Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

Wydarzenia

Promocja czasopism naukowych w czasie Międzynarodowych Targów Książki

Zapraszamy do rozmów z redaktorami czasopism naukowych w czasie Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie 2023 (stoisko Oficyny Wydawnicej ATUT, nr 139, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie)

Czwartek, 25 maja, g. 13.00–15.00 – spotkanie z redaktor naczelną „Linguistische Treffen in Wrocław”, prof. Joanną Szczęk

Piątek, 26 maja, g. 11.00–13.00 – spotkanie z redaktor naczelną czasopisma naukowego „Studia Translatorica”, prof. Anną Małgorzewicz

Piątek, 26 maja, g. 13.00–15.00 – spotkanie z sekretarzem redakcji czasopisma „Filoteknos. Literatura dziecięca – mediacja kulturowa – antropologia dzieciństwa”, Justyną Zając

Sobota, 27 maja, g. 11.00–13.00 – spotkanie z redaktorem naczelnym czasopisma „Orbis Linguarum”, prof. Edwardem Białkiem

Sobota, 27 maja, 13.00–15.00 – spotkanie z sekretarzem redakcji czasopisma „Beiträge zur allgemeinen und vergleichenden Sprachwissenschaft / Contributions to General and Comparative Linguistics”, dr. Łukaszem Solarzem

WIĘCEJ
ATUT na targach w Lipsku 2023

ATUT na targach w Lipsku 2023

Od 27 do 30 kwietnia 2023 roku ATUT na targach książki w Lipsku. Zapraszamy na stoisko targowe, wydawnictwa (Hala 4, stoisko E 400), gdzie będziemy promować nasze czasopisma naukowe: „Orbis Linguarum”, „Studia Translatorica”, „Linguistische Treffen in Wrocław”, „Filoteknos”, „Beiträge zur allgemeinen und vergleichenden Sprachwissenschaft / Contributions to General and Comparative Linguistics”.

Konkurs na Powieść Inspirowaną Historią Dolnośląskich Zamków Świny i Niesytno

Konkurs na Powieść Inspirowaną Historią Dolnośląskich Zamków Świny i Niesytno

Oficyna Wydawnicza ATUT oraz spółki Zamek Świny i Zamek Niesytno ogłaszają konkurs literacki na powieść nawiązującą do historii tych zamków. Zwycięzca konkursu otrzyma 10 tysięcy złotych, a jego książka zostanie wydana przez Oficynę Wydawniczą ATUT.

Celem konkursu jest upowszechnienie historii zamków Świny i Niesytno oraz zwiększenie ich atrakcyjności poprzez powiązanie z nimi postaci literackich i historycznych faktów. Powieść ma być adresowana do czytelników w wieku od 12 lat do 100, a szczególnie do młodego odbiorcy.

W konkursie mogą wziąć udział zarówno pisarze z literackim dorobkiem, jak i debiutanci. Autorzy na napisanie powieści mają ponad rok, termin składania prac mija 15 września 2023 roku. Wydawnictwo dysponuje opracowaniami historycznymi dotyczącymi zamków Świny i Niesytno, osoby zamierzające napisać powieść mogą wystąpić do wydawnictwa z prośbą o przekazanie tych materiałów.

Konkurs został objęty patronatem honorowym Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego.

Spotkanie z Janem Węglowskim

Spotkanie z Janem Węglowskim

Zapraszamy do wrocławskiego Klubu Muzyki i Literatury na prezentację książki satyrycznej Jana Węglowskiego pt. Przodem do tyłu, czyli postęp wsteczny. W czasie spotkania oprócz wybranych tekstów będzie można posłuchać też kilku piosenek w wykonaniu autora. Wstęp jest wolny!
Klub Muzyki i Literatury, 29 listopada (wtorek) 2022 r., godz. 18.00

30. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

Oficyna Wydawnicza ATUT na 30. Wrocławskich Targach Dobrych Książek

 SPOTKANIA AUTORSKIE W SALACH

PIĄTEK, 2 grudnia

g. 18.00-18.50, Sala Zielona

Jakie odpowiedzi na trapiące obecnie ludzkość bolączki mieliby żyjący przed wiekami mędrcy, filozofowie, mnisi, eremici, prorocy i apostołowie? Czy dawni pisarze mają nam wciąż coś do powiedzenia? Oficyna Wydawnicza ATUT zaprasza na spotkanie wokół książki „Dies irae”, jednej z najważniejszych polskich publikacji tego roku zdaniem Instytutu Książki w Krakowie („New Books from Poland”). Z autorem, Bartoszem Jastrzębskim, rozmawiać będzie Jacek Grębowiec.

SOBOTA, 3 grudnia

g. 12.00-12.50, Sala Zielona

Znamy go jako autora neonów eksponowanych w przestrzeni miast Dolnego Śląska. Jerzy Werszler jednak równie mocno utożsamia się z rysunkiem. O wrocławskim plastyku i jego dziełach opowie syn artysty, Rafał Werszler, autor książki „W świecie rysunku. Jerzy Werszler – jubileusz 60-lecia pracy twórczej”. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT.

g. 14.00-14.50, Sala Niebieska

Oficyna Wydawnicza Atut oraz Instytut Piastów Śląskich mają zaszczyt zaprosić na niezwykłą średniowieczną bitwę. Do boju przystąpią: pisarka Joanna Żak-Bucholc, autorka książek „Jaworowi ludzie I” i „Jaworowi ludzie II”, oraz historyk Piotr Piss z Instytutu Piastów Śląskich. Zderzenie literackiej fikcji z historycznymi realiami okaże się zapewne polem niesamowicie zajmującej dyskusji. A inspiracją będzie Bolko II świdnicko-jaworski, jego zasługi dla ziemi dolnośląskiej oraz epoka, w której żył.

g. 15.00­-15.50, Sala Zielona

„Jedno zdrowie. Ludzie i inne gatunki” – wykład prezentacja Hanny Mamzer promujący książkę o tym samym tytule, próbującą odpowiedzieć na pytania rodzące się wokół kwestii zależności zdrowia ludzi i osób nie-ludzkich. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT.

g. 17.00-17.50, Sala Zielona

O najnowszej poezji polskiej, omijając utarte szlaki – Oficyna Wydawnicza ATUT zaprasza na spotkanie z Karolem Maliszewskim, autorem książki „Język w ogniu i inne metafory krytycznoliterackie”. Moderacja: Radosław Wiśniewski.

NIEDZIELA, 4 grudnia

g. 14.00-14.50, Sala Niebieska

„Postęp wsteczny programem narodu” – stand-up Jana Węglowskiego, promujący jego książkę satyryczną „Przodem do tyłu, czyli postęp wsteczny”. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT.

 

PODPISYWANIE KSIĄŻEK NA STOISKU WYDAWNICTWA

PIĄTEK, 2 grudnia

g. 13.00-14.00 Zdzisław Ilski podpisuje książkę „System wyborczy do Izby Poselskiej parlamentu Polski przedrozbiorowej, Księstwa Warszawskiego i Królestwa Polskiego” na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.

15.00-16.00 Szymon Koprowski podpisuje powieść „Jaśmin Babel rusza w świat” na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.

16.50–17.50 Bartosz Jastrzębski podpisuje książkę „Dies irae” na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.

SOBOTA, 3 grudnia

12.30-13.30 Maciej Małachowicz podpisuje książkę „900 lat dachówki ceramicznej w Polsce” na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.

13.30-14.00 Rafał Werszler podpisuje książkę „W świecie rysunku. Jerzy Werszler – jubileusz 60-lecia pracy twórczej” na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.

14.00-15.00 Ryszarda Słońska podpisuje książkę „Osoba (nie)ludzka” na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.

15.00–16.00 Joanna Żak-Bucholc podpisuje powieść „Jaworowi ludzie II. Rzecz o czasach księżnej Agnieszki” na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.

16.00-17.00 Hanna Mamzer podpisuje książkę „Jedno zdrowie. Ludzie i inne gatunki” na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.

18.00–19.00 Karol Maliszewski podpisuje książkę „Język w ogniu” na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.

NIEDZIELA, 4 grudnia

12.50-13.50 Jan Węglowski podpisuje książkę „Przodem do tyłu, czyli postęp wsteczny” na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT

New Books from Poland

"Dies irae" jedną z najciekawszych polskich książek 2022 roku

Publikacja Bartosza Jastrzębskiego Dies irae. Szkice nienowoczesne znalazła się w prestiżowym katalogu ,,New Books from Poland 2022", przygotowywanym przez Instytut Książki. Katalog jest przeglądem najważniejszych i najciekawszych tytułów, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce. Służy do promocji polskiej literatury za granicą, między innymi podczas międzynarodowych targów.

New Books from Poland 2022
Spotkanie wokół antologii Na ulicach wyobrażeń / Auf den Straßen des Imaginären

Spotkanie wokół antologii Na ulicach wyobrażeń / Auf den Straßen des Imaginären

14 czerwca w Rzeszowie odbędzie się prezentacja dwujęzycznej, polsko-niemieckiej antologii wierszy 17 polskich poetów Na ulicach wyobrażeń. 115 wierszy polskich / Auf den Straßen des Imaginären. 115 polnische Gedichte. W wydarzeniu wezmą udział autorzy zamieszczonych tekstów: Józef Baran, Jakub Kornhauser, Krystyna Lenkowska, Łukasz Nicpan oraz Zofia Berdychowska i Jan Wolski, a także tłumaczki – Zofia Bilut-Homplewicz, Anna Hanus, Marlis Lami, Ruth Maloszek – i autorka ilustracji do książki Małgorzata Drozd-Witek. Spotkanie poprowadzi Magdalena Rabizo-Birek. Zapraszamy!


Kiedy: 14 czerwca, godz. 13.00
Gdzie: Rzeszów, Galeria Instytutu Sztuk Pięknych UR, al. mjr. W Kopisto 2a

Klaus Bachmann gościem „Ogrodu pytań”

Klaus Bachmann gościem „Ogrodu pytań”

10 maja w Centrum „Łowicka” w Warszawie w ramach cyklu „Ogród pytań” odbędzie się spotkanie z prof. Klausem Bachmannem, promujące jego nową książkę Problem z Guliwerem. Dlaczego Niemcy stają się coraz większe, a Europa coraz mniejsza. Z autorem rozmawiał będzie Tadeusz Bartoś, temat spotkania to: Niemcy, Polska, Ukraina, Rosja – prawda, stereotyp, fałsz. Zapraszamy!


10 maja (wtorek), g. 19:00
Centrum „Łowicka” Dom Kultury
w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy
ul. Łowicka 21

29 Ogólnopolski Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej

29 Ogólnopolski Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej

Zachęcamy do głosowania na publikacje wydane w naszej oficynie, zgłoszone do 29 Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej. Głosowanie trwać będzie od 15 października do 15 listopada 2021 roku.

 

Gastronomia wrocławska w czasach małej stabilizacji (1957–1970)

ZAGŁOSUJ TUTAJ

 

Reichenbach / Dzierżoniów. Historia sportowych pasji i polityki

ZAGŁOSUJ TUTAJ

 

Działalność kulturalna hrabiny Friederike von Reden (1774–1854)

ZAGŁOSUJ TUTAJ

Jan Stanisław Witkiewicz laureatem nagrody ZPPnO

Jan Stanisław Witkiewicz laureatem nagrody ZPPnO

Jan Stanisław Witkiewicz, autor wydanej u nas książki Muzyka i taniec. Wybór tekstów, został laureatem dorocznej Nagrody Literackiej Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie z siedzibą w Londynie (edycja 2021). Pisarz otrzymuje nagrodę ZPPnO za całokształt twórczości – wybitne zasługi w popularyzacji baletu i kultury muzycznej w Polsce oraz w utrwalaniu wysokich standardów artystycznych na świecie.

WIĘCEJ INFORMACJI

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.