Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

Open Access

  • Agata Kowalska-Szubert

    Dutch Loanwords in Contemporary Polish


    The monograph “Dutch Loanwords in Contemporary Polish” is devoted to words and phrases of Dutch origin, found in Polish lexical sources from the end of the 20th century. However, dictionaries often lack information about the Dutch roots of a given word. Therefore, the author verifies their origin, thereby contributing to the discussion of the lexicographic presentation of etymological data.

  • Juliusz Jakubaszko, Tomasz Nowicki, Mateusz Paplicki (redakcja)

    Misja zawodów medycznych w kształtowaniu bezpieczeństwa zdrowotnego obywateli / EBOOK


    Świat medycyny poddany jest ogromnej presji w konfrontacji z trwającą od dwóch lat pandemią. Postawiła ona szczególne wyzwania tym strukturom ochrony zdrowia, które odpowiadają za ratowanie ludzkiego zdrowia i życia w stanach nagłych zagrożeń. To właśnie medycyna ratunkowa i system ratownictwa medycznego stoją na pierwszej linii frontu walki z pandemią, tworząc swoisty łańcuch przeżycia złożony ze specjalistów szczególnych  poziomów kompetencji.

  • Katarzyna Majbroda

    W relacjach, sieciach, splotach asamblaży


    Wyobraźnia antropologii społeczno-kulturowej wobec aktualnego

  • praca zbiorowa

    Wnętrze – zewnętrze. Przestrzeń wspólna, vol. 1


    Interior. Exterior. Common Space, vol. 1

    Teksty zamieszczone w książce inspirowane są hasłem międzynarodowej konferencji zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Humanistyczną we Wrocławiu „Wnętrze – zewnętrze. Przestrzeń wspólna”.

  • Aleksandra Kruk, Helena Wyligała (redakcja)

    Wybory w Niemczech w 2017 r. z perspektywy politologicznej


    Dotychczas wybory do Bundestagu stanowiły potwierdzenie kultury politycznej Niemiec i odgrywały w życiu politycznym tego państwa doniosłe znaczenie, wynikające z tradycji debaty publicznej oraz instytucjonalizacji procesów społecznych.

  • Agnieszka Dytman-Stasieńko, Agnieszka Węglińska (redakcja)

    Big Data. Digital Marketing and Trendwatching


    Rosnąca i krytyczna rola danych zarówno w sferze globalnej, jak i w życiu społeczeństw oraz jednostek wymaga pogłębionego namysłu w perspektywie teoretycznej i praktycznej.

  • Piotr Sawicki, Marta Minkiewicz, Anna Olchówka

    Iberystyka wrocławska (1967–2007). Ilustrowany przewodnik retrospektywny


    Książka opowiada historię powstawania, rozwijania się i dojrzewania iberystyki na Uniwersytecie Wrocławskim w latach 1967–2007.

  • Waldemar Żarski (redakcja)

    Kuchnia i stół w komunikacji społecznej. Tekst, dyskurs, kultura


    Wspópraca: Tomasz Piasecki

    Od samego początku odżywianie się ma wymiar wspólnotowy, głęboko zakorzeniony w tradycji i obyczajowości. Kulinaria postrzegane są z jednej strony w kontekście działań kulturowych, z drugiej – w perspektywie strategii komunikacyjnej, znajdującej zastosowanie w aktualizacjach tekstowych dyskursu o jedzeniu (...)

  • Grzegorz Zarzeczny, Tomasz Piekot

    Przystępność tekstów urzędowych w internecie


    Tym raportem rozpoczynamy systematyczną obserwację polskiej komunikacji urzędowej. Będziemy ją badać każdego roku, a wyniki analiz udostępniać opinii publicznej – także w internecie. W tym wydaniu badaniom poddaliśmy strony internetowe polskich urzędów z lat 2015–2017. Badaliśmy wiadomości płynące ze stron internetowych prezydenta, premiera, wszystkich ministerstw oraz urzędów wojewódzkich i marszałkowskich.

     

  • Marta Śleziak

    Ziemie Odzyskane w drukach ulotnych z lat 1945–1948. Język – tematyka – formy


    Książka jest analizą druków ulotnych – afiszów, plakatów, ulotek, komunikatów – wydawanych we Wrocławiu i innych miastach Dolnego Śląska (m.in. w Legnicy, Środzie Śląskiej, Świdnicy, Jaworze) w latach 1945–1948.

  • Mistrz Grzegorz. Przekład i opracowanie: Magdalena Wolf

    Cudowności miasta Rzymu


    Cudowności miasta Rzymu to swoisty przewodnik po Wiecznym Mieście napisany przez niejakiego Mistrza Grzegorza. Autor tej nie­zwykle osobistej relacji, wielki miłośnik antyku, odwiedził Rzym pod koniec XII lub w początkach XIII wieku.

  • Jerzy Kroczak (opracowanie)

    Staropolskie przepowiednie i mirabilia


    Mirabilia – niezwykłe zjawiska natury oraz osobliwe wypadki – jak pisze autor opracowania – stanowiły przedmiot sporego zainteresowania w dawniejszych epokach kulturowych. (...) Wiek XVI oraz (...) XVII przyniosły w całej Europie rozkwit specjalistycznego piśmiennictwa poświęconego tej osobliwej dziedzinie nauki.

  • Jerzy Kroczak (przekład i opracowanie)

    Uczta Cypriana


    Uczta Cypriana opowiada o uroczystościach weselnych, jakie król Joel wyprawił w Kanie Galilejskiej. 

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.