Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

I

Zdzisław Ilski (ur. 1959)

Zdzisław Ilski – profesor Politechniki Wrocławskiej. Jest absolwentem Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Jego zainteresowania badawcze obejmują historię polityczną Polski i świata, teorię i praktykę systemów politycznych, w tym systemów wyborczych, dawną i współczesną myśl polityczną oraz komunikowanie społeczne. Jest autorem monografii: Jakub Bojko 1857‒1943. Biografia polityczna (2004), Formuła wyborcza u progu niepodległej Polski (do 1922 r.) (2013), System wyborczy do Izby Poselskiej parlamentu Polski przedrozbiorowej, Księstwa Warszawskiego i Królestwa Polskiego (2022), a także kilkudziesięciu artykułów naukowych.

Publikacje autora wydane u nas

Jacek Inglot (ur. 1962)

Jacek Inglot

Jacek Inglot ‒ pisarz, tworzący głównie w gatunku science fiction. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim. Po studiach pracował jako nauczyciel w liceum. Debiutował opowiadaniem Dira necessitas (1986) opublikowanym w czasopiśmie „Fenix”.  Jest autorem powieści Inquisitor (1996) i Quietus (1997), które zostały nominowane do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Pierwszą powieścią jego autorstwa o tematyce współczesnej jest Porwanie Sabinek (2008). Przez lata publikował opowiadania i teksty publicystyczne w „Feniksie”, „Nowej Fantastyce” i „Sfinksie”.

 

 

 

 

Źródło zdjęcia: Rafał Komorowski - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73233069

Publikacje autora wydane u nas

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.