Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

Wydarzenia

Spotkanie z Krzysztofem Czają

Spotkanie z Krzysztofem Czają

6 października w Klubie Muzyki i Literatury odbyło się spotkanie z Krzysztofem Czają.
Autor zaprezentował swoją powieść "Jeszcze wyrosną skrzydła aniołom z Nadodrza".
Spotkanie poprowadził Gabriel Leonard Kamiński.

Spotkanie z Krzysztofem Czają, autorem książki „Jeszcze wyrosną skrzydła aniołom z Nadodrza...”

Spotkanie z Krzysztofem Czają, autorem książki „Jeszcze wyrosną skrzydła aniołom z Nadodrza...”

25 września w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu odbyło się spotkanie z Krzysztofem Czają, autorem książki „Jeszcze wyrosną skrzydła aniołom z Nadodrza...”.  Poprowadziła je Olga Szelc.


„Jeszcze wyrosną skrzydła aniołom z Nadodrza…” – to powieść o dzieciach Wrocławia urodzonych po wojnie, w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych oraz ich rodzicach przybyłych ze Lwowa, Wileńszczyzny, z Kresów i Małopolski. To historia rodzinna Marianny, jej przedwcześnie zmarłego męża Jana, ich dzieci, a także kolegów z tej samej „parafii”, sąsiadów z kamienicy, krewnych i przyjaciół, robotników pobliskiej ciepłowni, gazowni, zajezdni tramwajowej, ojców i matek, a także ludzi z tzw. marginesu społecznego. Opowieść wpisana w koloryt poniemieckich kamienic oraz starych podwórek z nieodłącznym trzepakiem, która rozgrywa się w jednej z najbardziej niebezpiecznych podówczas dzielnic miasta, zwanej drugim „trójkątem bermudzkim”. To wreszcie historia trudnego życia nowych mieszkańców miasta, ich nadziei i rozczarowań, ale także barwnego dzieciństwa, okresu dojrzewania i wchodzenia w dorosłość kumpli z boiska, „muszkieterów”, uczniów pobliskiej podstawówki z łobuzerską fantazją i skłonnością do draki.
Jednym słowem – literacka próba rewitalizacji pamięci o świecie, którego już nie ma…

Prezentacja książki "Osaczenie". Spotkanie z Piotrem Załuskim

1 września (środa) 2021 r. w Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu odbyło się spotkanie z Piotrem Załuskim, który promował swoją najnowszą powieść o pierwszych latach powojennych w Polsce pt. „Osaczenie”. Rozmowę z autorem poprowadził Marcin Bradke, fragmenty czytał Tomasz Orlicz.

Zapis spotkania

Promocja książki pt. ''Działalność kulturalna hrabiny Friederike von Reden (1774–1854)''

23 sierpnia (poniedziałek) 2021 r. w Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu odbyła się prelekcja Urszuli Bończuk-Dawidziuk pt. ''Pobożna wdowa i skuteczna lobbystka. Hrabina Friederike von Reden w centrum wydarzeń w Prusach w I połowie XIX wieku''. W ramach spotkania autorka promowała swoją książkę pt. ''Działalność kulturalna hrabiny Friederike von Reden (1774–1854)''.

Zapis spotkania

"Requiem dla Wrocławia" - Portal Księgarski prezentuje wywiad z autorem Szymonem Koprowskim

Redakcja Portalu Księgarskiego prezentuje rozmowę z autorem powieści "Requiem dla Wrocławia" Szymonem Koprowskim.

CZYTAJ WIĘCEJ

Rozmowa z Szymonem Koprowskim w Tygodniku ANGORA

Przedstawiamy rozmowę z Szymonem Koprowskim, rysownikiem i malarzem, autorem książki "Requiem dla Wrocławia"

WIĘCEJ

Rozmowa z Piotrem Stanisławem Załuskim, autorem tomu "Osaczenie"

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl oraz Oficyna Wydawnicza ATUT przedstawiają rozmowę z dziennikarzem, scenarzystą, reżyserem i realizatorem filmowym  Piotrem Stanisławem Załuskim, auorem tomu "Osaczenie", pierwszej części pięcioksięgu Na wolności.

CZYTAJ WIĘCEJ
Wywiad z Maciejem Bieszczadem, autorem zbioru opowiadań pt.

Wywiad z Maciejem Bieszczadem, autorem zbioru opowiadań pt. "Ulewa".

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl przedstawia rozmowę z Maciejem Bieszczadem, autorem głośnego zbioru opowiadań pt. Ulewa. Książkę opublikowały: Oficyna Wydawnicza ATUT z Wrocławia i Instytut Literatury z Krakowa.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Gastronomia Wrocławska..." - Romuald Łuczyński gościem Polskiego Radia Wrocław

Legendarne lokale, działalność rozrywkowa, życie towarzyskie, jadłospisy i wiele innych tematów można odnaleźć w wydanym właśnie opracowaniu Gastronomia wrocławska w czasach malej stabilizacji (1957-70).
Jego autor Romuald Łuczyński ukazuje to wszystko na tle ówczesnych przemian społeczno-politycznych i kulturalnych zachodzących w kraju z uwzględnieniem lokalnej specyfiki wrocławskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.