Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

Collectanea Philosophica

Seria Collectanea Philosophica ukazuje się w ramach biblioteki czasopisma „Studia Philosophica Wratislaviensia” wydawanego przez Instytut Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz oddział wrocławski Polskiego Towarzystwa Filozoficznego. Publikowane są w niej tomy tematyczne poświęcone zagadnieniom z zakresu filozofii oraz historii filozofii.

Seria pod redakcją prof. Adama Chmielewskiego, dra Romana Konika, dra Damiana Leszczyńskiego i dra Artura Pacewicza.

 • Anna Olejarczyk, Janusz Jaskóła (redakcja)

  O niebycie. Podstawowe problemy ontologiczne


  Zbiór artykułów, który jest monograficznym szkicem problemu niebytu. Autorzy rozważają problem z perspektywy ontologicznej, epistemologicznej i metafilozoficznej. Czytelnik, obok rekonstrukcji historycznych koncepcji niebytu, znajdzie w tomie analizę roli pojęcia ‘niebyt’ jako narzędzia krytyki filozoficznej.

  Cena: 11.00 PLN

  23.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Anna Tomkowska i Janusz Jaskóła (redakcja)

  Jedno i Jedno-Wiele. Podstawowe problemy ontologiczne


  Zbiór artykułów, który jest monograficznym szkicem problemu bytu. Autorzy badają Jedno oraz Jedno-Wiele jako zasady stanowiące byt oraz jako zasady jego poznawania. Badania mają wymiar ontologiczny, ale rozważane są również kwestie epistemologiczne.

  Cena: 15.00 PLN

  29.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Artur Pacewicz (redakcja)

  Kolokwia Platońskie. ΓOPΓIAΣ


  Kolejny tom z cyklu Kolokwia Platońskie poświęcony jest dialogowi Gorgiasz. Współczesne badania nad Gorgiaszem starają się objąć jak największy obszar problemowy. Książka została podzielona na trzy zasadnicze części – pierwsza grupa artykułów to rozważania wstępne, druga rozpatruje treść Gorgiasza w aspekcie etycznym, trzecia poświęcona jest rozważaniom epistemologiczno-retorycznym.

  Ten produkt jest niedostępny dla koszyka.

 • Robert Frei (redakcja)

  Ścieżki filozofii krytycznej


  Praca zbiorowa, której tematyka obejmuje wybrane zagadnienia z obszaru filozofii społecznej, epistemologii, filozofii języka i metasocjologii. Zebrane tutaj teksty w zdecydowanej większości poświecone są autorom, których intelektualny dorobek przypada na drugą połowę XX w.

  Cena: 13.00 PLN

  27.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.