Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

Wydarzenia

Konkurs na Powieść Inspirowaną Historią Dolnośląskich Zamków Świny i Niesytno

Konkurs na Powieść Inspirowaną Historią Dolnośląskich Zamków Świny i Niesytno

Oficyna Wydawnicza ATUT oraz spółki Zamek Świny i Zamek Niesytno ogłaszają konkurs literacki na powieść nawiązującą do historii tych zamków. Zwycięzca konkursu otrzyma 10 tysięcy złotych, a jego książka zostanie wydana przez Oficynę Wydawniczą ATUT.

Celem konkursu jest upowszechnienie historii zamków Świny i Niesytno oraz zwiększenie ich atrakcyjności poprzez powiązanie z nimi postaci literackich i historycznych faktów. Powieść ma być adresowana do czytelników w wieku od 12 lat do 100, a szczególnie do młodego odbiorcy.

W konkursie mogą wziąć udział zarówno pisarze z literackim dorobkiem, jak i debiutanci. Autorzy na napisanie powieści mają ponad rok, termin składania prac mija 15 września 2023 roku. Wydawnictwo dysponuje opracowaniami historycznymi dotyczącymi zamków Świny i Niesytno, osoby zamierzające napisać powieść mogą wystąpić do wydawnictwa z prośbą o przekazanie tych materiałów.

Konkurs został objęty patronatem honorowym Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego.

Spotkanie wokół antologii Na ulicach wyobrażeń / Auf den Straßen des Imaginären

Spotkanie wokół antologii Na ulicach wyobrażeń / Auf den Straßen des Imaginären

14 czerwca w Rzeszowie odbędzie się prezentacja dwujęzycznej, polsko-niemieckiej antologii wierszy 17 polskich poetów Na ulicach wyobrażeń. 115 wierszy polskich / Auf den Straßen des Imaginären. 115 polnische Gedichte. W wydarzeniu wezmą udział autorzy zamieszczonych tekstów: Józef Baran, Jakub Kornhauser, Krystyna Lenkowska, Łukasz Nicpan oraz Zofia Berdychowska i Jan Wolski, a także tłumaczki – Zofia Bilut-Homplewicz, Anna Hanus, Marlis Lami, Ruth Maloszek – i autorka ilustracji do książki Małgorzata Drozd-Witek. Spotkanie poprowadzi Magdalena Rabizo-Birek. Zapraszamy!


Kiedy: 14 czerwca, godz. 13.00
Gdzie: Rzeszów, Galeria Instytutu Sztuk Pięknych UR, al. mjr. W Kopisto 2a

Klaus Bachmann gościem „Ogrodu pytań”

Klaus Bachmann gościem „Ogrodu pytań”

10 maja w Centrum „Łowicka” w Warszawie w ramach cyklu „Ogród pytań” odbędzie się spotkanie z prof. Klausem Bachmannem, promujące jego nową książkę Problem z Guliwerem. Dlaczego Niemcy stają się coraz większe, a Europa coraz mniejsza. Z autorem rozmawiał będzie Tadeusz Bartoś, temat spotkania to: Niemcy, Polska, Ukraina, Rosja – prawda, stereotyp, fałsz. Zapraszamy!


10 maja (wtorek), g. 19:00
Centrum „Łowicka” Dom Kultury
w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy
ul. Łowicka 21

29 Ogólnopolski Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej

29 Ogólnopolski Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej

Zachęcamy do głosowania na publikacje wydane w naszej oficynie, zgłoszone do 29 Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej. Głosowanie trwać będzie od 15 października do 15 listopada 2021 roku.

 

Gastronomia wrocławska w czasach małej stabilizacji (1957–1970)

ZAGŁOSUJ TUTAJ

 

Reichenbach / Dzierżoniów. Historia sportowych pasji i polityki

ZAGŁOSUJ TUTAJ

 

Działalność kulturalna hrabiny Friederike von Reden (1774–1854)

ZAGŁOSUJ TUTAJ

Jan Stanisław Witkiewicz laureatem nagrody ZPPnO

Jan Stanisław Witkiewicz laureatem nagrody ZPPnO

Jan Stanisław Witkiewicz, autor wydanej u nas książki Muzyka i taniec. Wybór tekstów, został laureatem dorocznej Nagrody Literackiej Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie z siedzibą w Londynie (edycja 2021). Pisarz otrzymuje nagrodę ZPPnO za całokształt twórczości – wybitne zasługi w popularyzacji baletu i kultury muzycznej w Polsce oraz w utrwalaniu wysokich standardów artystycznych na świecie.

WIĘCEJ INFORMACJI

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.