Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

Promocje

 • Alexander Lernet-Holenia

  Mars w znaku Barana


  Austriacki oficer rezerwy, hrabia Wallmoden, powołany do wojska latem 1939 r., bierze udział w kampanii wrześniowej przeciwko Polsce.

  Cena: 15.00 PLN

  25.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Grażyna Kubica, Katarzyna Majbroda (redakcja)

  Obserwatorki z wyobraźnią. Etnograficzne i socjologiczne pisarstwo kobiet


  Portret etnolożek, socjolożek i literatek z przełomu XIX i XX wieku, określanych w tytule jako „obserwatorki z wyobraźnią”, czyli kobiet, które oddawały się studiowaniu otaczającej je rzeczywistości społecznej i kulturowej, a później ją w sposób twórczy opisywały.

  Cena: 39.00 PLN

  48.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Moses Mendelssohn

  Wybór pism filozoficznych


  Przekład, wprowadzenie i opracowanie: Radosław Kuliniak, Tomasz Małyszek

  Przygotowany przez autorów wybór pism filozoficznych Mosesa Mendelssohna (1728-1786) stawia sobie za cel przybliżenie, po raz pierwszy w tej mierze, polskiemu czytelnikowi tej słabo znanej u nas, a przecież wielkiej i znaczącej postaci z obszaru niemieckiej oświeceniowej filozofii.

  Cena: 26.00 PLN

  36.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Moses Mendelssohn

  Wykłady poranne albo rozważania o istnieniu Boga


  Przekład, wprowadzenie i opracowanie: Radosław Kuliniak, Tomasz Małyszek

  Opublikowane w 1785 roku Morgenstunden, oder Vorlesungen ueber das Dasein Gottes są jednym z ostatnich i zarazem najważniejszych dzieł w dorobku naukowym Mosesa Mendelssohna (1729–1786).

  Cena: 26.00 PLN

  36.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Andrzej Falkiewicz

  Znalezione. Szkice do książki


  Drobne szkice i przymiarki do esejów, powstałe w ciągu 40 lat, znanego krytyka i eseisty. Niespełnione i lekceważone w tamtym czasie, dziś nabierają przekornej aktualności.

  Cena: 13.00 PLN

  25.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Eryk Krasucki, Tomasz Sikorski, Adam Wątor (redakcja)

  Lewica polska. Koncepcje – ludzie – działalność


  Publikacja to swoisty przegląd warsztatów polskich badaczy zajmujących się polską lewicą – zarówno starszych, jak i młodszych. Mnogość poruszanych przez naukowców zjawisk, rozpiętość tematyki oraz ujęć rodzić może przekonanie, że badania nad polską lewicą mają się znakomicie.

  Cena: 28.00 PLN

  58.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Bartosz Jastrzębski

  Wędrówki po codzienności. Eseje o paru ważnych rzeczach


  Prawda, kłamstwo, miłość, samotność, śmierć to sprawy poważne, to krańcowe punkty, na których rozpięta jest nasza codzienność. Nie spotykamy ich może raz po raz, ale zawsze zakreślają horyzont, w którym ludzka egzystencja jest rozumiana, oceniana, kształtowana. Pojęcia te tworzą swoisty słownik finalny, który wyznacza to, co dla życia graniczne, wiążące, ostateczne jakoś, a o czym da się jeszcze mówić.

  Cena: 18.00 PLN

  28.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Michael Fleischer

  Konstrukcja rzeczywistości


  Książka prezentuje wyniki badań prowadzonych w ostatnim czasie przez autora na tle jego ogólnej teorii komunikacji. Zebrane teksty stanowią wynik zastosowania tej teorii w ramach analizy konkretnych problemów, m.in. kognitywnej asymilacji przedmiotów na tle ich językowej reprezentacji, funkcjonowania ideologii. Drugim punktem ciężkości publikacji jest konstruktywistyczna odpowiedź na problem empiryczności nauki o komunikacji.

  Cena: 19.00 PLN

  29.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Małgorzata Dziewięcka

  Lato w Polsce


  W 1992 roku Polka mieszkająca w Bostwanie, a od lat przebywająca za granicą – w Peru, Boliwii, Indiach, Holandii, na Malediwach, Seszalach, przyjeżdża do Polski na całe lato. Książka jest dziennikiem z jej podróży, zapisem tamtej rzeczywistości w ciekawym okresie transformacji ustrojowej.

  Cena: 13.00 PLN

  18.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Wiesław Adamski

  Misja w Iraku


  Autor wszechstronnie opisał zadania polskich żołnierzy, sposób ich wykonywania, codzienne życie w bazie, trudy i zagrożenia, walkę z terrorystami, pomoc niesioną miejscowej ludności. Jego obserwacje są wnikliwe, styl, jakim została napisana książka, oszczędny, prawdziwie żołnierski. Autor nie używa wielkich słów, stroni od patosu, a jednak jego relacja stanowi swoisty pomnik dla żołnierzy, którzy w bardzo trudnych warunkach, z narażeniem życia i zdrowia, wypełniali swój obowiązek.

  Cena: 20.00 PLN

  29.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Andrzej Bień

  Piosenki ze studenckiego teatru KALAMBUR na głos z fortepianem


  Po pięćdziesięciu latach od napisania pierwszej piosenki Andrzej Bień sięgnął do starych nut i wybrał 30 melodii, które razem z przyjaciółmi lubił śpiewać we wrocławskim teatrze „Kalambur” i które – ma nadzieję – jeszcze ktoś będzie lubił śpiewać.

  Cena: 35.00 PLN

  49.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Bartosz Jastrzębski

  Przedbiegi Europy. Gawędy podróżne


  Bartosz Jastrzębski, niespieszny podróżnik, badacz i wielbiciel krain nieunijnych, oddaje w ręce czytelnika książkę, która powstała z podglądań, podsłuchań i przeczytań prowincji oraz kresów oglądanych od strony Europy, a ściślej – tej nadzwyczajnej jej części, jaką jest Polska.

  Cena: 19.00 PLN

  28.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Maria Berny

  Wieża radości. Wspomnienia


  Wspominam tu zaledwie ułamek spraw i ludzi przewijających się przez moje życie w tamtym okresie – pisze autorka – ale wszyscy oni, i ci których wspominam tutaj, i ci o których wspomnę w następnej książce, tworzyli wspaniale rozwijającą się wówczas kulturę naszego miasta i kraju. (...) Staram się nie odbiegać od atmosfery, w jakiej wtedy (w latach 1965-1982) przebiegało moje życie. Wiem jednak, że wszystkie fakty i zdarzenia każdy widzi inaczej.

  Cena: 23.00 PLN

  33.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Marta Todorow, Edward Skubisz, Agnieszka Traczyńska

  Zaufanie. Małe opowieści o wielkich rzeczach


  Książka napisana z myślą przede wszystkim o młodszych (6-10-letnich) dzieciach i ich rodzicach, którzy lubią swoim pociechom czytać i opowiadać. Teksty i stanowiące z nimi nierozłączną całość rysunki przybliżają dzieciom postać Jezusa i znaczenie wielu chrześcijańskich symboli, np. wody, światła, soli, olejku, chleba. Książka powstała i została wydana w dwóch językach: polskim i niderlandzkim.

  Cena: 23.00 PLN

  30.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Leszek Pułka, Małgorzata Kosińska-Pułka, Agnieszka Ziółek

  Książki i ekrany. Eseje o kulturze popularnej


  Zbiór esejów, których przedmiotem jest współczesna kultura popularna. Wszystkie szkice utrzymują tę samą poetykę wieloaspektowej analizy i napisane zostały w jednym stylu, a wewnątrz każdego z nich pojawia się szereg egzemplifikacji zaczerpniętych z różnych obszarów kultury, zarówno wysokiej, jak i popularnej.

  Cena: 9.00 PLN

  19.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Norbert Morciniec

  Studia Philologica


  Wybór pism wybitnego językoznawcy (germanisty, niderlandysty), obejmujący znaczący fragment jego dorobku – gramatykę, fonologię, dialektologię itp., prezentujący stosowane przez autora metody badawcze, wzbogacony też rozważaniami z historii języka niemieckiego i dziejów literatury niderlandzkiej.

  Cena: 15.00 PLN

  35.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Stanisław Borawski, Ilpo Tapani Piirainen

  Transliteracja grafemiczna „Księgi protokołów sądu wójtowskiego miasta Opola z lat 1698-1721”


  Księga... przechowywana jest w Archiwum Państwowym w Opolu. Wydana została przez ten sam zespół autorów w roku 2002 w tomie Zweisprachige Stadtbücher aus Oppeln / Opole. Niniejsza edycja przynosi transliterację grafemiczną, możliwie wiernie oddającą zwyczaje i upodobania graficzne poszczególnych pisarzy sądowych, i może stanowić podstawę do badań.

  Cena: 13.00 PLN

  37.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Stefan H. Kaszyński

  Weltbilder des Intellekts


  Zbiór rozpraw znanego poznańskiego germanisty poświęconych rozwojowi austriackiego aforyzmu w XX w. Omawiane są utwory Ernsta von Feuchterslebena, Franza Kafki, Eliasa Canettiego, Petera Handkego i Franza Josefa Czernina. W drugiej części książki autor zamieszcza wybór z tych tekstów.

  Cena: 15.00 PLN

  26.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Anna Sokalska

  Kryształowe sny


  Opowieść o tym, jak wyglądałby nasz świat, gdyby kiedyś historia potoczyła się inaczej.

  Cena: 18.00 PLN

  32.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Anna Sokalska

  Melodia końca świata


  W opowiadaniach tej młodo debiutującej wrocławianki pobrzmiewają pytania związane z nieuchronnym końcem: kim jesteśmy? jacy powinniśmy być? Kim będziemy, kiedy dotrzemy do kresu swojej drogi?

  Cena: 15.00 PLN

  27.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Ralf Rothmann

  Młode światło


  Akcja powieści rozgrywa się w latach 60. Dwunastoletni Julian, syn górnika, spędza wakacje w domu z ojcem. Dzieciństwo wśród hałd, pierwsze doznania erotyczne, pierwsze poważniejsze zderzenie ze światem dorosłych, dramatyczny początek długiej drogi w dorosłość – oto tematy, które wypełniają świat przedstawiony tej pasjonującej historii.

  Cena: 15.00 PLN

  21.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Tadeusz Żuczkowski

  Nieszpór


  Tomek i Rafał, muzycy i miłośnicy gór, po raz ostatni uruchamiają bazę turystyczną na Wierchu. Dołącza do nich Malwina, niebanalna młoda kobieta. Między nią a Tomkiem, mimo różnicy wieku, rodzi się szczególna więź.

  Cena: 15.00 PLN

  26.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Jacek Bierut

  PiT


  Bohaterem pierwszej części książki jest przykładny mąż i pracownik, którego życie za sprawą przypadku zbacza z ustalonego toru. Bohaterem drugiej części jest niespełniony muzyk jazzowy. Ich losy splatają się nieoczekiwanie. To znakomita, zmetaforyzowana, nasycona kolokwializmami i oniryczna proza, jak napisał Bohdan Zadura: o losie ludzkim, przeznaczeniu i przypadku, o sztuce i – last but not least – miłości.

  Cena: 15.00 PLN

  29.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Maria Woś

  Pomnieć, przypomnieć, zapomnieć


  Felietony radiowe znanej wrocławskiej dziennikarki radiowej, gromadzącej co tydzień przed odbiornikami tysiące radiosłuchaczy. Maria Woś w 2008 roku otrzymała medal Gloria Artis.

  Cena: 22.00 PLN

  42.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Anna Sokalska

  Potomstwo Księżyca


  Książka stanowi kontynuację wydanych wcześniej Kryształowych snów. Wojna z Wetadem trwa nadal. Mimo sojuszy łączących Królestwa, przyszłość pozostaje niepewna i coraz więcej osób pragnie wykorzystać konflikt do zrealizowania własnych celów.

  Cena: 20.00 PLN

  32.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Adam A. Zych

  Auschwitz Gedichte / The Auschwitz poems / Wiersze oświęcimskie


  Les poemes d’Auschwitz / Le poesie di Auschwitz

  Zbiór wierszy o tematyce oświęcimskiej wydany w 60. rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz- Birkenau. Złożyło się na niego 16 utworów.

  Cena: 12.00 PLN

  19.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Weronika Grzywnowicz

  Koncert dla miłości


  Zbiór wierszy-wspomnień, opowieść o miłości, a także o jej braku, zapis poetycki wzruszeń,
  dni ważnych i zwykłych, świadectwo przeżywania świata, życia pośród ludzi, zachwyt nad pięknem przyrody – to wszystko znajdą ci, którzy wezmą do ręki ten tom wierszy, których pisanie autorka zaczęła ponad dziesięć lat temu. Jak sama wyznaje, wielką radością będzie dla niej, jeśli czytelnicy znajdą tam odrobinę siebie.

  Cena: 10.00 PLN

  34.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Sławomir Ortyl

  Ludzie z moich stron


  Debiutancki tomik wrocławskiego poety. Autor tych wierszy – jak pisze prof. Stefan Bednarek – zajmuje się inwentaryzowaniem rzeczy, spisuje je skrzętnie, wybierając wedle własnych kryteriów to, co chce ocalić.

  Cena: 5.00 PLN

  16.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Joseph von Eichendorff

  Memento


  Próba przypomnienia poezji i postaci śląskiego poety, niemieckiego romantyka – Josepha von Eichendorffa. Tłumaczka potraktowała tę próbę w sposób nowoczesny i indywidualny.

  Cena: 29.00 PLN

  40.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Agnieszka Wolny

  Mocno poszukiwana


  Poetka wrocławska znana z performance’ów, happeningów oraz działań parateatralnych, będących artystyczną oprawą jej wierszy. Publikowała m.in. w „Lampie i Iskrze Bożej”, „Frazie”, „Dykcji”, „Nowej Okolicy Poetów”, „Studium”. Studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim. Tomik Mocno poszukiwana jest jej debiutem.

  Cena: 5.00 PLN

  13.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Joanna Mossakowska

  Motyl na śniegu


  Trzeci po Chwilach (1991) i Wytańczonych wiatrem (2004) tomik poetycki w dorobku autorki.

  Cena: 12.00 PLN

  19.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Gabriel Leonard Kamiński

  Mój rok 1968


  Ilustracje:Teresa Rachwał

  Trzydzieści dziewięć tekstów, które układają się w miarę chronologicznie, akcentując te sytuacje, które w życiu autora, wówczas niespełna dwunastolatka, były przełomowe dla zrozumienia istoty tamtego świata, który go otaczał.

  Cena: 10.00 PLN

  25.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Andrzej Tchórzewski

  Na piasku chwili


  Wiersze są próbą połączenia prostoty z wyrafinowaniem. Ponieważ autor pragnie zarówno utrwalić to, co ulotne, chwilowe, jak i zwraca się ku ważkim problemom (funkcje poezji, zagadnienia moralne), obrana przez niego taktyka wydaje się rozwiązaniem wyjątkowo trafnym.

  Cena: 7.00 PLN

  11.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Dariusz Ciupiński, Katarzyna Joczyn

  Nie zawoź mnie do Stratfordu


  Wiersze Ciupińskiego dlatego są niepowtarzalne – pisze Karol Maliszewski – bo stoi za nimi przeświadczenie, że wypowiedzieć coś naprawdę to wypowiedzieć po swojemu. (…) ta poezja tylko na pozór jest jedynie sprawną grą słów, mającą w sobie ów awangardowy powab, doskonale znany z internetowych portali.

  Cena: 10.00 PLN

  21.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Tadeusz Chabrowski

  Nitka nieskończoności


  Poezja Tadeusza Chabrowskiego próbuje zamieszkać na niespokojnym i trudnym pograniczu: tam, gdzie spotykają się dwie zgoła różne zony: strefa metafizyki uzbrojonej w patos, nawiedzanej przez aniołów oraz filozofów o zmęczonym spojrzeniu oraz strefa materii przaśnej, chropawej, jakby niegodnej wyniesienia.

  Cena: 25.00 PLN

  36.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Szymon Bira

  Podręcznik królowej


  Zbiór poezji, w której wiele rzeczy nie jest tym, za co się podaje. Albo jest jednym i drugim. W rzeczywistości rozszerzonej o przestrzeń ożywionej wyobraźni bohaterowie tych wierszy ukrywają się w odgrywanych rolach dla zabawy, udają dorosłych, a może dorośli udają dzieci, odprawiają rytuały w piaskownicy.

  Cena: 5.00 PLN

  12.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Jan Kurowicki

  W poranku słonecznej rosy


  Zbiór poezji Jana Kurowickiego, profesora filozofii, kierownika Katedry Nauk Społecznych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Jako poeta debiutował w 1964 r. we wrocławskiej „Agorze”, jako krytyk w 1966 r. we „Współczesności”.

  Cena: 12.00 PLN

  19.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Armin Senser

  Wielkie przebudzenie


  Tom wierszy i poematów przedstawiciela współczesnej liryki szwajcarskiej, pisarza filozofa, pilnego czytelnika poezji i literatury w ogóle, wędrowca, mieszkańca hoteli, kogoś otwartego na ludzi, czującego respekt wobec dorobku Mistrzów, uważnego, nieobojętnego na magię teatru i sztuki człowieka. Senser często posługuje się paradoksem, błyskotliwym humorem, filozoficzną żartobliwością, która pozwala o sprawach rudymentarnych mówić lekko i dowcipnie.

  Cena: 9.00 PLN

  18.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Bernhard Brommer

  Spętane chwile. Wiersze


  Poezje współczesnego poety i prozaika niemieckiego, który urodził się w 1954 r. w Zabrzu na Górnym Śląsku, a w 1971 r. wyemigrował do Republiki Federalnej Niemiec. Bezpośrednio i szczerze, w sposób zwięzły i przejrzysty Brommer pisze o codzienności i sprawach ważnych dla każdego człowieka.

  Cena: 10.00 PLN

  27.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Ireneusz Bazan

  Tajemnica złotych rąk


  Analityczne spojrzenie na problematykę sztuki w aspekcie praktycznym. Czytelnik odnajdzie w książce przykłady dawnych i nowoczesnych rozwiązań dotyczących twórczości i hobby.

  Cena: 15.00 PLN

  32.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Edward Białek, Marcin Maślanka (redakcja)

  Ożenek z Modrzejewską


  Recenzje teatralne studentów legnickiej anglistyki i jej przyjaciół

  Cena: 12.00 PLN

  30.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Martine Lani-Bayle et Aneta Słowik, dir.

  Paysage générationnel et formation tout au long de la vie


  Cet ouvrage, qui se situe dans un contexte de collaboration, de création et consolidation de réseaux éducatifs et académiques, offre une perspective internationale, innovatrice, complexe et engagée sur les dynamiques inter/générationnelles et l’éduca-tion tout au long de la vie, avec l’objectif ambitieux de contri-buer à la construction „d’une anthropologie générative des identités humaines et sociales” (Pineau) et „à révéler ce qui est caché à l’intérieur des statistiques” (Lambot) .

  Prof. dr José González-Monteagudo, Université de Séville, Espagne

  Cena: 15.00 PLN

  32.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Andrzej Ładyżyński (redakcja)

  Pedagogika rodziny – in statu nascendi czy uznana subdyscyplina?


  Książka ma charakter dwudzielny. W pierwszej jej części omówiono konteksty teoretyczne pedagogiki rodziny (tu m.in. artykuły o rodzinie jako podmiocie przemian i badań społecznych, sposobie życia współczesnych ludzi w ramach rodziny traktowanej jako wspólnota, o kulturze popularnej jako źródle badań nad rodziną).

   

  Cena: 28.00 PLN

  42.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Martin Hollender

  O politycznym i ideologicznym zawłaszczaniu twórczości Josepha von Eichendorffa


  Obszerna praca, której celem jest ukazanie postaci Josepha von Eichendorffa w rozmaitych kontekstach kulturowych i politycznych. Wielki poeta romantyzmu, silnie związany ze Śląskiem, stawał się w różnych okresach historycznych łakomym kąskiem dla wszelkiej maści ruchów politycznych, w tym nacjonalizmu i narodowego socjalizmu.

  Cena: 45.00 PLN

  61.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Marianna Bocian, Eryk Ostrowski

  O ukrytych nurtach w polskiej literaturze. Ostatnia rozmowa z Joanną Salamon


  Joanna Salamon przez wiele lat zajmowała się tropieniem ukrytych nurtów polskiej literatury, rozszyfrowaniem znaczeń obecnych w utworach oddzielonych od siebie nie tylko latami czy dziesięcioleciami, ale i wiekami.

  Cena: 13.00 PLN

  37.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Teresa Grabińska, Mirosław Zabierowski

  Etyka gospodarowania. Uniwersalizm Jana Pawła II i Solidarności


  Książka jest obszernym rozwinięciem studium Aksjologiczny krąg Solidarności.

  Cena: 15.00 PLN

  34.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Michael Fleischer

  Koncepty – elementy sterujące komunikacji


  Publikacja prezentuje wyniki pierwszych badań na temat konceptów komunikacyjnych funkcjonujących w dwóch językach (polskim i niemieckim).

  Cena: 14.00 PLN

  34.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Waldemar Czachur, Marta Czyżewska, Philipp Teichfischer (redakcja)

  Kreative Sprachpotenziale mit Stil entdecken


  Germanistische Festschrift für Professor Wolfgang Schramm

  Cena: 29.00 PLN

  45.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Marek Bratuń

  Les médias contemporains en Pologne


  Publikacja traktująca o współczesnych mediach w Polsce.

  Cena: 13.00 PLN

  29.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Zofia Bilut-Homplewicz, Waldemar Czachur, Marta Smykała (redakcja)

  Lingwistyka tekstu w Niemczech. Pojęcia, problemy, perspektywy


  Antologia rozpraw najwybitniejszych niemieckich lingwistów (m.in. Klausa Brinkera, Michaela Klemma, Ulli Fix) z zakresu lingwistyki tekstu w przekładzie na język polski. Lektura obowiązkowa dla polskich humanistów oraz osób zainteresowanych problematyką międzyludzkiej komunikacji – jej składnikami, odmianami i funkcjami.

  Cena: 25.00 PLN

  40.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Zofia Bilut-Homplewicz, Waldemar Czachur, Marta Smykała (redakcja)

  Lingwistyka tekstu w Polsce i w Niemczech. Pojęcia, problemy, perspektywy


  Drugi tom pracy poświęconej aktualnym zagadnieniom z zakresu lingwistyki tekstu.

  Cena: 25.00 PLN

  40.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Joanna Ławnikowska-Koper, Jacek Rzeszotnik (redakcja)

  Literarische Koordinaten der Zeiterfahrung


  Publikacja, będąca pokłosiem międzynarodowego projektu, przynosi ponad dwadzieścia artykułów pióra znamienitych germanistów z różnych kontynentów snujących literacko- i kulturowo-historyczne refleksje na temat nieraz bardzo subtelnych powiązań istotnych procesów historycznych w czasach przełomu z literackimi światami przedstawionymi. W polu zainteresowań dzieła m.in. Nietzschego i Kafki, twórców współczesnej literatury popularnej, aforystyka i science fiction.

  Cena: 25.00 PLN

  52.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Justyna Deszcz-Tryhubczak, Marek Oziewicz, Agata Zarzycka (redakcja)

  Lokalnie – globalnie / Relevant across Cultures


  Idee współistnienia kultur we współczesnej beletrystyce fantasy dla młodego czytelnika / Visions of Connectedness in Modern Fantasy Literature for Young Readers

  Cena: 19.00 PLN

  38.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Joanna Malinowska, Maria Jabłońska

  Myślenie o nauczycielu i jego edukacji


  Z rekonstrukcji światów edukacyjnych nauczycieli nauczycieli

  Autorki książki pytają, jak planować edukację nauczyciela, by możliwe było uznanie odmienności światów edukacyjnych i by w ich wielości dostrzegać szansę na rozwój profesjonalizmu nauczyciela.

  Cena: 22.00 PLN

  32.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Mirosława Zielińska

  Narrative Bewältigung von Schuld und Trauma in der deutschsprachigen Autobiographik vor 1989/1990


  Autorka książki prześledziła narracje o winie i traumie w niemieckich tekstach autobiograficznych (obejmujących zarówno relacje dziennikowe, jaki i powieści autobiograficzne) powstających od końca wojny do przełomu 1989/1990 r.

  Cena: 25.00 PLN

  38.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Andrzej Marcin Suszycki, Ireneusz Paweł Karolewski (redakcja)

  Nation and Nationalism. Political and Historical Studies


  Rozważania na temat narodu i nacjonalizmu autorstwa naukowców z krajów takich, jak Niemcy, Polska, USA, Kanada, Irlandia, Dania, Węgry, Ukraina, Białoruś.

  Cena: 19.00 PLN

  34.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Stefan Kiedroń, Wilken Engelbrecht, Zdenka Hrnčiřová, Karel Bostoen

  Nederlandse oude drukken in Bohemen, Moraviä en Silezië (1500-1800)


  Netherlandish Old Prints in Bohemia, Moravia and Silesia (1500-1800)

  Opisany w książce projekt „Niderlandzkie starodruki w Czechach, na Morawach i na Śląsku” był możliwy dzięki Unii Języka Niderlandzkiego oraz Uniwersytetowi Wrocławskiemu, Uniwersytetowi Palackiego w Ołomuńcu oraz Uniwersytetowi Karola w Pradze.

  Cena: 22.00 PLN

  36.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Barbara Kalla, Bożena Czarnecka (redakcja)

  Neerlandistische ontmoetingen. Trefpunt Wrocław


  Motywem przewodnim dla artykułów z tomu pokongresowego jest spotkanie; jego szeroko rozumiany fenomen został tu ukazany w różnych odsłonach: literaturoznawczych, językoznawczych i kulturoznawczych, łączących przeszłość z teraźniejszością czy też Swojego z Obcym.

  Cena: 35.00 PLN

  52.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Jarosław Borowiec, Tomasz Mizerkiewicz (redakcja)

  „Nie przeczytane”. Studia o twórczości Andrzeja Falkiewicza


  Obszerna publikacja, która gromadzi materiały z ogólnopolskiej sesji naukowej poświęconej osobie i dziełu autora Takim ściegiem. To zarazem wielogłos współczesnej, wspólnej lektury (wśród autorów m.in. A. Skrendo, T. Kunz, K. Maliszewski, K. Uniłowski, J. Momro), ale także książka, której kompozycja pozwala ukazać na kilka sposobów różnorodność owej twórczości.

  Cena: 32.00 PLN

  42.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Sławomir Bobowski

  Nie tylko przygoda. Polskie powieści indiańskie dla młodzieży w perspektywie etnologicznej


  Pierwsze w polskim literaturoznawstwie dotyczącym pisarstwa dla dzieci i młodzieży tak obszerne opracowanie naukowe na temat indiańskich powieści, niegdyś czytanych z wielką pasją przez tysiące młodych czytelników, potężnie na nich oddziałujących estetycznie i moralnie.

  Cena: 22.00 PLN

  35.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Magdalena Steciąg, Marian Bugajski

  Norma a komunikacja


  Wieloaspektowe, zróżnicowane metodologicznie spojrzenie na zagadnienie normy komunikacyjnej, w artykułach m.in. rozważania terminologiczne, powiązanie normy komunikacyjnej z etyką, prezentacje przekraczania i zmian normatywnych w konkretnych gatunkach, analiza usterek w przekazach telewizyjnych, zagadnienia kulturalnojęzykowe związane z internetem jako medium publiczno-prywatnym.

  Cena: 28.00 PLN

  46.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Karol Maliszewski

  Nowa poezja polska 1989-1999


  Książka jest zmienioną wersją pierwszej części pracy doktorskiej o poezji pokolenia „bruLionu” i następców, obronionej na Wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

  Cena: 12.00 PLN

  33.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Jolanta i Krzysztof Popińscy

  Od SKS do NZS. Niezależne Zrzeszenie Studentów we Wrocławiu 1980-2010


  Pierwsze opracowanie na temat wrocławskiego niezależnego ruchu studenckiego od lat 80. po wiek XXI.

  Cena: 32.00 PLN

  46.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Aldona Wiktorska-Święcka

  Od obywatela dobrego do dojrzałego


  Koncepcje kształcenia obywatelskiego w Niemczech po 1989/1990 roku ze szczególnym uwzględnieniem systemu szkolnictwa

  Publikacja zawiera kompleksową analizę koncepcji i praktycznych rozwiązań dotyczących kształcenia obywatelskiego w niemieckim systemie szkolnictwa po 1989/1990 roku.

  Cena: 38.00 PLN

  56.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Sebastian Płóciennik

  Od reńskiego do łabskiego kapitalizmu


  Systemowe skutki reform ubezpieczeń społecznych w RFN w latach 2000-2008

  Pytanie, które było zasadniczym motywem napisania tej książki, dotyczy źródeł niemieckiej prosperity. Jak wygląda model gospodarczy, dzięki któremu RFN stała się, jak pisał opiniotwórczy tygodnik „The Economist” – „siłownią” Europy?

  Cena: 18.00 PLN

  35.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Mieczysław Orski

  Opowieści dla dorosłych i opowiastki dla niedorosłych. Krytyczny przegląd dorobku nowej prozy polskiej


  Książka poświęcona dwudziestu latom polskiej prozy po 1989 r., autorstwa redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Odra”.

  Cena: 15.00 PLN

  21.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Marek Kuźniak, Bożena Rozwadowska

  PASE Papers 2008, vol. 1. Studies in Language and Methodology of Teaching Foreign Languages


  Tom pokonferencyjny zawiera artykuły z zakresu językoznawstwa i metodologii nauczania języków obcych prezentowane podczas 17. konferencji Polish Association for the Study of English, której gospodarzem był Instytut Anglistyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

  Cena: 13.00 PLN

  27.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Anna Cichoń, Ewa Kębłowska-Ławniczak (redakcja)

  PASE Papers 2008, vol. 2. Studies in Culture and Literature


  W tomie zamieszczone zostały teksty prezentowane podczas 17. konferencji Polish Association for the Study of English, której gospodarzem był Instytut Anglistyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

  Cena: 15.00 PLN

  36.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Karol Maliszewski

  Pociąg do literatury


  Zbiór szkiców krytycznoliterackich poświęconych zarówno pisarzom, jak  i całym środowiskom literackim. Tytułowy „pociąg” oznacza nie tylko namiętny stosunek  autora do omawianych tekstów, ale także zabiera czytelnika w podróż po literaturze  Dolnego Śląska powstałej w ciągu ostatnich 20 lat.

  Cena: 19.00 PLN

  29.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Alicja Litwiejko

  Podstawy zdrowia publicznego w aspekcie prawno-społecznym


  Podręcznik przygotowany z myślą o studentach uczelni medycznych, kształcących się na kierunkach: pielęgniarstwo, położnictwo, zdrowie publiczne, a także studentach uczelni pedagogicznych i szkół pomaturalnych na kierunkach: technik masażysta, opiekun w domu pomocy społecznej.

  Cena: 15.00 PLN

  21.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Grażyna Barbara Szewczyk, Małgorzata Płomińska (redakcja)

  Polsko-szwedzkie zbliżenia w literaturze, kulturze i języku


  Publikacja jest zbiorem artykułów prezentujących polsko-szwedzkie związki w historii i współcześnie na polu literatury, języka i kultury.

  Cena: 15.00 PLN

  23.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Edyta Zierkiewicz, Violetta Drabik –Podgórna (redakcja)

  Poradnictwo w kulturze indywidualizmu


  Książka głęboko penetrująca współczesną kulturę, w której inaczej odczytujemy znaki uznawane dotychczas za jednoznaczne i niezmienne.

  Cena: 17.00 PLN

  38.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Małgorzata Łakota-Micker

  Proces akcesji Republiki Chorwacji do Unii Europejskiej


  Autorka bez uproszczeń i skrótów przedstawiła przebieg rokowań akcesyjnych między Chorwacją a Unią Europejską.

  Cena: 25.00 PLN

  36.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Izabela Surynt

  Przemoc – pamięć – tożsamość w niemieckiej literaturze drugiej połowy XX wieku: światy ze słów Helgi M. Novak


  Książka poświęcona Heldze Novak, niemieckiej pisarce, która z własnej woli porzuciła świat zachodniego dobrobytu i wolności i osiadła w Polsce lat 80.

  Cena: 19.00 PLN

  32.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Henryk Jarosiewicz (redakcja)

  Qualitative Methods in the Professional Diagnosis


  Prezentowany Czytelnikowi zbiór tekstów jest zapisem poszukiwań, jakie podejmują doradcy zawodowi, aby sprostać wyzwaniom współczesnego rynku pracy.

  Cena: 22.00 PLN

  40.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Anna Haratyk (redakcja)

  Rozwój polskiej i ukraińskiej myśli pedagogicznej na przestrzeni XIX-XX wieku


  Publikacja jest efektem współpracy naukowców polskich i ukraińskich. Ukazuje kształtowanie się polskiej i ukraińskiej myśli pedagogicznej, tworzenie i rozwój systemów edukacyjnych, instytucji oświatowych i społecznych inicjatyw w zakresie edukacji.

  Cena: 15.00 PLN

  34.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Adam Wiatr

  Stefan Kisielewski jako krytyk muzyczny


  Postać pamiętnego Kisiela dała się mocno we znaki ideologom komunizmu. Jego słynne „nie” w jednomyślnym sejmie PRL-u przeszło już do historii. Ale na równie trwałą pamięć zasługuje też wspaniała publicystyka Kisiela, szczególnie o tematyce muzycznej – wszak był to profesjonalny muzyk o specjalności kompozytorskiej, pianistycznej i teoretycznej, wysoce utalentowany także literacko.

  Cena: 19.00 PLN

  26.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Szlak do wolności. XXV lat Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej.


  Konferencja w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich, 7-8 października 2006

  Historia współpracy polskich, czeskich i słowackich środowisk opozycyjnych w stosunku do władz komunistycznych zaczęła się na dobrą sprawę już pod koniec II wojny światowej.

  Cena: 18.00 PLN

  26.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Maria Jabłońska (redakcja)

  Sztuka jako przestrzeń edukacyjna – teoria i praktyka


  Przekonanie o tym, że sztuka jest nadzwyczaj istotną i atrakcyjną przestrzenią edukacyjną wspomagającą przygotowanie młodego człowieka do mądrej obecności w świecie współczesnym, oraz uznanie konieczności podejmowania stałej aktualizacji tej problematyki legły u podstaw przygotowania tej książki.

  Cena: 26.00 PLN

  36.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Juliusz Skorek, Julian Skorek

  Technologia i metodologia badań intonacji dla opisu jej funkcji w systemie komunikacji językowej


  Badania eksperymentalne

  Rozprawa przedstawia opis intonacji języka polskiego badanej na odrębnym poziomie języka – poziomie suprematycznym.

  Cena: 26.00 PLN

  34.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Linda Hutcheon

  Teoria parodii. Lekcja sztuki XX wieku


  To klasyczna już monografia z zakresu estetyki. Autorka wskazuje na rolę parodii w badaniu czy interpretowaniu rzeczywistości kulturowej – zarówno minionej, jak i współczesnej sztuki XX wieku. Parodia staje się centralnym punktem oglądu współczesnej sztuki, jest lekcją daną nam przez samą sztukę.

  Cena: 22.00 PLN

  33.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Małgorzata Łakota-Micker

  The Republic of Croatia’s Accession Process to the European Union


  Edycja w języku angielskim książki Małgorzaty Łakoty-Micker Proces akcesji Republiki Chorwacji do Unii Europejskiej wydanej w naszej oficynie.
  Autorka bez uproszczeń i skrótów przedstawiła przebieg rokowań akcesyjnych między Chorwacją a Unią Europejską.

  Cena: 22.00 PLN

  38.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Urszula Glensk

  Trzy szkice o przewartościowaniach w kulturze


  Na książkę składają się trzy szkice będące przyczynkiem do refleksji nad zmianą kryteriów ludzkiego postępowania, ewolucją obyczajów i przewartościowaniem w kulturze Zachodu.

  Cena: 5.00 PLN

  19.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Martyna Pryszmont-Ciesielska

  Ukryty program edukacji akademickiej


  Współczesny polski uniwersytet znajduje się na etapie, w którym przeobrażeniu ulegają przyporządkowane mu tradycyjne wartości i funkcje. W społecznym odczuciu rola uczelni, sprzężona z przemianami zarówno w wymiarze społecznym, kulturalnym, ekonomicznym, jak i politycznym, ulega modyfikacji.

  Cena: 22.00 PLN

  34.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Alicja Kuczyńska, Elżbieta Katarzyna Dzikowska (redakcja)

  Understanding Sex and Gender / Zrozumieć płeć III


  Jak ustosunkować się do ewolucyjnych „zysków płciowości” z perspektywy osiągnięć współczesnego świata? Jaka była kiedyś, a jaka jest dzisiaj rola płci w życiu człowieka? Jak ma się płeć do pragnienia odnalezienia naszej „platońskiej” połowy, do edukacji, nauki i twórczości, życia zawodowego, polityki i ekonomii?

  Cena: 22.00 PLN

  38.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Agnieszka Jastrzębska-Piotrowicz

  Upadek i nadzieja. Powojenna Europa i świat w dziennikach oraz korespondencji Andrzeja Bobkowskiego


  Stan cywilizacji europejskiej, rozumianej nie jako dorobek materialny, ale jako wypracowana przez kilka tysiącleci światopoglądowo-estetyczna struktura rzeczywistości, był głównym przedmiotem myślenia i pisania Andrzeja Bobkowskiego, jego niemalże obsesją – to wiadomo.

  Cena: 19.00 PLN

  34.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Katarzyna Jaśtal, Agnieszka Palej, Anna Dąbrowska, Paweł Moskała (redakcja)

  Variable Konstanten. Mythen in der Literatur


  Publikacja poświęcona obecności mitów w literaturze. W książce między innymi teksty o nowoczesności mitów na podstawie metafory labiryntu w balladzie „Minotaurus” Friedricha Dürrenmatta, mitach heroicznych jako męskiej narracji, micie Elektry w literaturze i psychoanalizie około 1900 roku, patriarchalizmie i literackich obrazach rodziny pod koniec XIX wieku jako micie rodziny.

  Cena: 27.00 PLN

  40.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Irena Barbara Kalla, Bożena Czarnecka (redakcja)

  Volwassen worden. Cultuurverschijnsel en literair motief


  Dojrzewanie jako fenomen kulturowo-społeczny ma nieskończenie wiele twarzy, zaskakuje wieloznacznością i różnorodnością. Prezentowany tom przedstawia ten wieloaspektowy proces i próby jego literackiego zapisu w piętnastu diametralnie odmiennych odsłonach. Ich autorzy zapraszają do wspólnego poszukiwania odpowiedzi na pytanie, czym jest i może być dojrzałość.

  Cena: 18.00 PLN

  38.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Andrzej K. Waśkiewicz

  W kręgu futuryzmu i awangardy. Studia i szkice


  Nie jest to systematyczny wykład dziejów polskiej awangardy i futuryzmu, niemniej szkice te pozwalają na dość dokładne zapoznanie się z problematyką znaczącego nurtu literatury polskiej XX w.

  Cena: 10.00 PLN

  25.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Małgorzata Machałek, Adam Makowski (redakcja)

  W poszukiwaniu tożsamości. Październik 1956 na Pomorzu Zachodnim


  Plon konferencji naukowej zorganizowanej w 2006 r. przez historyków Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego i miejscowego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, podczas której podjęto próbę odpowiedzi na pytanie o tożsamość Pomorza Zachodniego i jego mieszkańców.

  Cena: 11.00 PLN

  19.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Maurycy Graszewicz, Dominik Lewiński, Karina Stasiuk-Krajewska (redakcja)

  Wizerunek Uniwersytetu Wrocławskiego w oczach studentów studiów stacjonarnych


  Książka za przedmiot bierze ten obszar sfery publicznej, który w Polsce bardzo rzadko poddawany jest całościowemu oglądowi badawczemu właśnie od strony rynkowej – oświatę, wychowanie, szkolnictwo wyższe i naukę.

  Cena: 19.00 PLN

  44.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Aldona Wiktorska-Święcka (tekst), Tomasz Jakub Sysło (rysunki)

  Obywatel. Traktat o rzeczach codziennych


  Autorzy przygotowali tę oto książeczkę, ponieważ chcieliby zwiększyć wiedzę z zakresu obywatelstwa i obywatelskości jako wartości fundamentalnych dla funkcjonowania demokracji.

  Cena: 13.00 PLN

  25.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Aldona Wiktorska-Święcka (tekst), Tomasz Jakub Sysło (rysunki)

  Sex & gender. Traktat o rzeczach codziennych


  Kolejna książka duetu Wiktorska-Święcka – Sysło to ilustrowana opowieść o stereotypach i schematach płci oraz o gwałtownych przeobrażeniach bycia kobietą i bycia mężczyzną we współczesnym świecie.

  Cena: 13.00 PLN

  20.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Aldona Wiktorska-Święcka (tekst), Tomasz Jakub Sysło (rysunki)

  Wartości. Traktat o rzeczach codziennych


  Czym są wartości publiczne, cnoty i wartości demokratyczne? Czym jest arete i obywatelskość? O tym można poczytać w książce, którą Czytelnik trzyma przed sobą.

  Cena: 13.00 PLN

  25.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Aldona Wiktorska-Święcka (tekst), Tomasz Jakub Sysło (rysunki)

  Władza. Traktat o rzeczach codziennych


  Blisko dwadzieścia pięć lat po ustanowieniu demokracji w Polsce, po politycznym przełomie w 1989 roku, jej jakość i dojrzałość są na stosunkowo niskim poziomie. Wielość powodów takiego stanu rzeczy sprowadza się do postaw obywatelskich Polaków i Polek.

  Cena: 13.00 PLN

  25.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Jarosław Barański

  Platon i galerie zapomnienia. Szkice do estetyki niepamięci


  Autor ukazuje pewne paradoksalne zjawiska kultury współczesnej i próbuje dociec, jakie są ich przyczyny.

  Cena: 7.00 PLN

  17.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Norbert Honsza

  Podróże literackie. Pomosty kulturowe


  Wybór szkiców i rozpraw znanego historyka i krytyka literatury poświęconych wybranym aspektom życia kulturalnego i literatury krajów języka niemieckiego.

  Cena: 7.00 PLN

  37.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Tadeusz Różewicz

  Pogrzeb po polsku


  Nowa wersja tragifarsy, rzadko grywanej na deskach teatru, obchodzącego 90. urodziny Tadeusza Różewicza.

  Cena: 10.00 PLN

  17.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Małgorzata Pasieka, Susanne Klingborn

  Polsko-niemiecki tandem językowy


  Z dużą dozą pewności można przyjąć, że uczenie się języka obcego od native speakera to najstarsza forma nauki języków obcych. Języka uczono się jednak najczęściej od kogoś, kogo traktowano jak nauczyciela, zdając się tym samym na treści i metody przez niego proponowane.

  Cena: 10.00 PLN

  19.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Krzysztof A. Kuczyński

  Między Renem a Wisłą


  Zbiór szkiców prezentujący rozmaite aspekty polsko-niemieckich związków kulturalnych.

  Cena: 7.00 PLN

  27.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Włodzimierz Bednorz

  Kolorowe tabletki


  Tytułowe „kolorowe tabletki” to krótkie felietony, które autor co miesiąc publikował jako dr Józef emeryt w elitarnym czasopiśmie dla lekarzy. Omawiają problemy medyczne i w ochronie zdrowia – w istocie od wielu lat te same – a także sytuacje w stosunkach: lekarz – pacjent i lekarz – lekarz, w formie niekoniecznie poważnej.

  Cena: 10.00 PLN

  36.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Krzysztof A. Kuczyński, Ernest Kuczyński

  Krajobrazy pamięci. Studia z literatury i kultury Niemiec i Austrii


  Literatura i kultura Niemiec oraz Austrii przybliżone zostały poprzez sylwetki niemieckojęzycznych naukowców: dr. Kurta Lücka, prof. dr. Svena Ekhdala, prof. dr. Stefana Kaszyńskiego, ks. prof. dr. Bonifacego Miązka, dr. Feliksa Voigta i prof. dr Anny Stroki.

  Cena: 7.00 PLN

  36.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Marek Czarkowski

  Legislacja. Kulisy afery hazardowej


  „Afera hazardowa” odsłoniła kulisy i metody rządzenia. Ujawniła meandry procesów decyzyjnych i motywy, którymi kierują się rządzący naszym krajem politycy. To precyzyjny i smutny opis stanu polskiej demokracji, w której polityczne intrygi i walka o podział rynku tworzą niebezpieczną mieszankę.

  Cena: 15.00 PLN

  34.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Zdzisław Smektała

  Lucille


  Zdzisław Smektała jest felietonistą, pisarzem, smakoszem, związanym z Wrocławiem na zawsze. Urodzony w Zgorzelcu, w roku 1951 (Wodnik). Absolwent scenopisarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, Filmowej i Telewizyjnej w łodzi. Właściciel festiwalu Biues Brothers Day. Wielokrotnie zyskiwał miano najpopularniejszego dziennikarza Dolnego śląska.

  Cena: 15.00 PLN

  37.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Miłość - sacrum i profanum. XIV Lubińskie Spotkania z Literaturą Miłosną. Antologia


  Różnorodne formy literackie starające się - o ile to w ogóle możliwe - uchwycić odmiany fenomenu miłości. Są to nagrodzone i wyróżnione prace stanowiące plon kolejnej edycji lubińskiego konkursu literackiego.

  Cena: 8.00 PLN

  27.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Adam A. Zych

  Narodziny nowego wieku. Eseje, felietony i szkice


  W zebranych w tomie tekstach autor omawia problemy współczesnego świata, takie jak bezrobocie, uzależnienia, przestępczość, edukacja ekologiczna i zdrowotna, kultura niedostatku. Wraca również do tematyki Auschwitz.

  Cena: 5.00 PLN

  23.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Préparation aux examens en langue française. Niveau A2


  Reconnus dans le cadre européen commun de référence pour les langues: apprendre, enseigner, évaluer

  Redakacja: Małgorzata Bazan, Maria Ćwikła, Bogna Malanowska, Anna Rydz, Pascale Seux, Grażyna Sojka, Halina Sudoł, Joanna Wróbel

  Cena: 20.00 PLN

  30.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Préparation aux examens en langue française. Niveau B1


  Reconnus dans le cadre européen commun de référence pour les langues: apprendre, enseigner, évaluer

  Redakacja: Małgorzata Bazan, Maria Ćwikła, Bogna Malanowska, Anna Rydz, Pascale Seux, Grażyna Sojka, Halina Sudoł, Joanna Wróbel

  Cena: 20.00 PLN

  30.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Aleksander Malak (Andrzej Bułat)

  Psi patrol. Felietony 2016–2018. Suplement 4. z addendami


  Czwarty już zbiór felietonów wieloletniego redaktora naczelnego „Gazety Wrocławskiej” Andrzeja Bułata piszącego pod pseudonimem Aleksander Malak. Zawiera teksty pisane w latach 2016–2018. Zostały one opatrzone komentarzami, które pozwalają lepiej zrozumieć poruszane w nich gorące tematy sprzed lat.

  Cena: 27.00 PLN

  40.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Mieczysław Orski

  Rozbite zwierciadło. Krytyczny przewodnik po gościńcach nowej polskiej prozy


  Zbiór artykułów autorstwa znanego wrocławskiego krytyka literackiego, od ponad piętnastu lat redaktora naczelnego miesięcznika „Odra”, o współczesnej prozie polskiej. Podejmuje on próbę odpowiedzi na pytanie, dlaczego po 1989 r. nie pojawiły się doniosłe rozliczeniowo utwory.

  Cena: 5.00 PLN

  19.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Andrzej Małkiewicz

  Rząd Marcinkiewicza


  Wstępna ocena gabinetu premiera Kazimierza Marcinkiewicza, dokonana rok po wyborach w 2005 r.

  Cena: 5.00 PLN

  21.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Wojciech Krzysztof Szalkiewicz

  Słownik polityczny IV RP


  Opracowanie ponad stu słów i wyrażeń z języka polityki IV RP, niezbędnik dla wszystkich zainteresowanych polityką, marketingiem politycznym, komunikacją polityczną i propagandą. Wśród haseł: „moherowe berety”, „Yes, yes, yes!”, „teletubiś”.

  Cena: 15.00 PLN

  41.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Dariusz Dąbrowski (redakcja)

  Solidarnie ku wolności. Problemy transformacji politycznych w środkowej i wschodniej Europie


  Książka zawiera dorobek międzynarodowej konferencji naukowej pt. „Polska, Czechy, Słowacja między wschodem a zachodem Europy.

  Cena: 5.00 PLN

  21.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Edward Białek, Leszek Żyliński (redakcja)

  Świadek wieku zaślepienia. Polska recepcja twórczości Eliasa Canettiego


  Wybór tekstów dokumentujących czterdziestoletnią recepcję noblisty Eliasa Canettiego w Polsce. Książka stanowi próbę prezentacji polskich modeli odbioru fenomenu Canettiego i jego na wskroś oryginalnego pisarstwa.

  Cena: 15.00 PLN

  40.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Światło w tunelu


  Interesująca historia wchodzącej we wspólne, dorosłe życie pary małżeńskiej opowiedziana na tle powojennego Wrocławia. Książka, podobnie jak inne w dorobku literackim tego niewidomego prozaika, czerpie z bogatych doświadczeń autora.

  Cena: 7.00 PLN

  25.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Renate Schoof

  Szalony obłok. Wiersze


  Wybór wierszy pisarki niemieckiej z Kolonii, znanej głównie z licznych słuchowisk, opowiadań i powieści przeznaczonych dla młodego odbiorcy. Prezentowane utwory to poezja osobista i intymna (sporo tu wierszy miłosnych), ale nie ekshibicjonistyczna. Uwagę autorki przykuwa bliższe otoczenie – dom, rodzina, ale i dalsze – przewijający się motyw podróży.

  Cena: 5.00 PLN

  19.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Robert Migdał

  Tylko nie o polityce, proszę...


  Dwadzieścia osiem wywiadów z dolnośląskimi politykami o rodzinie, szczęściach, nieszczęściach, uczuciach, hobby.

  Cena: 15.00 PLN

  42.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Maciej Eder

  U źródeł aforystyki polskiej. Studium o „Przysłowiach...” Andrzeja Maksymiliana Fredry


  Książka omawia poczytny niegdyś, a dziś nieco zapomniany zbiór aforystyczny Andrzeja Maksymiliana Fredry (ok. 1620-1679) pt. Przysłowia mów potocznych...

  Cena: 12.00 PLN

  34.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Anita Kaczmarek-Goryl

  W szeptach duszy


  Bliskość ciał, słodycz pocałunku, czar uniesienia i spełnienia, a wszystko to przemieszane z goryczą rozstania, bezradnego łaknienia i daremnego pragnienia – oto tematy wierszy, w których poetka odsłania tajniki swej miłością nastrojonej duszy. Nie „szepty” to wszakże, jak wskazuje tytuł, lecz głośne wołanie i cierpliwość, stałość i inne cnoty, niezbędne do przetrwania czystego uczucia.

  Cena: 3.00 PLN

  15.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Michał Sobków

  Życiowy dyżur


  Kolejna powieść wrocławskiego lekarza, autora m.in. takich książek, jak Historio, historio...Dwa lata w „raju”. Lekarz w więzieniach i łagrach NKWD. Tak jak poprzednio, autor dużo miejsca poświęcił historiom swoich pacjentów. W jego twórczości dają o sobie znać wrodzona wrażliwość na losy ludzkie oraz niezgoda na krzywdę i niesprawiedliwość.

  Cena: 14.00 PLN

  34.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.