Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

V

Cédric Villani (ur. 1973)

Cédric Villani

Cédric Villani ‒ francuski matematyk, nauczyciel akademicki, polityk. W pracy naukowej specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu analizy matematycznej, zajmuje się teorią transportu optymalnego, matematycznymi problemami fizyki, zwłaszcza w kinetyczno-molekularnej teorii gazów i równaniu Boltzmanna. Jest laureatem wielu nagród z matematyki i fizyki, ale pozycję w świecie naukowym zapewnił mu przede wszystkim Medal Fieldsa, który odebrał na Międzynarodowym Kongresie Matematyków w Hajdarabadzie w roku 2010 (ICM 2010). W matematyce światowej otrzymanie medalu można porównać z uzyskaniem Nagrody Nobla.

 

 

 

 

 

Źródło zdjęcia: © Marie-Lan Nguyen / Wikimedia Commons, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=45294074

Publikacje autora wydane u nas

Alois Vogel (1922‒2005)

Alois Vogel ‒ austriacki poeta i prozaik. Studiował malarstwo na Akademii Sztuk Plastycznych w Wiedniu. Wydawca wielu czasopism literackich i współzałożyciel grupy literackiej Literaturkreis PODIUM. Członek zarządów austriackiego PEN-Clubu i Europaische Literaturvereinigung KOGGE Wywarł wielki wpływ na życie literackie współczesnej Austrii. Autor wielu powieści i opowiadań oraz tomów poezji. Prekursor nowych trendów w literaturze niemieckojęzycznej.

Publikacje autora wydane u nas

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.