Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

Z Niedźwiadkiem

Seria Z Niedźwiadkiem zainicjowana w 2004 r., poświęcona jest współczesnej prozie polskiej osadzonej w dolnośląskich realiach. W jej ramach ukazały się m.in. książki nagrodzone w konkursie na powieść współczesną o tematyce dolnośląskiej, zorganizowanym przez Oficynę Wydawniczą ATUT.

 • Wacław Grabkowski

  Guz w fiołkach


  Grabkowski – jak napisał Wojciech Browarny – opowiada o świecie, który już nie istnieje. Nie tylko z powodu upływu czasu historycznego, a minęło czterdzieści lat od ryzykownej wyprawy Filipka, lecz również dlatego, że jego kraina dzieciństwa jest zamkniętą w mitycznej przeszłości Arkadią (...). Najcenniejsza w powieści jest myśl, że wtajemniczenie w historię rodzinnej ziemi jest warunkiem prawdziwej dojrzałości. Guz w fiołkach to pierwsza książka, której akcję osadził autor we wrocławskim Wilczym Kącie.

  Cena: 12.00 PLN

  21.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Elżbieta Krzemińska

  Do widzenia, wiosno


  Dwie siostry, Ela i Marynia, które przeżyły powstanie warszawskie, po krótkim pobycie w Koszalinie przyjeżdżają z rodzicami do zburzonego Wrocławia i zostają zapisane do gimnazjum ss. urszulanek. Uderzają w tej mądrej, z talentem napisanej książce autentyzm i humor, a także psychologiczna prawda o uczennicach żeńskiego gimnazjum, ich rodzicach i nauczycielkach.

  Cena: 15.00 PLN

  21.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Wacław Grabkowski

  Dzieci z Wilczego Kąta


  Wilczy Kąt istnieje naprawdę na mapie Wrocławia. I w tym prawdziwym Wilczym Kącie, osiedlu w pobliżu Niskich Łąk, rzek Oławy i Odry, mieszkały dzieci, przybyłe z rodzicami z różnych stron świata albo tu urodzone, a wśród nich wraz ze swym opiekunem Wilek, syn zmarłej Niemki i rosyjskiego żołnierza rozstrzelanego za dezercję. Ta świetnie napisana książka urzeka atmosferą nie do podrobienia.

  Cena: 15.00 PLN

  21.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Jarosław Kolasiński

  Fala


  Fala jest w tym samym stopniu literackim dokumentem kataklizmu, który w końcu XX w. zawładnął Wrocławiem, co zapisem wyrazistego fenomenu rodzenia się lokalnego i specyficznego patriotyzmu wrocławskiego.
  Książka nagrodzona w konkursie na powieść współczesną o tematyce dolnośląskiej, ogłoszonym przez Oficynę Wydawniczą ATUT w 2003 r.

  Cena: 12.00 PLN

  21.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Olga Jaworska

  Zmiany światła


  Młoda, wrocławska autorka debiutanckiej powieści opowiada o swoich rówieśnikach, absolwentach Uniwersytetu Wrocławskiego albo niedokończonych magistrach, którym niekiedy bohaterka książki pisze na zamówienie dyplomowe prace. Jaworska umie zaciekawić stwarzanymi postaciami, jest wyczulona na odcienie języka, sprawnie posługuje się potoczną, młodzieżową mową, umie oddać atmosferę tych niezobowiązujących na pozór rozmów przy piwku.

  Cena: 12.00 PLN

  21.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Małgorzata Lutowska

  Dla siebie znalezioną ścieżką


  Beletryzowany przewodnik po Dolnym Śląsku. Debiut prozatorski autorki.

  Ten produkt jest niedostępny dla koszyka.

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.