Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

O wydawnictwie

obrazek

Oficyna Wydawnicza ATUT – niezależna firma prywatna założona i prowadzona przez Witolda Podedwornego – działa od 1993 roku. Jest rozpoznawalna jako wydawnictwo specjalizujące się w publikacjach naukowych i popularnonaukowych oraz książkach związanych z szeroko rozumianym pograniczem kulturowym Dolnego Śląska. Czytelnik znajdzie w jej ofercie również wydawnictwa niemcoznawcze i czechoznawcze, książki w językach niemieckim, czeskim i angielskim oraz polską i zagraniczną literaturę piękną (głównie przekłady dzieł z obszaru Europy Środkowej), a miłośnik gór czasopismo „Sudety”, które ukazuje się już od 2001 roku.

Od wielu lat wspólnie z Neisse Verlag z Drezna ATUT wydaje książki niemieckojęzyczne, które mają dystrybucję zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Za działania ukierunkowane na pielęgnację i rozwój śląskiego dziedzictwa kulturowego wydawnictwo otrzymało w 2013 roku prestiżową Nagrodę Kulturalną Śląska przyznawaną przez Rząd Dolnej Saksonii i Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

WIĘCEJ

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.