Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

Wschodni Modernizm

Dzisiejsza poezja azerska przeżywa odrodzenie, otrzymuje z powrotem to, co jej kiedyś odebrano. Proces ten przebiega bardzo szybko, w czym pomaga mu siła dawnego dziedzictwa. Modernistyczni i postmodernistyczni pisarze azerscy zyskują coraz większy krąg czytelników. Seria Wschodni Modernizm przybliża polskiemu czytelnikowi współczesną literaturę azerską.

 • Yunus Oguz

  Żona szacha i mag / OUTLET


  Uwaga: egzemplarz pochodzący ze zwrotów. Sprawdź ⇒

  Kolejna pozycja w serii Wschodni Modernizm – proza autora wielu prac historycznych i powieści, redaktora naczelnego czasopisma „Ordu” (1991–1992), a od 1995 roku redaktora naczelnego gazety i agencji informacyjnej „Olaylar”, laureata azerbejdżańskich nagród: nagrody „Taraggi” oraz nagrody Ministerstwa Kultury i Turystyki Republiki „Złote słowo” (za powieść „Nadir Szach”), uhonorowanego tytułem Zasłużony Działacz Kultury.

  Cena: 15.00 PLN

  35.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Anar

  Oko proroka. Czerwona limuzyna


  Znakomita, choć wcale nie taka łatwa w odbiorze minipowieść. Wymaga bowiem znajomości mitów, symboli i motywów, występujących zarówno na wschodzie, jak i na zachodzie Europy, a także w Azji, krajach arabskich i w Indiach.

  Cena: 25.00 PLN

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Ażdar Ol

  Grafoman


  Zbiór opowiadań pisarza azerbejdżańskiego, wnikliwego obserwatora ludzkich charakterów i realisty, nazwanych przez Selima Babullaoglu ojczystą wersją opowiadań Czechowa i Dowłatowa, ponieważ łączą w sobie bezpośredniość pierwszego i szczerość drugiego. Autor jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych nagród.

  Cena: 10.00 PLN

  21.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Selim Babułłaogłu

  Poświęcone biciu serca


  Polska edycja tomiku wierszy pochodzącego z Azerbejdżanu poety Selima Babułłaogłu jest ewenementem w skali naszego kraju.

  Cena: 5.00 PLN

  14.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Husejnbala Miralamow

  Wstyd / OUTLET


  Uwaga: egzemplarz pochodzący ze zwrotów. Sprawdź ⇒

  Powieść jednego z najwybitniejszych literatów azerskich, Husejnbali Miralamowa (ur. 1947). Autor z wykształcenia jest inżynierem naftowym, jednak od najmłodszych lat zajmował się twórczością artystyczną. Jest autorem książek: Samotny żuraw (1986), Kwiat na urwisku (2001), W świetle wiary (2002), Prawda (2003), Ojciec narodu (2004).

  Cena: 8.00 PLN

  16.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.