Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

Promocje

 • Dzieci z Wilczego Kąta

  Wacław Grabkowski

  Wilczy Kąt istnieje naprawdę na mapie Wrocławia. I w tym prawdziwym Wilczym Kącie, osiedlu w pobliżu Niskich Łąk, rzek Oławy i Odry, mieszkały dzieci, przybyłe z rodzicami z różnych stron świata albo tu urodzone, a wśród nich wraz ze swym opiekunem Wilek, syn zmarłej Niemki i rosyjskiego żołnierza rozstrzelanego za dezercję. Ta świetnie napisana książka urzeka atmosferą nie do podrobienia.

  Cena: 15.00 PLN

  21.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Do widzenia, wiosno

  Elżbieta Krzemińska

  Dwie siostry, Ela i Marynia, które przeżyły powstanie warszawskie, po krótkim pobycie w Koszalinie przyjeżdżają z rodzicami do zburzonego Wrocławia i zostają zapisane do gimnazjum ss. urszulanek. Uderzają w tej mądrej, z talentem napisanej książce autentyzm i humor, a także psychologiczna prawda o uczennicach żeńskiego gimnazjum, ich rodzicach i nauczycielkach.

  Cena: 15.00 PLN

  21.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Zrozumieć świat

  Hubert Orłowski

  Tom szkiców wybitnego historyka literatury i znawcy polsko-niemieckich stosunków kulturalnych o twórczości Gottfrieda Benna, Ernsta Jüngera, Tomasza Manna, Güntera Grassa, a także rozważania o Prusach Wschodnich w niemieckiej literaturze powojennej, nazizmie, III Rzeszy i procesach modernizacji oraz sztukach pięknych w czasach narodowego socjalizmu.

  Cena: 15.00 PLN

  35.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Niemiecki rachunek sumienia. Niemcy wobec przeszłości 1933-1945

  Kazimierz Wóycicki

  Temat książki to stosunek Niemców do przeszłości nazistowskiej. Próba ukazania procesu rozrachunkowego może przyczynić się do lepszego zrozumienia w stosunkach polsko-niemieckich, szczególnie gdy w związku z debatą o Centrum przeciw Wypędzeniom pytania o historię znowu nabierają wagi.

  Cena: 15.00 PLN

  30.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Oczami Mistrza i przyjaciół. Kuchnia Polska


  Autorzy tekstów: Rafał Białek, Przemysław Bogucki, Piotr Gietner, Waldemar Hołówka, Tadeusz Hupa, Łukasz Kołodziej, Ryszard Konieczka, Emil Oleś, Mariusz Papuga, Krzysztof Parys, Rafał Pisarek, Grzegorz Pomietło, Adam Rybak, Mariusz Stolarski, Arkadiusz Szymański, Wojciech Szymański

   

  Autorzy zdjęć: Małgorzata Zabokrzycka, Przemysław Mazurek, Filip Morawski

  Cena: 15.00 PLN

  20.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Dziedzictwo artystyczne Żagania

  Bogusław Czechowicz, Małgorzata Konopnicka (redakcja)

  Zbiór referatów wygłoszonych na sesji naukowej zorga­nizowanej przez Polsko-Niemiecki Ośrodek Badań nad Dziedzictwem Kulturowym Śląska oraz Instytut Historii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Próba zwrócenia uwa­gi na dorobek artystyczny Żagania, a w szczególności na zagadnienia sztuki do XVIII w.

  Cena: 15.00 PLN

  27.30 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Fado – podejście semantyczne. Próba interpretacji słów kluczy

  Zuzanna Bułat Silva

  W pracy zostało zinterpretowanych kilkanaście istotnych dla języka i kultury portugalskiej jednostek leksykalnych, głównie z domeny emocji, wybranych na podstawie badań frekwencyjnych lizbońskich pieśni fado.

  Cena: 20.00 PLN

  40.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Gdyby wiersze miały drzwi. Antologia młodszej poezji czeskiej ostatnich lat

  Dalibor Dobiáš (opracowanie)

  Na książkę składają się portrety jedenastu współczesnych poetów czeskich oraz wybór ich wierszy z końca lat 80. i ostatniego dziesięciolecia XX w.

  Cena: 19.00 PLN

  27.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Kosmos miedziorytu. Rozmowy o grafice

  Stanisław Bereś, Przemysław Tyszkiewicz

  Książka będąca połączeniem albumu z grafikami z wywiadem rzeką, który przeprowadził prof. Stanisław Bereś, literaturoznawca, z ich autorem Przemysławem Tyszkiewiczem – wrocławskim artystą i profesorem na ASP.

  Cena: 75.00 PLN

  99.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Literatura niemiecka w teorii i praktyce

  Tomasz Małyszek

  Drugie wydanie książki wrocławskiego germanisty i pisarza prezentującej nowoczesne spojrzenie na zagadnienia teoretycznoliterackie i praktyczne obcowanie z tekstami należącymi do piśmiennictwa niemieckojęzycznego.

  Cena: 19.00 PLN

  25.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Mars w znaku Barana

  Alexander Lernet-Holenia

  Austriacki oficer rezerwy, hrabia Wallmoden, powołany do wojska latem 1939 r., bierze udział w kampanii wrześniowej przeciwko Polsce.

  Cena: 15.00 PLN

  25.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Max Kalbeck (1850-1921). Wiedeńczyk z Wrocławia / Ein Wiener aus Breslau

  Piotr Szalsza, Romuald Kaczmarek (redakcja)

  Muzykologia, historia muzyki, poezja, gra na skrzypcach, śpiew solowy, historia sztuki, historia teatru, dziennikarstwo, tłumaczenia tekstów operowych, twórczość librecisty, działalność wydawnicza – oto domeny Maksa Kalbecka.

  Cena: 20.00 PLN

  37.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Na południe ode mnie. Wiersze

  Wolfgang Bittner

  W kolejnym tomie wierszy śląskiego poety dostrzegamy „nowego” Wolfganga Bittnera. Jego dawna bezkompromisowość i zapał w głoszeniu prawd o kondycji społeczeństwa zachodnioniemieckiego ustępują nastrojowi melancholii, bezradności i gorzkiego sceptycyzmu.

  Cena: 18.00 PLN

  25.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • New media in popuworld – tools, threats and social phenomena

  Agnieszka Węglińska, Bogusław Węgliński (redakcja)

  Aktualne i interesujące spojrzenie na współczesny świat postrzegany przez pryzmat różnorodnie przejawiającego się populizmu. Zdaniem reprezentującej różne perspektywy badawcze i ośrodki naukowe grupy autorów – wspólnym mianownikiem ich poszukiwań są przewijające się we wszystkich artykułach nowe media.

  Cena: 30.00 PLN

  40.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Obserwatorki z wyobraźnią. Etnograficzne i socjologiczne pisarstwo kobiet

  Grażyna Kubica, Katarzyna Majbroda (redakcja)

  Portret etnolożek, socjolożek i literatek z przełomu XIX i XX wieku, określanych w tytule jako „obserwatorki z wyobraźnią”, czyli kobiet, które oddawały się studiowaniu otaczającej je rzeczywistości społecznej i kulturowej, a później ją w sposób twórczy opisywały.

  Cena: 39.00 PLN

  48.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Zdrowie i choroba. Wybrane problemy socjologii medycyny

  Jarosław Barański, Włodzimierz Piątkowski (redakcja)

  Problematyka pracy jest interesująca i dobrze ustrukturyzowana. Można tę książkę uznać za udaną kontynuację Socjologii medycyny Magdaleny Sokołowskiej. Autorzy przedstawili różne zastosowania teorii i koncepcji socjologicznych w praktyce medycznej oraz rozważania nad zdrowiem i chorobą. Nie są to więc tylko „dobre rady dla lekarzy” – ale dobrze podbudowane naukowo argumenty.

  Cena: 25.00 PLN

  37.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Filoteknos, vol. 1/2010


  W zeszycie teksty m.in.: Violetty Wróblewskiej Baba Jaga w polskiej literaturze dla dzieci, Joanny Papuzińskiej Children’s folklore in the stories of Janusz Korczak, Moniki Oschek Interpretationsansatz der Erzählung Das Mädchen aus dem Roman Heimsuchung von Jenny Erpenbeck.

  Cena: 15.00 PLN

  30.00 PLN   w tym VAT 8%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Filoteknos, vol. 2/2011


  W zeszycie teksty m.in.: Vanessy Joosen De hedendaagse kinder- en jeugdliteratuur in Vlaanderen, Macieja Wróblewskiego Dziecięca agonistyka. Rozważania antropologiczne na przykładzie powieści opartych na motywach sportowych, Ady Bieber Helgoland als „geistige Lebensform” oder Der „gelernte Insulaner”, Michała Rogoża Polish literary criticism to the Harry Potter books by J.K. Rowling.

  Cena: 15.00 PLN

  30.00 PLN   w tym VAT 8%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Filoteknos, vol. 3/2012


  W zeszycie m.in. teksty: Moniki Woźniak Adaptacja w przekładach dla dzieci – gawęda terminologiczna, Magdaleny Joncy Filemon i Baucis. Współczesne adaptacje mitu w literaturze dla młodych czytelników, Sławomira Bobowskiego Jeden psi żywot Bobika z Edynburga i jego cztery artystyczne wersje, Margarity Slavovej Pinocchio as Buratino, or Translation as Remake of Story in Children's Literature.

  Cena: 15.00 PLN

  35.00 PLN   w tym VAT 8%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Filoteknos, vol. 4/2013/2014. Mimesis and Beyond in Fictional Worlds


  W zeszycie m.in.: Junko Yokota Realism in Picture Books for Children: Representations of Our Diverse World, Ona Renner-Fahey Fear and the ‘Fantastic’ in Hanna Krall’s ‘The Dybbuk’ and Don DeLillo’s The Body Artist, Karolina Szymborska Potłuczone kawałeczki nieśmiertelności w Przygodach Piotrusia Pana J.M. Barriego.

  Cena: 15.00 PLN

  35.00 PLN   w tym VAT 8%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Filoteknos, vol. 5/2015. The Fantastic Realms


  W zeszycie teksty m.in.: Anny Bugajskiej Pretty is who pretty talks: Prettytalk in Scott Westerfeld’s „The Uglies” series, Karoliny Jędrych Technopol w krainie wyobraźni. O „Podróżach Pana Kleksa” Jana Brzechwy, Olgi Bukhiny Magical Realism and Images of Death in Contemporary Russian Prose for Young Readers, Michała Kowalczyka Małe laboratorium teatru lalek, czyli Wiesław Hejno nie tylko dla dorosłych.

  Cena: 15.00 PLN

  35.00 PLN   w tym VAT 8%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Filoteknos, vol. 6/2016. Mentor w literaturze, kulturze i edukacji – czy dziś potrzebny? (Część I)


  Mentor in Literature, Culture and Education – Do we Need One Today (Part I)

  W zeszycie teksty m.in.: Aleksandry Oszczędy, Ryszarda Waksmunda, Doroty Michułki Mentor w literaturze, kulturze i edukacji – czy dziś potrzebny? / Mentor in Literature, Culture and Education – Do we Need One Today; Marty Rusek Longing and Escape? Mentor’s Figure in Popular Contemporary Novels, Dariusza Dybka Jak przekonać licealistę, że „Morsztyn wielkim poetą był”? I po co to robić?.

  Cena: 15.00 PLN

  30.00 PLN   w tym VAT 8%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Filoteknos, vol. 7/2017. Mentor w literaturze, kulturze i edukacji – czy dziś potrzebny? (Część II)


  Mentor in Literature, Culture and Education – Do we Need One Today (Part II)

  W zeszycie teksty m.in.: Ryszarda Waksmunda U źródeł postaci mentora w polskiej literaturze dziecięcej, Alicji Baluch Samospełnienie pod kierunkiem mistrza (od Żelaznego Jana do Paracelsusa) w utworach dla dzieci i dorosłych), Jeanette Hoffmann Graphic Novels as an Invitation to Read, See and Imagine.

  Cena: 15.00 PLN

  32.00 PLN   w tym VAT 8%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Linguistische Treffen in Wrocław, vol. 1, 2007

  Iwona Bartoszewicz, Joanna Szczęk, Artur Tworek (redakcja)

  Fundamenta linguisticae

  Tom jest pokłosiem zorganizowanej w 2006 r. przez Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego konferencji językoznawczej „Linguistik-Tage in Wrocław”. Zawiera artykuły z zakresu fonetyki, morfologii, składni i frazeologii języka niemieckiego w konfrontacji z innymi językami, głównie słowiańskimi, zarówno w ujęciu synchronicznym, jak i diachronicznym.

  Cena: 15.00 PLN

  42.00 PLN   w tym VAT 8%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Linguistische Treffen in Wrocław, vol. 3, 2009

  Iwona Bartoszewicz, Joanna Szczęk, Artur Tworek (redakcja)

  Germanistische Linguistik extra muros – Inspirationen

  Tom pokonferencyjny zawierający szkice i artykuły językoznawców z Polski, Rosji, Niemiec i innych krajów. W centrum zainteresowania autorów znajduje się miejsce lingwistyki jako dyscypliny badawczej i przedmiotu nauczania akademickiego.

  Cena: 15.00 PLN

  36.00 PLN   w tym VAT 8%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Linguistische Treffen in Wrocław, vol. 4, 2009

  Iwona Bartoszewicz, Joanna Szczęk, Artur Tworek (redakcja)

  Germanistische Linguistik extra muros – Aufgaben

  Kolejny tom, w którym zostały zebrane artykuły językoznawców prezentowane w 2008 r. na międzynarodowej konferencji Germanistische Linguistik extra muros w Instytucie Filologii Germańskiej we Wrocławiu. Zakres tematyczny to: leksykologia, leksykografia, lingwistyka tekstu.

  Cena: 15.00 PLN

  36.00 PLN   w tym VAT 8%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Linguistische Treffen in Wrocław, vol. 5, 2010

  Iwona Bartoszewicz, Joanna Szczęk, Artur Tworek (redakcja)

  Germanistische Linguistik extra muros – Aufforderungen

  Kolejny tom pokonferencyjny w serii. Tematy prezentowanych referatów to m.in. składnia i semantyka idiomów, uroczystości w polskich i niemieckich przysłowiach, słownictwo specjalistyczne w tłumaczeniu literackim.

  Cena: 15.00 PLN

  36.00 PLN   w tym VAT 8%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Linguistische Treffen in Wrocław, vol. 6, 2011

  Iwona Bartoszewicz, Joanna Szczęk, Artur Tworek (redakcja)

  Germanistische Linguistik im interdisziplinären Gefüge I

  Referaty uczestników III Spotkań Językoznawczych we Wrocławiu zorganizowanych przez Instytut Filologii Germańskiej Wydziału Filologicznego. Problematyka prezentowanych tekstów to językoznawstwo germanistyczne w relacjach interdyscyplinarnych.

  Cena: 15.00 PLN

  42.00 PLN   w tym VAT 8%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Linguistische Treffen in Wrocław, vol. 7, 2011

  Iwona Bartoszewicz, Joanna Szczęk, Artur Tworek (redakcja)

  Germanistische Linguistik im interdisziplinären Gefüge II

  Tematyczne spektrum tekstów zamieszczonych w siódmym tomie serii to historyczna i nowa leksykologia, leksykografia i frazeologia, dialektologia, dydaktyka nauczania języków obcych, lingwistyka tekstu. Dobrze reprezentowana jest także lingwistyka tekstów prawniczych i religijnych, retoryka, a także psycho- i socjolingwistyka.

  Cena: 15.00 PLN

  42.00 PLN   w tym VAT 8%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Linguistische Treffen in Wrocław, vol. 8, 2012

  Iwona Bartoszewicz, Joanna Szczęk, Artur Tworek (redakcja)

  Im Anfang war das Wort I

  W ósmym tomie serii teksty m.in. Pawła Bąka Verhüllung und Verschleierung als relative Kategorien, Anny Dargiewicz Es geht um die Einfachheit vor allem: Zu einigen neuen gängigen Wortbildungsmustern im modernen Deutsch, Georga Schuppenera Im Anfang war das Zahlwort.

  Cena: 15.00 PLN

  42.00 PLN   w tym VAT 8%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Linguistische Treffen in Wrocław, vol. 9, 2013

  Iwona Bartoszewicz, Joanna Szczęk, Artur Tworek (redakcja)

  Im Anfang war das Wort II

  W dziewiątym tomie w serii zaprezentowano m.in. teksty: Józefa Jarosza „Stilfiguren der Umstellung in deutschen Grabinschriften”, Anny Małgorzewicz „Zwischen Wort und Konzept – Überlegungen zu ausgewälten polnischen und deutschen Übersetzungen des Neuen Testaments“, Stanisława Prędoty „Deutsche euphemistische Phraseologismen und ihre polnischen Äquivalente“.

  Cena: 15.00 PLN

  42.00 PLN   w tym VAT 8%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Linguistische Treffen in Wrocław, vol. 10, 2014

  Iwona Bartoszewicz, Joanna Szczęk, Artur Tworek (redakcja)

  Phrasenstrukturen und –interpretationen im Gebrauch I

  Tom dziesiąty serii, w którym redaktorzy przypominają dokonania nieżyjącego już prof. Eugeniusza Tomiczka, przynosi m.in. teksty: Iwony Bartoszewicz Prof. Dr. Habil. Eugeniusz Tomiczek: Forscher und akademischer Lehrer, Danieli Elsner Der konstruktionelle Status von Phrasen im Nachfeld, Joanny Szczęk i Marceliny Kałasznik Der Mensch lebt nicht vom Brot allein – Trophotismen im deutschen Phraseolexikon.

  Cena: 15.00 PLN

  42.00 PLN   w tym VAT 8%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Linguistische Treffen in Wrocław, vol. 11, 2015

  Iwona Bartoszewicz, Joanna Szczęk, Artur Tworek (redakcja)

  Phrasenstrukturen und –interpretationen im Gebrauch II

  Jedenasty tom w serii przynosi m.in. artykuły Pleonasmus der deutschen Gegenwartssprache Pawła Bąka, Tautologische Strukturen: Zuordnung, Funktion und ein Versuch der Interpretation tautologischer Äußerungen im Gebrauch Edyty Błachut, Textbildende Potenz von Phraseologismen in deutschprachigen und dänischen Grabinschriften Józefa Jarosza.

  Cena: 15.00 PLN

  42.00 PLN   w tym VAT 8%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Linguistische Treffen in Wrocław, vol. 12, 2016

  Iwona Bartoszewicz, Joanna Szczęk, Artur Tworek (redakcja)

  Phrasenstrukturen und –interpretationen im Gebrauch III

  W kolejnym, dwunastym tomie serii czytelnik znajdzie teksty m.in. Adama Gołębiowskiego Zum Gebrauch von Kopulasätzen in deutschen und polnischen wissenschaftlichen Texten, Marceliny Kałasznik Echter Promi, verwöhnter Star – zu Kollokationen im Bereich der Bezeichnungen für bekannte Personen, Anny Sulikowskiej Semantische Besonderheiten der Phraseologismen am Beispiel des Idioms ein hartes Brot.

  Cena: 15.00 PLN

  42.00 PLN   w tym VAT 8%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Linguistische Treffen in Wrocław, vol. 13, 2017

  Iwona Bartoszewicz, Joanna Szczęk, Artur Tworek (redakcja)

  Grenzen der Sprache – Grenzen der Sprachwissenschaft I

  W 13 tomie serii, dla którego inspiracją stały się słowa Ludwiga Wittgensteina „Granice mojego języka są granicami mojego świata”, czytelnik znajdzie m.in. artykuły: Piotra Bartelika Zu den Grenzen der grammatischen (Re)Analyse, Krzysztofa Huszczy Literatur grenzenlos. Zur überregionalen Entwicklung der niederösterreichischen Zeitschrift „Podium“, Renaty Nadobnik Die Aussagekraft der Bilder in deutsch-polnischen Sprachführern.

  Cena: 15.00 PLN

  42.00 PLN   w tym VAT 8%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Linguistische Treffen in Wrocław, vol. 14, 2018

  Iwona Bartoszewicz, Joanna Szczęk, Artur Tworek (redakcja)

  Grenzen der Sprache – Grenzen der Sprachwissenschaft II

  Czternasty tom „Linguistische Treffen in Wrocław” prezentuje m.in. teksty: Michaila L. Kotina Die Grenzen der Erkenntnis in der Linguistik: Ontogenese und Phylogenese, Marceliny Kałasznik Formen der (Un)Höflichkeit in Titeln der deutschen Boulevardpresse, Joanny Szczęk „Der Raum spricht“. Zu den Ansätzen der Landscape Linguistic-Forschung (am Beispiel des deutschen und polnischen akademischen Raums).

  Ten produkt jest niedostępny dla koszyka.

 • Studia Translatorica 1 (2010)

  Anna Małgorzewicz (redakcja)

  Translation
  Theorie – Praxis – Didaktik

  Cena: 15.00 PLN

  52.00 PLN   w tym VAT 8%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Studia Translatorica 2 (2011)

  Zuzana Bohušova, Anita Hut`ková, Anna Małgorzewicz, Joanna Szczęk (redakcja)

  Translationwissenschaft und ihre Zusammenhänge 4/ The Translation Studies and its Contexts / Badania nad przekładem i ich konteksty

  Cena: 15.00 PLN

  41.00 PLN   w tym VAT 8%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Studia Translatorica 4 (2013)

  Iwona Bartoszewicz, Anna Małgorzewicz (redakcja)

  Kompetenzen des Translators. Theorie – Praxis – Didaktik

  Cena: 15.00 PLN

  44.00 PLN   w tym VAT 8%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Studia Translatorica 5 (2014)

  Iwona Bartoszewicz, Anna Małgorzewicz (redakcja)

  Translationsforschung
  Methoden, Ergebnisse, Perspektiven

  Cena: 15.00 PLN

  46.00 PLN   w tym VAT 8%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Studia Translatorica 6 (2015)

  Iwona Bartoszewicz, Anna Małgorzewicz, Patricia Hartwich (redakcja)

  Mehrsprachigkeit und Multikulturalität in Forschung und Lehre

  Cena: 15.00 PLN

  46.00 PLN   w tym VAT 8%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Studia Translatorica 7 (2016)

  Iwona Bartoszewicz, Anna Małgorzewicz, Patricia Hartwig, Magdalena Białek, Małgorzata Czarnecka (redakcja)

  Sprachen und Kulturen im Kontakt

  Cena: 15.00 PLN

  46.00 PLN   w tym VAT 8%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Studia Translatorica 8 (2017)

  Iwona Bartoszewicz, Anna Małgorzewicz (redakcja)

  Paradigmen in der Translationsforschung. Ein- und Aussichten

  Cena: 15.00 PLN

  46.00 PLN   w tym VAT 8%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Aleksander Fredro. Na scenie życia i teatru

  Marian Ursel

  Na książkę złożyły się rozprawy i studia dotyczące dwóch zasadniczych wątków tematyczno-problemowych, związanych z biografią literacką i twórczością Aleksandra Fredry.

  Cena: 24.00 PLN

  32.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Deutsch. Kognitiv – Emotiv – Kommunikativ

  Paweł Zimniak

  Zum didaktischen Potenzial aktueller Diskurse

  Cena: 35.00 PLN

  48.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Die verschwundene Grenze zwischen Leben und Tod im Spiegel der heutigen Literatur

  Tomasz Małyszek

  Książka, która po polsku nosiłaby tytuł: „Zagubiona granica między życiem i śmiercią w zwierciadle współczesnej literatury”, przedstawia fenomen śmierci klinicznej oraz  innych doznań z pogranicza życia i śmierci w niemieckiej literaturze współczesnej.

  Cena: 24.00 PLN

  30.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Disiecta membra czyli drobiazgi filologiczne

  Jacek Sokolski

  Zebrane w tomie teksty traktują o dziełach autorów znanych, takich jak Mikołaj Rej, Jan Kochanowski czy Daniel Naborowski, ale również o tandetnych straganowych druczkach zawierających teksty popularnych pieśni lub o pozostałościach tradycji średniowiecznej obecnych w literaturze polskiego renesansu i baroku.

  Cena: 25.00 PLN

  32.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Do przyjaciół Lessinga

  Moses Mendelssohn

  wraz z „Przedmową” Johanna Jacoba Engela oraz „Aneksem” zawierającym dyskusję o przyczynach śmierci Mendelssohna

  Przekład i opracowanie: Radosław Kuliniak, Tomasz Małyszek

  Pierwszy raz rozprawa Mendelssohna ukazała się w języku polskim w krakowskim wydawnictwie „Aureus” w 2006 roku. Tamten przekład publikujemy teraz ponownie, dołączając go do powstającej polskiej edycji Pism wybranych Mendelssohna.

  Cena: 26.00 PLN

  36.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Rozprawa konkursowa Królewskiej Akademii Berlińskiej z 1763 roku

  Moses Mendelssohn

  O oczywistości w naukach metafizycznych

  Przekład, wprowadzenie i opracowanie: Radosław Kuliniak, Tomasz Małyszek

  Wznowienie wydanego w 1999 roku przekładu dzieła Mosesa Mendelssohna. Tekst został przejrzany, poprawiony i uzupełniony obszernym wprowadzeniem. W nowym wydaniu Czytelnik znajdzie dodatkowo obszerne informacje na temat konkursów Królewskiej Akademii Berlińskiej, a także odniesienia i komentarze do pozostałych prac konkursowych z 1763 roku.

  Cena: 26.00 PLN

  36.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Wybór pism filozoficznych

  Moses Mendelssohn

  Przekład, wprowadzenie i opracowanie: Radosław Kuliniak, Tomasz Małyszek

  Przygotowany przez autorów wybór pism filozoficznych Mosesa Mendelssohna (1728-1786) stawia sobie za cel przybliżenie, po raz pierwszy w tej mierze, polskiemu czytelnikowi tej słabo znanej u nas, a przecież wielkiej i znaczącej postaci z obszaru niemieckiej oświeceniowej filozofii.

  Cena: 26.00 PLN

  36.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Wykłady poranne albo rozważania o istnieniu Boga

  Moses Mendelssohn

  Przekład, wprowadzenie i opracowanie: Radosław Kuliniak, Tomasz Małyszek

  Opublikowane w 1785 roku Morgenstunden, oder Vorlesungen ueber das Dasein Gottes są jednym z ostatnich i zarazem najważniejszych dzieł w dorobku naukowym Mosesa Mendelssohna (1729–1786).

  Cena: 26.00 PLN

  36.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Dom. Perspektywy i znaczenia

  Katarzyna Kokot, Andrzej Ładyżyński (redakcja)

  Dom rodzinny to coś szczególnego w życiu każdego człowieka. Odzwierciedla wyjątkową przestrzeń codzienności i święta, bliskość relacji, kryje w sobie bogatą symbolikę. Dom rodzinny to zjawisko znane niemal każdemu z doświadczenia. Jednocześnie to doświadczenie jest bardzo odmienne dla każdej osoby. W prezentowanym tomie autorzy analizują pojęcie „dom” w wielu jego płaszczyznach.

  Cena: 25.00 PLN

  38.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Epaenus sive Aenigma. Dwa słowa o "Pytyjskiej drugiej"

  Paweł Kuligowski

  Książka stanowi rozbudowaną interpretację liczącego niespełna sto wierszy ułamka poezji starogreckiej, słynnej ody "Pytyjskiej drugiej" Pindara – uznawanej za najbardziej tajemniczy utwór tego przysłowiowo trudnego, hermetycznego poety. Autor interpretacji wykorzystuje te same techniki retoryczne, z których korzysta Pindar, i uzyskuje dzięki temu swoiste podwojenie sytuacji hermeneutycznej, którą jest każda lektura.

  Cena: 10.00 PLN

  25.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Fikcja i wspólnota. Szkice o tożsamości w literaturze współczesnej

  Wojciech Browarny

  Szkice zebrane w tej książce, opowiadające o polskiej prozie i poezji ostatnich dekad, łączy jedna myśl: tyle fikcji we wspólnocie, ile wspólnoty w fikcji, a mówiąc mniej aforystycznie – literatura nie tylko opisuje zbiorową tożsamość, ale również ją przekształca.

  Cena: 10.00 PLN

  29.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Znalezione. Szkice do książki

  Andrzej Falkiewicz

  Drobne szkice i przymiarki do esejów, powstałe w ciągu 40 lat, znanego krytyka i eseisty. Niespełnione i lekceważone w tamtym czasie, dziś nabierają przekornej aktualności.

  Cena: 13.00 PLN

  25.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Lewica polska. Koncepcje – ludzie – działalność

  Eryk Krasucki, Tomasz Sikorski, Adam Wątor (redakcja)

  Publikacja to swoisty przegląd warsztatów polskich badaczy zajmujących się polską lewicą – zarówno starszych, jak i młodszych. Mnogość poruszanych przez naukowców zjawisk, rozpiętość tematyki oraz ujęć rodzić może przekonanie, że badania nad polską lewicą mają się znakomicie.

  Cena: 28.00 PLN

  58.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Wędrówki po codzienności. Eseje o paru ważnych rzeczach

  Bartosz Jastrzębski

  Prawda, kłamstwo, miłość, samotność, śmierć to sprawy poważne, to krańcowe punkty, na których rozpięta jest nasza codzienność. Nie spotykamy ich może raz po raz, ale zawsze zakreślają horyzont, w którym ludzka egzystencja jest rozumiana, oceniana, kształtowana. Pojęcia te tworzą swoisty słownik finalny, który wyznacza to, co dla życia graniczne, wiążące, ostateczne jakoś, a o czym da się jeszcze mówić.

  Cena: 18.00 PLN

  28.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Konstrukcja rzeczywistości

  Michael Fleischer

  Książka prezentuje wyniki badań prowadzonych w ostatnim czasie przez autora na tle jego ogólnej teorii komunikacji. Zebrane teksty stanowią wynik zastosowania tej teorii w ramach analizy konkretnych problemów, m.in. kognitywnej asymilacji przedmiotów na tle ich językowej reprezentacji, funkcjonowania ideologii. Drugim punktem ciężkości publikacji jest konstruktywistyczna odpowiedź na problem empiryczności nauki o komunikacji.

  Cena: 19.00 PLN

  29.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Grupa Kopernika. Komunikaty i raporty z posiedzeń (2000-2012)

  Dieter Bingen, Kazimierz Wóycicki, Krzysztof Ruchniewicz (redakcja)

  Grupa Kopernika to gremium dyskusyjne będące wspólnym projektem Deutsches Polen-Institut w Darmstadcie i Instytutu Niemiec i Europy Północnej w Szczecinie, które dyskutuje nad aktualnym stanem i różnymi wariantami rozwoju relacji polsko-niemieckich, przede wszystkim na skrzyżowaniu kultury, społeczeństwa i polityki.

  Cena: 15.00 PLN

  32.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Inskrypcje w przestrzeni otwartej Wrocławia

  Jacek Grębowiec

  Przedmiotem opracowania są inskrypcje sprzed 1945 r., jakie zachowały się w miejskiej przestrzeni Wrocławia. Jest to książka zarówno literaturoznawcza, jak i kulturoznawcza, a poniekąd dotykająca także najnowszej historii politycznej.

  Cena: 13.00 PLN

  35.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Irrwege, Irrgärten, Irrtationen

  Agnieszka Kodzis-Sofińska

  Entwicklungsrichtungen der deutschen Theaterstücke nach 1989

  Osiągnięcia współczesnego teatru niemieckiego są żywym tematem badań podejmowanych przez teatrologów, literaturoznawców i kulturoznawców. Jednakże dotychczasowe studia nad tą materią skupiały się głównie na konkretnych jej aspektach, takich jak recepcja, zagadnienia gatunkowe i transfer kulturowy, lub na analizie poszczególnych utworów.

  Cena: 29.00 PLN

  36.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Syntaxis van de nominale woordgroepen in Nederlandse en Poolse formulieren

  Jacek Karpiński

  Książka Jacka Karpińskiego porusza problem struktury fraz nominalnych w języku niderlandzkim i polskim. Autor dokonuje analizy konfrontatywnej 1200 niderlandzkich i 1200 polskich nominalnych grup wyrazowych występujących w różnorodnych formularzach i poszukuje możliwości zastosowania jej wyników w dydaktyce języka niderlandzkiego i polskiego jako obcego.

  Cena: 32.00 PLN

  40.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Spory wokół polskich przekładów dzieł Immanuela Kanta z lat 1795–1918. Część pierwsza

  Radosław Kuliniak, Dorota Leszczyna

  Polemiki wokół dawnych polskich przekładów Kantowskich Prolegomenów do wszelkiej przyszłej metafizyki, która będzie mogła wystąpić jako nauka

  Niniejsza publikacja otwiera serię czterech rozpraw historyczno-filozoficznych poświęconych polemikom wokół polskich przekładów dzieł Immanuela Kanta z lat 1795–1918.

  Cena: 26.00 PLN

  36.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Tożsamość narodowa Czechów w świetle piśmiennictwa czeskiego do XVIII wieku

  Manuela Maciołek

  O to, kim są Czesi, spierało się i nadal spiera wielu historyków, filozofów, polityków. Spór o nowoczesną czeskość poprzedzają polemiki towarzyszące narodzinom i procesowi dojrzewania tożsamości czeskiej. Ich dokumentem są tzw. apologie języka ojczystego, które w czeskiej tradycji piśmienniczej obecne są od wieków i które zwyczajowo nazywa się „obronami” języka ojczystego. Niniejsze studium wyrasta z refleksji nad źródłami czeskości, a przedmiotem rozważań jest obraz czeskiej tożsamości narodowej odzwierciedlony właśnie w czeskich apologiach językowych.

  Cena: 28.00 PLN

  38.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Psychopatologia życia politycznego. Podręcznik ilustrowany

  Adam Chmielewski

  Książka jest zbiorem ilustracji dla tezy, zgodnie z którą obecny kształt polskiej przestrzeni politycznej jest rezultatem zjawisk patologicznych o podłożu psychicznym, skutkiem tych psychopatologii jest zaś powolne osuwanie się polskiej polityki w stan degeneracji, która pod wieloma względami wydaje się już nieodwracalna.

  Cena: 24.00 PLN

  30.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Kiwader i inne opowieści

  Víťo Staviarsky

  Akcja powieści Kiwader rozgrywa się w cygańskiej osadzie, gdzie poznajemy barwne postaci: tytułowego Kiwadera wraz z rodziną (piękną żoną, nieznośnymi córkami i opóźnionym umysłowo synem) i jego szalonych przyjaciół.
  Książka zawiera też minipowieści – Izba wytrzeźwień i Laborant, oraz krótkie opowiadania.

  Cena: 19.00 PLN

  29.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Cud

  Sylva Fischerová

  Dziesięć historii mniej lub bardziej poważnych, które obrazują czeską mentalność. Umieszczone zostały w realiach ostatnich trzydziestu lat. Czytelnik znajdzie tu sytuacje, jakie zna z własnego życia: imprezy przy beczce piwa, nie zawsze pożądane spotkania na dworcu, porządkowanie biblioteki ojca, szpitalne rozmowy na ginekologii, śmierć najbliższych...

  Cena: 18.00 PLN

  24.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Kokosowa małpa

  Tomáš Přidal

  Zbiór krótkich groteskowych historyjek, które można by nazwać „jednominutowymi powieściami”, opatrzonych rysunkami autora.

  Cena: 17.00 PLN

  25.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Leż, bestio!

  Jiří Kratochvil

  Powieść zainspirowana wydarzeniami z 11 września 2001 r. Odwołuje się do czasów stalinizmu w Czechosłowacji. Opowiada niesamowitą historię dzieci, które zostają umieszczone w specjalnym, odosobnionym ośrodku, gdzie poddaje się je ostrej indoktrynacji.

  Cena: 15.00 PLN

  23.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Opowieści Dłużącego się Czasu

  Viola Fischerová

  Małemu Kubie, który jest chory i straszliwie się nudzi, umościł się w łóżku Dłużący się Czas. Ten dziwny stwór o kociej głowie i wężowatym ciele, które wygląda jak nanizane na sznurek jedno „pierzaste nic” za drugim, wysnuł się ze ściennego zegara i opowiada chłopcu różne historyjki.

  Cena: 32.00 PLN

  40.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Patriarchatu dawno miniona chwała

  Pavel Brycz

  Potoczysta, epicka opowieść o doświadczeniach środkowo-wschodnich Europejczyków – Ukraińców, Czechów i Niemców.

  Cena: 26.00 PLN

  38.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Polowanie na czarnego rekina

  Vratislav Effenberger

  Wiersze i pseudoscenariusze (1940-1986)

  Vratislav Effenberger (1923-1986) jest czołowym przedstawicielem powojennego ruchu surrealistycznego, a także jego teoretykiem, inspiratorem i organizatorem, kontynuującym dzieło protagonisty czeskiej awangardy – Karla Teigego.

  Cena: 18.00 PLN

  30.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Sposób użycia i inne wiersze

  Jiří Kolář

  Wybór wierszy Jiříego  Kolářa, którego czeska krytyka i historia literatury postrzega obecnie jako pisarza o fundamentalnym znaczeniu dla rozwoju dwudziestowiecznego piśmiennictwa.

  Cena: 29.00 PLN

  40.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Bilet do Izraela. W poszukiwaniu duchowej tożsamości

  Grażyna Kotlubei, Zofia Muzyka

  Książka jest zbiorem listów, które pisały do siebie matka i córka, przebywające wtedy za granicą  – Zofia w Izraelu, Grażyna w Austrii. Autorki rozmawiają o judaizmie i innych religiach, historii Bliskiego Wschodu i własnej rodziny oraz o trudnościach, przed jakimi stoją społeczeństwa multikulturowe.

  Cena: 22.00 PLN

  36.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Czas nieutracony. Wspomnienia

  Henryk Stachowiak

  Wspomnienia te obejmują cały okres świadomego życia autora – począwszy od powstania Frontu Ludowego we Francji w 1936 r. (towarzyszył on wtedy matce, która zanosiła jedzenie strajkującemu w kopalni ojcu), aż do katastrofy smoleńskiej 2010 r.

  Cena: 25.00 PLN

  47.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Lato w Polsce

  Małgorzata Dziewięcka

  W 1992 roku Polka mieszkająca w Bostwanie, a od lat przebywająca za granicą – w Peru, Boliwii, Indiach, Holandii, na Malediwach, Seszalach, przyjeżdża do Polski na całe lato. Książka jest dziennikiem z jej podróży, zapisem tamtej rzeczywistości w ciekawym okresie transformacji ustrojowej.

  Cena: 13.00 PLN

  18.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Misja w Iraku

  Wiesław Adamski

  Autor wszechstronnie opisał zadania polskich żołnierzy, sposób ich wykonywania, codzienne życie w bazie, trudy i zagrożenia, walkę z terrorystami, pomoc niesioną miejscowej ludności. Jego obserwacje są wnikliwe, styl, jakim została napisana książka, oszczędny, prawdziwie żołnierski. Autor nie używa wielkich słów, stroni od patosu, a jednak jego relacja stanowi swoisty pomnik dla żołnierzy, którzy w bardzo trudnych warunkach, z narażeniem życia i zdrowia, wypełniali swój obowiązek.

  Cena: 20.00 PLN

  29.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Piosenki ze studenckiego teatru KALAMBUR na głos z fortepianem

  Andrzej Bień

  Po pięćdziesięciu latach od napisania pierwszej piosenki Andrzej Bień sięgnął do starych nut i wybrał 30 melodii, które razem z przyjaciółmi lubił śpiewać we wrocławskim teatrze „Kalambur” i które – ma nadzieję – jeszcze ktoś będzie lubił śpiewać.

  Cena: 35.00 PLN

  49.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Polenhilfe / Pomoc dla Polski

  Barbara Cöllen, Bartosz Dudek, Krzysztof Ruchniewicz (redakcja)

  Als Schmuggler für Polen unterwegs / Zostali przemytnikami dla Polaków

  Książka dokumentuje mały wycinek nieopowiedzianej jeszcze, niezmiernie ważnej dla stosunków polsko-niemieckich historii wielkiej fali solidarności Niemców z Polakami po wprowadzeniu w Polsce 13 grudnia 1981 r. stanu wojennego i zdelegalizowaniu Solidarności.

  Cena: 35.00 PLN

  42.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Przedbiegi Europy. Gawędy podróżne

  Bartosz Jastrzębski

  Bartosz Jastrzębski, niespieszny podróżnik, badacz i wielbiciel krain nieunijnych, oddaje w ręce czytelnika książkę, która powstała z podglądań, podsłuchań i przeczytań prowincji oraz kresów oglądanych od strony Europy, a ściślej – tej nadzwyczajnej jej części, jaką jest Polska.

  Cena: 19.00 PLN

  28.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Rozmowy o raku piersi

  Edyta Zierkiewicz

  Problematyka raka piersi – od czasu kiedy przestała być tematem tabu, a stało się to przede wszystkim dzięki Amazonkom – pojawia się szczególnie często w październiku w kolorowych czasopismach.

  Cena: 18.00 PLN

  40.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Wieża radości. Wspomnienia

  Maria Berny

  Wspominam tu zaledwie ułamek spraw i ludzi przewijających się przez moje życie w tamtym okresie – pisze autorka – ale wszyscy oni, i ci których wspominam tutaj, i ci o których wspomnę w następnej książce, tworzyli wspaniale rozwijającą się wówczas kulturę naszego miasta i kraju. (...) Staram się nie odbiegać od atmosfery, w jakiej wtedy (w latach 1965-1982) przebiegało moje życie. Wiem jednak, że wszystkie fakty i zdarzenia każdy widzi inaczej.

  Cena: 23.00 PLN

  33.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Zaufanie. Małe opowieści o wielkich rzeczach

  Marta Todorow, Edward Skubisz, Agnieszka Traczyńska

  Książka napisana z myślą przede wszystkim o młodszych (6-10-letnich) dzieciach i ich rodzicach, którzy lubią swoim pociechom czytać i opowiadać. Teksty i stanowiące z nimi nierozłączną całość rysunki przybliżają dzieciom postać Jezusa i znaczenie wielu chrześcijańskich symboli, np. wody, światła, soli, olejku, chleba. Książka powstała i została wydana w dwóch językach: polskim i niderlandzkim.

  Cena: 23.00 PLN

  30.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Psychologiczne konteksty komunikacji

  Jarosław Klebaniuk (redakcja)

  Zbiór artykułów na temat komunikacji międzyludzkiej, ujętej w trzech kontekstach: niewerbalnym, manipulacji oraz kulturowym. Opracowanie przeznaczone nie tylko dla psychologów, lecz również czytelników interesujących się komunikacją czysto poznawczo czy z racji realizowanych zadań zawodowych i społecznych.

  Cena: 19.00 PLN

  30.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Psychologia współczesnego człowieka

  Bożena Janda-Dębek (redakcja)

  Czy nowe problemy, związane z kształtowaniem i wykorzystaniem środowiska życia współczesnego człowieka, daleko idące zmiany ekonomiczne, przeobrażenia w strukturze społecznej, o których tak często piszą socjologowie, spowodowały zmiany w psychologicznej kondycji człowieka?

  Cena: 19.00 PLN

  26.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Przyszłość jest katastrofą. Szkice z filozofii kultury

  Paweł Kuligowski

  Tytułowa przyszłość nie jest końcem wszystkiego, tylko częścią naturalnego i kulturowego porządku: punktem przecięcia struktury dziejów i struktury kosmosu. Nie chodzi o niemożliwą prognozę, tylko o wstępny namysł, w którym jest miejsce zarówno na obawy, jak i nadzieje. Zebrane w książce szkice (poświęcone ciszy, milczeniu, kulturze i Bogu) są próbą przyjrzenia się nie wprost tajemniczości tego, co zawsze nadchodzi i nigdy nie jest. Przyszłość jest w końcu nie tylko katastrofą. Jest również początkiem: prawdziwością tego, co nieznane.

  Cena: 16.00 PLN

  26.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Przemysł w krajobrazie kulturowym wsi

  Krystyna Dziubacka

  Autorka pracy starała się pokazać i socjologicznie zinterpretować przebieg procesów industrializacji w powojennej Polsce, ich polityczne tło i konsekwencje dla funkcjonowania obszarów wiejskich zarówno w okresie PRL, jak i po transformacji w 1989 roku.

  Cena: 29.00 PLN

  40.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Die Zwischenzeit / Czas pośredni

  Max Herrmann-Neiße

  68 Gedichte und 2 Prosastücke Anlässlich des 70. Todestages / 68 wierszy i 2 fragmenty prozy w 70. rocznicę śmierci

  Niniejsza antologia prezentuje polskiemu czytelnikowi cząstkę bogatego dorobku Maxa Herrmanna-Neißego. Autorzy wyboru starali się zaprezentować twórczość poety na każdym etapie jego pisarskiej działalności, a zatem przedstawić jego artystyczny rozwój – od twórczości czerpiącej swe inspiracje z wielkich europejskich wzorców, takich jak Charles Baudelaire czy Rainer Maria Rilke, po artystyczną emancypację, a także pokazać wielowymiarowość liryki Herrmanna.

  Cena: 30.00 PLN

  47.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Berlin – Warszawa. Studia o Niemcach i ich relacjach z Polakami

  Andrzej Sakson

  Relacje z naszym zachodnim sąsiadem charakteryzują się okresami pokojowej koegzystencji, ale także obfitują w dramatyczne zwroty. Szczególnym cieniem na nie kładzie się okres II wojny światowej. Prezentowana książka składa się z dziesięciu tekstów poświęconych problematyce współczesnego społeczeństwa niemieckiego oraz stosunkom pomiędzy Polakami i Niemcami, publikowanych w pracach zbiorowych lub czasopismach naukowych w okresie ostatnich lat.

  Cena: 15.00 PLN

  25.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Czy fatalizm wrogości? Refleksje o stosunkach polsko-niemieckich 1871-1933

  Stanisław Stomma

  Podczas długich lat ograniczonej suwerenności po 1945 r. niewiele opublikowano w Polsce książek reprezentujących nurt eseistyki historyczno-politycznej, które w skomplikowanych i obolałych relacjach polsko-niemieckich stanowiły źródło nowych inspiracji dla czytelników i stanowią do dziś świadectwo samodzielnej refleksji historycznej, moralnej, politycznej. Do takich intelektualnych drogowskazów należy prezentowana książka Stanisława Stommy. Teksty te w minionej epoce dzieliły wspólny los – zostały przemilczane bądź skazane na niebyt w oficjalnej przestrzeni publicznej.

  Cena: 15.00 PLN

  35.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Długi cień Trzeciej Rzeszy. Jak Niemcy zmieniali swój charakter narodowy

  Klaus Bachmann

  Studium socjologiczne znanego niemieckiego publicysty i politologa, profesora Uniwersytetu Wrocławskiego. Autor przybliża poszczególne fazy przemian świadomościowych społeczeństwa zachodnioniemieckiego.

  Ten produkt jest niedostępny dla koszyka.

 • Francuzi Północy. Obraz Polski i Polaków w niemieckich leksykonach konwersacyjnych XIX wieku

  Anna Kochanowska-Nieborak

  Książka pragnie przybliżyć czytelnikowi obraz Polski i Polaków w największych niemieckich leksykonach konwersacyjnych XIX w. – Brockhausie oraz Meyerze. Osiągały najwyższe nakłady oraz charakteryzowały się największą liczbą wydań w tym okresie, co pozwala na analizę porównawczą kolejnych wydań oraz wyłonienie najważniejszych etapów w kształtowaniu się niemieckiego obrazu Polski. Dla porównania przytaczane były także przykłady z dwóch leksykonów o mniejszej liczbie nakładów, którym również udało się pozyskać stałe grono czytelników – są to Pierer oraz Herder.

   

  Cena: 15.00 PLN

  26.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Lekcje dialogu. Mowy, eseje i wywiady

  Adam Krzemiński

  (Grass, Weizsäcker, Küng, Dönhoff, Habermas, Winkler, von Thadden i inni)

  Zamysłem książki nie jest ani systematyczna prezentacja stosunków polsko-niemieckich ostatnich czterdziestu czy pięćdziesięciu lat, ani zebranie śmietanki z ponad tysiąca tekstów, jakie autor w minionych latach opublikował zarówno w prasie polskiej, jak i niemieckojęzycznej. Chodzi o pokazanie pewnego układu współrzędnych, historycznych punktów orientacyjnych, oraz o zagruntowanie tła zainteresowań autora, spotkań z sąsiadami, odczytywania odmiennych kodów kulturowych i religijnych, i wreszcie przeznaczonych do publikacji rozmów, a więc dialogów publicznych, zarówno w formie wywiadów, jak i polemik prasowych.

  Cena: 20.00 PLN

  41.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Między Renem a Bugiem w Europie

  Anna Wolff-Powęska

  Wybór tekstów publicystycznych wybitnej badaczki polsko-niemieckich stosunków politycznych i uważnej obserwatorki polskiej sceny politycznej. Książka zawiera eseje powstałe przed uwieńczeniem starań Polski o członkostwo w UE. Teksty stanowią zapis czasu, próbę uchwycenia sposobu myślenia i zdarzeń w procesie ich przeobrażeń, dla których wnioski dopisze przyszłość.

  Cena: 15.00 PLN

  35.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Niemiecki wydawca – polski czytelnik. Prasa niemieckich wydawców w debacie publicznej

  Beata Ociepka, Justyna Woźna

  W działalności medialnej aspekt gospodarczy nakłada się na aspekt polityczny i kulturalny. W podtekście zawsze też znajduje się pytanie o wpływ treści mediów na tożsamość kulturową odbiorców. Charakter, a zwłaszcza historia stosunków polsko-niemieckich powodują, że inwestycje firm niemieckich na tak wrażliwym rynku jak media mogą budzić obawy. Autorki książki na przykładzie koncernu Axel Springer i wydawnictwa Verlagsgruppe Passau próbują ustalić, jaką rolę w debacie publicznej w Polsce pełni prasa niemieckich wydawców.

  Cena: 15.00 PLN

  41.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Fala

  Jarosław Kolasiński

  Fala jest w tym samym stopniu literackim dokumentem kataklizmu, który w końcu XX w. zawładnął Wrocławiem, co zapisem wyrazistego fenomenu rodzenia się lokalnego i specyficznego patriotyzmu wrocławskiego.
  Książka nagrodzona w konkursie na powieść współczesną o tematyce dolnośląskiej, ogłoszonym przez Oficynę Wydawniczą ATUT w 2003 r.

  Cena: 12.00 PLN

  21.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Guz w fiołkach

  Wacław Grabkowski

  Grabkowski – jak napisał Wojciech Browarny – opowiada o świecie, który już nie istnieje. Nie tylko z powodu upływu czasu historycznego, a minęło czterdzieści lat od ryzykownej wyprawy Filipka, lecz również dlatego, że jego kraina dzieciństwa jest zamkniętą w mitycznej przeszłości Arkadią (...). Najcenniejsza w powieści jest myśl, że wtajemniczenie w historię rodzinnej ziemi jest warunkiem prawdziwej dojrzałości. Guz w fiołkach to pierwsza książka, której akcję osadził autor we wrocławskim Wilczym Kącie.

  Cena: 12.00 PLN

  21.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Zmiany światła

  Olga Jaworska

  Młoda, wrocławska autorka debiutanckiej powieści opowiada o swoich rówieśnikach, absolwentach Uniwersytetu Wrocławskiego albo niedokończonych magistrach, którym niekiedy bohaterka książki pisze na zamówienie dyplomowe prace. Jaworska umie zaciekawić stwarzanymi postaciami, jest wyczulona na odcienie języka, sprawnie posługuje się potoczną, młodzieżową mową, umie oddać atmosferę tych niezobowiązujących na pozór rozmów przy piwku.

  Cena: 12.00 PLN

  21.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Der kleine Mann auf der Bühne

  Marijan Bobinac

  Aufsätze zum deutschsprachigen Volksstück im 20. Jahrhundert

  Wybór rozpraw germanisty z Zagrzebia, przybliżających meandry rozwoju dwudziestowiecznego teatru plebejskiego (Volksstück). Omawiane są m.in. utwory Ödöna von Horvatha, Petera Turriniego, Felixa Mitterera, Carla Zuckmayera i Marieluise Fleißer.

  Cena: 26.00 PLN

  34.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Archetypen der Weiblichkeit im multikulturellen Vergleich

  Mirosława Czarnecka, Christa Ebert, Grażyna B. Szewczyk (redakcja)

  Studien zur deutschsprachigen, polnischen, russischen und schwedischen Literatur

  Pokłosie konferencji zorganizowanej w Collegium Polonicum w Słubicach. Analizowane są obrazy kobiecości w twórczości następujących autorów: Kerstin Ekman, Cécile Ines Loos, Gertrud von le Fort, Agnes Miegel, Valentin Rasputin, Jan Twardowski, Gerhart Hauptmann, Stanisław Wyspiański.

  Cena: 26.00 PLN

  34.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Der Heiligen Schrift auf der Spur

  Maria Kłańska, Jadwiga Kita-Huber, Paweł Zarychta (redakcja)

  Beiträge zur biblischen Intertextualität in der Literatur

  Pokłosie konferencji zorganizowanej przez Uniwersytet Jagielloński. Tom zawiera rozprawy dokumentujące recepcję Biblii w literaturze współczesnej.

  Cena: 29.00 PLN

  42.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Die Quarantäne

  Edward Białek, Leszek Żyliński (redakcja)

  Deutsche und österreichische Literatur der fünfziger Jahre zwischen Kontinuität und Neubeginn

  Wydanie drugie rozszerzone. Praca zbiorowa poświęcona literaturze niemieckiej i austriackiej lat 50. Zaprezentowane zostały najważniejsze dokonania dekady cudu gospodarczego w prozie, dramacie i liryce. W orbicie zainteresowań znaleźli się autorzy: H. Lipinsky-Gottersdorf, F.C. Jünger, E. Jünger, H.H. Jahnn, A. Andersch, K. Jaspers, H.E. Nossack, T. Bernhard, M. Walser, G. Grass, H.W. Richter.

  Cena: 26.00 PLN

  42.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Friedrich Schiller. W dwusetną rocznicę śmierci

  Grażyna Barbara Szewczyk, Renata Dampc-Jarosz (redakcja)

  Wybór rozpraw polskich i niemieckich badaczy twórczości Friedricha Schillera, pokłosie konferencji zorganizowanej przez Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Śląskiego.

  Cena: 22.00 PLN

  30.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Hans Lipinsky-Gottersdorf. Leben und Werk

  Wojciech Kunicki

  Monografia poświęcona wybitnemu pisarzowi niemieckiemu rodem z Górnego Śląska. Autor szczegółowo analizuje dorobek literacki zapomnianego dziś prekursora pojednania niemiecko- -polskiego.

  Cena: 32.00 PLN

  52.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Bliskość i oddalenie / Nähe und Ferne / Blízkost a vzdálenost

  Mariusz Dzieweczyński, Mirjam Jahr, Kateřina Ondřejová (redakcja)

  Książka jest plonem VI Międzynarodowej Konferencji Studenckiej interFaces, która odbywała się od 23 do 30 kwietnia 2007 r. we Wrocławiu i w Karpaczu. Referaty – z zakresu historii sztuki, językoznawstwa, historii i kultury – publikujemy w językach uczestników konferencji: polskim, czeskim i niemieckim.

  Cena: 21.00 PLN

  34.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Danzig zur Nacht / Gdańsk nocą

  Willibald Omankowski / Omansen

  Dwujęzyczna antologia wierszy urodzonego w Gdańsku niemieckiego poety, felietonisty i krytyka muzycznego. Willibald Omankowski (1886-1976; od 1939 r. pod pseudonimem Omansen) w latach 1899-1907 uczęszczał do Gdańskiego Gimnazjum Miejskiego, następnie był słuchaczem Seminarium Nauczycielskiego, jako oficer artylerii w stopniu kapitana brał udział w I wojnie światowej.

  Cena: 28.00 PLN

  42.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Der Hüter des Humanen

  Edward Białek, Marek Hałub, Eugeniusz Tomiczek (redakcja)

  Festschrift für Prof. Dr. Bernd Balzer zum 65. Geburtstag

  Księga pamiątkowa ku czci berlińskiego germanisty Bernda Balzera. Zawiera studia i szkice o twórczości Ingeborg Bachmann, Czesława Miłosza, Stanisława Lema, Tadeusza Różewicza, Nelly Sachs, Heinricha Bölla, Aloisa Vogla i in.

  Cena: 28.00 PLN

  47.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Der Zukunftsfette. Neue Beiträge zum Werk Elias Canettis

  Sven Hanuschek (redakcja)

  Zbiór rozpraw poświęconych twórczości laureata Nagrody Nobla.

  Cena: 15.00 PLN

  34.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Einladung zur Odyssee

  Helmut Hofbauer

  Eine erkenntnistheoretische Reflexion über „epische Seite der Wahrheit“

  Studium filozoficzne; autor polemizuje z różnymi teoriami „prawdy” i „poznania”, od Kartezjusza do Niklasa Luhmanna.

  Cena: 35.00 PLN

  53.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Erinnerungsspuren an den Holocaust in der deutschen Nachkriegsliteratur

  Janina Bach

  Obszerne studium historycznoliterackie na temat śladów zainteresowania pisarzy niemieckich problematyką zagłady Żydów. Omawiana jest m.in. twórczość Stephana Hermlina, Luise Rinser, Heinricha Bölla i Edgara Hilsenratha.

  Cena: 23.00 PLN

  40.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Grammatik und Kommunikation: Ideen – Defizite – Deskription

  Edyta Błachut, Adam Gołębiowski, Artur Tworek (redakcja)

  Cena: 23.00 PLN

  42.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Günter Grass. Bürger und Schriftsteller

  Norbert Honsza, Irena Światłowska (redakcja)

  Zbiór rozpraw i szkiców poświęconych dorobkowi niemieckiego noblisty. Autorzy przybliżają starsze i nowe dzieła pisarza, analizują też jego odbiór w kilku krajach europejskich.

  Cena: 35.00 PLN

  55.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Heinz Pionteks Romane Zeit meines Lebens und Stunde der Überlebenden als familiengeschichtliche Quellen

  Emil Feilert

  Obszerne studium socjologicznoliterackie poświęcone autobiograficznej prozie niemieckiego pisarza Heinza Piontka, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli literatury śląskiej drugiej połowy XX w.

  Cena: 28.00 PLN

  42.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Historyjka o Jungu i Filemonie

  Tomasz Małyszek

  Książka jest owocem wykładów i seminariów, które Tomasz Małyszek prowadził na Uniwersytecie Wrocławskim w latach 2000-2004. Czytelnik znajdzie w niej m.in. teksty „O reinkarnacji sztuki”, „O Nietzschem i Jungu”, „O estetyce mitu”.

  Cena: 13.00 PLN

  21.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Interkulturelle Germanistik. Regionale und kanonisierte Identitätstexte

  Gudrun Heidemann, Helmut Hofbauer, Anna Mańko-Matysiak (redakcja)

  Tom zawiera referaty wygłoszone na konferencji zorganizowanej przez Uniwersytet Łódzki i Uniwersytet Wrocławski. Uczestnikami byli młodzi naukowcy i studenci z Polski, Niemiec i Austrii, którzy wymieniali poglądy na temat teorii i polityki interkulturowości w badaniach germanistycznych.

  Cena: 12.00 PLN

  28.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Krainy retoryczne. Zapiski z podróży

  Iwona Bartoszewicz

  Książka nie jest podręcznikiem do retoryki, choć opisuje różne i najważniejsze obszary teorii i praktyki retorycznej. Stanowi raczej próbę ustalenia relacji zarówno między poszczególnymi elementami wiedzy retorycznej, jak i tym wszystkim, co wpłynęło na ich formę i treść. Jest także próbą wskazania na te jej składniki, które są już wykorzystywane w badaniach z zakresu pragmalingwistyki, oraz inne, którym niestety dotąd poświęcono zbyt mało uwagi.

  Cena: 28.00 PLN

  42.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Książki i ekrany. Eseje o kulturze popularnej

  Leszek Pułka, Małgorzata Kosińska-Pułka, Agnieszka Ziółek

  Zbiór esejów, których przedmiotem jest współczesna kultura popularna. Wszystkie szkice utrzymują tę samą poetykę wieloaspektowej analizy i napisane zostały w jednym stylu, a wewnątrz każdego z nich pojawia się szereg egzemplifikacji zaczerpniętych z różnych obszarów kultury, zarówno wysokiej, jak i popularnej.

  Cena: 9.00 PLN

  19.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Literarisches Liegnitz

  Edward Białek, Hubert Unverricht (redakcja)

  Autorzy z Polski i Niemiec analizują wybrane dokonania literatów legnickich, począwszy od XVI w. Dużo uwagi poświęcają tekstom pisarzy urodzonych w przedwojennej Legnicy, żyjących po 1945 r. w Niemczech.

  Cena: 25.00 PLN

  53.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Niederschlesien als Erinnerungsraum nach 1945. Literarische Fallstudien

  Paweł Zimniak

  Obszerne studium imagologiczne prezentujące obrazy Dolnego Śląska w twórczości pisarzy niemieckich urodzonych w tej prowincji. W pracy sportretowani zostali następujący autorzy: Bodo Heimann, Jochen Hoffbauer, Dagmar Nick, Monika Taubitz, Friedrich Bischoff, Ernst Günther Bleisch, Dietmar Scholz i Christian Saalberg.

  Cena: 25.00 PLN

  53.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Niemcy. Publicystyczny obraz w „Pionierze”/„Słowie Polskim” 1945-1989

  Marcin Miodek

  Niemcy, stosunki polsko-niemieckie, „straszak niemiecki”, socjotechnika, stereotypy narodowe, propaganda komunistyczna i prasoznawstwo to pojęcia najlepiej charakteryzujące treść tej książki. Ukazuje ona na przykładzie najstarszego, niezwykle popularnego i opiniotwórczego na Dolnym Śląsku dziennika regionalnego „Słowo Polskie” (do X 1946 r. pod nazwą „Pionier”) instrumentalizację szeroko pojętego zagadnienia niemieckiego w polskiej propagandzie lat 1945-1989.

  Cena: 35.00 PLN

  71.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.