Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

Ż

Joanna Żak-Bucholc

Joanna Żak-Bucholc

Joanna Żak-Bucholc – absolwentka filologii polskiej i antropologii kulturowej Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest autorką książek Przemienić świat i siebie. New Age i transformacja świadomości w „Nie z tej Ziemi” i „Czwartym Wymiarze" oraz Jaworowi ludzie i Jaworowi ludzie II, a także licznych artykułów opublikowanych na łamach „Tytułu” i „ALBO albo. Problemy psychologii kultury”, poświęconych głównie starym mitologiom orientalnym i śródziemnomorskim.

 

 

 

 

 

 

Źródło zdjęcia: archiwum wydawnictwa

Publikacje autora wydane u nas

Tadeusz Żuczkowski (ur. 1955)

Tadeusz Żuczkowski ‒ pisarz, wykładowca literatury amerykańskiej i angielskiej. Jego opowiadania ukazywały się w „Kamenie”, „Nadodrzu” i „Czasie kultury”. Debiutował w 2006 r. powieścią Jazzus Band. Później ukazały się jego kolejne powieści Torowisko (2009) ‒ nominowana do Nagrody Literackiej im. Władysława Reymonta 2010, Nieszpór (2012), a następnie Refugium (2014) ‒ zakwalifikowana do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2015 i Niedopałki (2016). Autor jest laureatem konkursów literackich m.in. w Wiedniu w 1990 r. i w Poznaniu w 1992 r.

Publikacje autora wydane u nas

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.