Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

Promocje

 • Bartosz Jastrzębski

  Wędrówki po codzienności. Eseje o paru ważnych rzeczach


  Prawda, kłamstwo, miłość, samotność, śmierć to sprawy poważne, to krańcowe punkty, na których rozpięta jest nasza codzienność. Nie spotykamy ich może raz po raz, ale zawsze zakreślają horyzont, w którym ludzka egzystencja jest rozumiana, oceniana, kształtowana. Pojęcia te tworzą swoisty słownik finalny, który wyznacza to, co dla życia graniczne, wiążące, ostateczne jakoś, a o czym da się jeszcze mówić.

  Cena: 18.00 PLN

  28.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Andrzej Bień

  Piosenki ze studenckiego teatru KALAMBUR na głos z fortepianem


  Po pięćdziesięciu latach od napisania pierwszej piosenki Andrzej Bień sięgnął do starych nut i wybrał 30 melodii, które razem z przyjaciółmi lubił śpiewać we wrocławskim teatrze „Kalambur” i które – ma nadzieję – jeszcze ktoś będzie lubił śpiewać.

  Cena: 35.00 PLN

  49.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Maria Berny

  Wieża radości. Wspomnienia


  Wspominam tu zaledwie ułamek spraw i ludzi przewijających się przez moje życie w tamtym okresie – pisze autorka – ale wszyscy oni, i ci których wspominam tutaj, i ci o których wspomnę w następnej książce, tworzyli wspaniale rozwijającą się wówczas kulturę naszego miasta i kraju. (...) Staram się nie odbiegać od atmosfery, w jakiej wtedy (w latach 1965-1982) przebiegało moje życie. Wiem jednak, że wszystkie fakty i zdarzenia każdy widzi inaczej.

  Cena: 23.00 PLN

  33.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Marta Todorow, Edward Skubisz, Agnieszka Traczyńska

  Zaufanie. Małe opowieści o wielkich rzeczach


  Książka napisana z myślą przede wszystkim o młodszych (6-10-letnich) dzieciach i ich rodzicach, którzy lubią swoim pociechom czytać i opowiadać. Teksty i stanowiące z nimi nierozłączną całość rysunki przybliżają dzieciom postać Jezusa i znaczenie wielu chrześcijańskich symboli, np. wody, światła, soli, olejku, chleba. Książka powstała i została wydana w dwóch językach: polskim i niderlandzkim.

  Cena: 23.00 PLN

  30.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Norbert Morciniec

  Studia Philologica


  Wybór pism wybitnego językoznawcy (germanisty, niderlandysty), obejmujący znaczący fragment jego dorobku – gramatykę, fonologię, dialektologię itp., prezentujący stosowane przez autora metody badawcze, wzbogacony też rozważaniami z historii języka niemieckiego i dziejów literatury niderlandzkiej.

  Cena: 15.00 PLN

  35.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Stanisław Borawski, Ilpo Tapani Piirainen

  Transliteracja grafemiczna „Księgi protokołów sądu wójtowskiego miasta Opola z lat 1698-1721”


  Księga... przechowywana jest w Archiwum Państwowym w Opolu. Wydana została przez ten sam zespół autorów w roku 2002 w tomie Zweisprachige Stadtbücher aus Oppeln / Opole. Niniejsza edycja przynosi transliterację grafemiczną, możliwie wiernie oddającą zwyczaje i upodobania graficzne poszczególnych pisarzy sądowych, i może stanowić podstawę do badań.

  Cena: 13.00 PLN

  37.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Ralf Rothmann

  Młode światło


  Akcja powieści rozgrywa się w latach 60. Dwunastoletni Julian, syn górnika, spędza wakacje w domu z ojcem. Dzieciństwo wśród hałd, pierwsze doznania erotyczne, pierwsze poważniejsze zderzenie ze światem dorosłych, dramatyczny początek długiej drogi w dorosłość – oto tematy, które wypełniają świat przedstawiony tej pasjonującej historii.

  Cena: 15.00 PLN

  21.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Tadeusz Żuczkowski

  Nieszpór


  Tomek i Rafał, muzycy i miłośnicy gór, po raz ostatni uruchamiają bazę turystyczną na Wierchu. Dołącza do nich Malwina, niebanalna młoda kobieta. Między nią a Tomkiem, mimo różnicy wieku, rodzi się szczególna więź.

  Cena: 15.00 PLN

  26.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Jacek Bierut

  PiT


  Bohaterem pierwszej części książki jest przykładny mąż i pracownik, którego życie za sprawą przypadku zbacza z ustalonego toru. Bohaterem drugiej części jest niespełniony muzyk jazzowy. Ich losy splatają się nieoczekiwanie. To znakomita, zmetaforyzowana, nasycona kolokwializmami i oniryczna proza, jak napisał Bohdan Zadura: o losie ludzkim, przeznaczeniu i przypadku, o sztuce i – last but not least – miłości.

  Cena: 15.00 PLN

  29.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Maria Woś

  Pomnieć, przypomnieć, zapomnieć


  Felietony radiowe znanej wrocławskiej dziennikarki radiowej, gromadzącej co tydzień przed odbiornikami tysiące radiosłuchaczy. Maria Woś w 2008 roku otrzymała medal Gloria Artis.

  Cena: 22.00 PLN

  42.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Agnieszka Wolny

  Mocno poszukiwana


  Poetka wrocławska znana z performance’ów, happeningów oraz działań parateatralnych, będących artystyczną oprawą jej wierszy. Publikowała m.in. w „Lampie i Iskrze Bożej”, „Frazie”, „Dykcji”, „Nowej Okolicy Poetów”, „Studium”. Studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim. Tomik Mocno poszukiwana jest jej debiutem.

  Cena: 5.00 PLN

  13.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Andrzej Tchórzewski

  Na piasku chwili


  Wiersze są próbą połączenia prostoty z wyrafinowaniem. Ponieważ autor pragnie zarówno utrwalić to, co ulotne, chwilowe, jak i zwraca się ku ważkim problemom (funkcje poezji, zagadnienia moralne), obrana przez niego taktyka wydaje się rozwiązaniem wyjątkowo trafnym.

  Cena: 3.00 PLN

  11.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Szymon Bira

  Podręcznik królowej


  Zbiór poezji, w której wiele rzeczy nie jest tym, za co się podaje. Albo jest jednym i drugim. W rzeczywistości rozszerzonej o przestrzeń ożywionej wyobraźni bohaterowie tych wierszy ukrywają się w odgrywanych rolach dla zabawy, udają dorosłych, a może dorośli udają dzieci, odprawiają rytuały w piaskownicy.

  Cena: 5.00 PLN

  12.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Jan Kurowicki

  W poranku słonecznej rosy


  Zbiór poezji Jana Kurowickiego, profesora filozofii, kierownika Katedry Nauk Społecznych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Jako poeta debiutował w 1964 r. we wrocławskiej „Agorze”, jako krytyk w 1966 r. we „Współczesności”.

  Cena: 12.00 PLN

  19.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Marianna Bocian, Eryk Ostrowski

  O ukrytych nurtach w polskiej literaturze. Ostatnia rozmowa z Joanną Salamon


  Joanna Salamon przez wiele lat zajmowała się tropieniem ukrytych nurtów polskiej literatury, rozszyfrowaniem znaczeń obecnych w utworach oddzielonych od siebie nie tylko latami czy dziesięcioleciami, ale i wiekami.

  Cena: 13.00 PLN

  37.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Joanna Malinowska, Maria Jabłońska

  Myślenie o nauczycielu i jego edukacji


  Z rekonstrukcji światów edukacyjnych nauczycieli nauczycieli

  Autorki książki pytają, jak planować edukację nauczyciela, by możliwe było uznanie odmienności światów edukacyjnych i by w ich wielości dostrzegać szansę na rozwój profesjonalizmu nauczyciela.

  Cena: 22.00 PLN

  32.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Stefan Kiedroń, Wilken Engelbrecht, Zdenka Hrnčiřová, Karel Bostoen

  Nederlandse oude drukken in Bohemen, Moraviä en Silezië (1500-1800)


  Netherlandish Old Prints in Bohemia, Moravia and Silesia (1500-1800)

  Opisany w książce projekt „Niderlandzkie starodruki w Czechach, na Morawach i na Śląsku” był możliwy dzięki Unii Języka Niderlandzkiego oraz Uniwersytetowi Wrocławskiemu, Uniwersytetowi Palackiego w Ołomuńcu oraz Uniwersytetowi Karola w Pradze.

  Cena: 22.00 PLN

  36.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Barbara Kalla, Bożena Czarnecka (redakcja)

  Neerlandistische ontmoetingen. Trefpunt Wrocław


  Motywem przewodnim dla artykułów z tomu pokongresowego jest spotkanie; jego szeroko rozumiany fenomen został tu ukazany w różnych odsłonach: literaturoznawczych, językoznawczych i kulturoznawczych, łączących przeszłość z teraźniejszością czy też Swojego z Obcym.

  Cena: 35.00 PLN

  52.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Magdalena Steciąg, Marian Bugajski

  Norma a komunikacja


  Wieloaspektowe, zróżnicowane metodologicznie spojrzenie na zagadnienie normy komunikacyjnej, w artykułach m.in. rozważania terminologiczne, powiązanie normy komunikacyjnej z etyką, prezentacje przekraczania i zmian normatywnych w konkretnych gatunkach, analiza usterek w przekazach telewizyjnych, zagadnienia kulturalnojęzykowe związane z internetem jako medium publiczno-prywatnym.

  Cena: 28.00 PLN

  46.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Mieczysław Orski

  Opowieści dla dorosłych i opowiastki dla niedorosłych. Krytyczny przegląd dorobku nowej prozy polskiej


  Książka poświęcona dwudziestu latom polskiej prozy po 1989 r., autorstwa redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Odra”.

  Cena: 15.00 PLN

  21.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Karol Maliszewski

  Pociąg do literatury


  Zbiór szkiców krytycznoliterackich poświęconych zarówno pisarzom, jak  i całym środowiskom literackim. Tytułowy „pociąg” oznacza nie tylko namiętny stosunek  autora do omawianych tekstów, ale także zabiera czytelnika w podróż po literaturze  Dolnego Śląska powstałej w ciągu ostatnich 20 lat.

  Cena: 19.00 PLN

  29.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Alicja Litwiejko

  Podstawy zdrowia publicznego w aspekcie prawno-społecznym


  Podręcznik przygotowany z myślą o studentach uczelni medycznych, kształcących się na kierunkach: pielęgniarstwo, położnictwo, zdrowie publiczne, a także studentach uczelni pedagogicznych i szkół pomaturalnych na kierunkach: technik masażysta, opiekun w domu pomocy społecznej.

  Cena: 15.00 PLN

  21.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Grażyna Barbara Szewczyk, Małgorzata Płomińska (redakcja)

  Polsko-szwedzkie zbliżenia w literaturze, kulturze i języku


  Publikacja jest zbiorem artykułów prezentujących polsko-szwedzkie związki w historii i współcześnie na polu literatury, języka i kultury.

  Cena: 15.00 PLN

  23.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Edyta Zierkiewicz, Violetta Drabik –Podgórna (redakcja)

  Poradnictwo w kulturze indywidualizmu


  Książka głęboko penetrująca współczesną kulturę, w której inaczej odczytujemy znaki uznawane dotychczas za jednoznaczne i niezmienne.

  Cena: 17.00 PLN

  38.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Małgorzata Łakota-Micker

  Proces akcesji Republiki Chorwacji do Unii Europejskiej


  Autorka bez uproszczeń i skrótów przedstawiła przebieg rokowań akcesyjnych między Chorwacją a Unią Europejską.

  Cena: 25.00 PLN

  36.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Izabela Surynt

  Przemoc – pamięć – tożsamość w niemieckiej literaturze drugiej połowy XX wieku: światy ze słów Helgi M. Novak


  Książka poświęcona Heldze Novak, niemieckiej pisarce, która z własnej woli porzuciła świat zachodniego dobrobytu i wolności i osiadła w Polsce lat 80.

  Cena: 19.00 PLN

  32.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Anna Haratyk (redakcja)

  Rozwój polskiej i ukraińskiej myśli pedagogicznej na przestrzeni XIX-XX wieku


  Publikacja jest efektem współpracy naukowców polskich i ukraińskich. Ukazuje kształtowanie się polskiej i ukraińskiej myśli pedagogicznej, tworzenie i rozwój systemów edukacyjnych, instytucji oświatowych i społecznych inicjatyw w zakresie edukacji.

  Cena: 15.00 PLN

  34.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Szlak do wolności. XXV lat Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej.


  Konferencja w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich, 7-8 października 2006

  Historia współpracy polskich, czeskich i słowackich środowisk opozycyjnych w stosunku do władz komunistycznych zaczęła się na dobrą sprawę już pod koniec II wojny światowej.

  Cena: 18.00 PLN

  26.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Juliusz Skorek, Julian Skorek

  Technologia i metodologia badań intonacji dla opisu jej funkcji w systemie komunikacji językowej


  Badania eksperymentalne

  Rozprawa przedstawia opis intonacji języka polskiego badanej na odrębnym poziomie języka – poziomie suprematycznym.

  Cena: 26.00 PLN

  34.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Andrzej K. Waśkiewicz

  W kręgu futuryzmu i awangardy. Studia i szkice


  Nie jest to systematyczny wykład dziejów polskiej awangardy i futuryzmu, niemniej szkice te pozwalają na dość dokładne zapoznanie się z problematyką znaczącego nurtu literatury polskiej XX w.

  Cena: 10.00 PLN

  25.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Małgorzata Machałek, Adam Makowski (redakcja)

  W poszukiwaniu tożsamości. Październik 1956 na Pomorzu Zachodnim


  Plon konferencji naukowej zorganizowanej w 2006 r. przez historyków Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego i miejscowego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, podczas której podjęto próbę odpowiedzi na pytanie o tożsamość Pomorza Zachodniego i jego mieszkańców.

  Cena: 11.00 PLN

  19.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Aldona Wiktorska-Święcka (tekst), Tomasz Jakub Sysło (rysunki)

  Obywatel. Traktat o rzeczach codziennych


  Autorzy przygotowali tę oto książeczkę, ponieważ chcieliby zwiększyć wiedzę z zakresu obywatelstwa i obywatelskości jako wartości fundamentalnych dla funkcjonowania demokracji.

  Cena: 13.00 PLN

  25.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Aldona Wiktorska-Święcka (tekst), Tomasz Jakub Sysło (rysunki)

  Sex & gender. Traktat o rzeczach codziennych


  Kolejna książka duetu Wiktorska-Święcka – Sysło to ilustrowana opowieść o stereotypach i schematach płci oraz o gwałtownych przeobrażeniach bycia kobietą i bycia mężczyzną we współczesnym świecie.

  Cena: 13.00 PLN

  20.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Aldona Wiktorska-Święcka (tekst), Tomasz Jakub Sysło (rysunki)

  Wartości. Traktat o rzeczach codziennych


  Czym są wartości publiczne, cnoty i wartości demokratyczne? Czym jest arete i obywatelskość? O tym można poczytać w książce, którą Czytelnik trzyma przed sobą.

  Cena: 13.00 PLN

  25.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Aldona Wiktorska-Święcka (tekst), Tomasz Jakub Sysło (rysunki)

  Władza. Traktat o rzeczach codziennych


  Blisko dwadzieścia pięć lat po ustanowieniu demokracji w Polsce, po politycznym przełomie w 1989 roku, jej jakość i dojrzałość są na stosunkowo niskim poziomie. Wielość powodów takiego stanu rzeczy sprowadza się do postaw obywatelskich Polaków i Polek.

  Cena: 13.00 PLN

  25.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Jarosław Barański

  Platon i galerie zapomnienia. Szkice do estetyki niepamięci


  Autor ukazuje pewne paradoksalne zjawiska kultury współczesnej i próbuje dociec, jakie są ich przyczyny.

  Cena: 7.00 PLN

  17.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Tadeusz Różewicz

  Pogrzeb po polsku


  Nowa wersja tragifarsy, rzadko grywanej na deskach teatru, obchodzącego 90. urodziny Tadeusza Różewicza.

  Cena: 10.00 PLN

  17.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Adam A. Zych

  Narodziny nowego wieku. Eseje, felietony i szkice


  W zebranych w tomie tekstach autor omawia problemy współczesnego świata, takie jak bezrobocie, uzależnienia, przestępczość, edukacja ekologiczna i zdrowotna, kultura niedostatku. Wraca również do tematyki Auschwitz.

  Cena: 5.00 PLN

  23.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Mieczysław Orski

  Rozbite zwierciadło. Krytyczny przewodnik po gościńcach nowej polskiej prozy


  Zbiór artykułów autorstwa znanego wrocławskiego krytyka literackiego, od ponad piętnastu lat redaktora naczelnego miesięcznika „Odra”, o współczesnej prozie polskiej. Podejmuje on próbę odpowiedzi na pytanie, dlaczego po 1989 r. nie pojawiły się doniosłe rozliczeniowo utwory.

  Cena: 5.00 PLN

  19.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Dariusz Dąbrowski (redakcja)

  Solidarnie ku wolności. Problemy transformacji politycznych w środkowej i wschodniej Europie


  Książka zawiera dorobek międzynarodowej konferencji naukowej pt. „Polska, Czechy, Słowacja między wschodem a zachodem Europy.

  Cena: 5.00 PLN

  21.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Renate Schoof

  Szalony obłok. Wiersze


  Wybór wierszy pisarki niemieckiej z Kolonii, znanej głównie z licznych słuchowisk, opowiadań i powieści przeznaczonych dla młodego odbiorcy. Prezentowane utwory to poezja osobista i intymna (sporo tu wierszy miłosnych), ale nie ekshibicjonistyczna. Uwagę autorki przykuwa bliższe otoczenie – dom, rodzina, ale i dalsze – przewijający się motyw podróży.

  Cena: 5.00 PLN

  19.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Robert Migdał

  Tylko nie o polityce, proszę...


  Dwadzieścia osiem wywiadów z dolnośląskimi politykami o rodzinie, szczęściach, nieszczęściach, uczuciach, hobby.

  Cena: 15.00 PLN

  42.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Maciej Eder

  U źródeł aforystyki polskiej. Studium o „Przysłowiach...” Andrzeja Maksymiliana Fredry


  Książka omawia poczytny niegdyś, a dziś nieco zapomniany zbiór aforystyczny Andrzeja Maksymiliana Fredry (ok. 1620-1679) pt. Przysłowia mów potocznych...

  Cena: 12.00 PLN

  34.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Aleksander Najda

  Spis treści


  Debiutował tomikiem "Camera obscura" wydanym w naszej oficynie. "Spis treści" to drugi zbiór wierszy Aleksandra Najdy - Polaka zamieszkałego w USA, historyka sztuki, wielbiciela muzyki poważnej i maratończyka - w którym przemyśleniom na temat sztuki towarzyszą rozważania metafizyczne i bardzo osobista refleksja.

  Cena: 8.00 PLN

  21.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Sławomir Kuligowski

  Podaj dalej...


  Tomik zawiera aforyzmy i epitafia „na wesoło”. Idealna propozycja dla miłośników krótkiej formy i zabawy słowem.

  Cena: 10.00 PLN

  15.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Wojciech Sitek (redakcja)

  Problemy wolności i pluralizmu w III RP


  W książce zostały zebrane materiały z konferencji, która odbyła 12 grudnia 2003 r. w Instytucie Socjologii UWr. Spotkały się na niej dwa środowiska: badaczy społeczeństwa i działaczy.

  Cena: 7.00 PLN

  21.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Bartosz Jastrzębski

  Próżniowy świat


  Kontynuacja rozważań, jakie autor podjął w swojej poprzedniej książce "Pająk". Jastrzębski w dalszym ciągu przygląda się strukturze i składnikom codzienności współczesnego człowieka, teraz jednak bardziej interesują go aspekty społeczne codzienności.

  Cena: 10.00 PLN

  29.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Jacek Łukasiewicz

  Wybór wierszy


  Tom wierszy Jacka Łukasiewicza, poety, historyka literatury i jednego z najważniejszych współczesnych krytyków literackich, w którym znalazły się utwory zebrane z wcześniej wydanych książek, a także teksty dotąd niepublikowane.

  Cena: 24.00 PLN

  30.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Jędrzej Morawiecki

  Schyłek zimy


  Książka jest próbą zerwania z konwencją chłodnej relacji, ukrytej za fasadą akademizmu, jak i maską dążącego do obiektywizmu reportera. Ten najbardziej osobisty, literacki, najbardziej wcieleniowy z reportaży autora nazwać można bajką dokumentalną.

  Cena: 15.00 PLN

  22.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Konrad Ostańkowicz

  Ślady


  Opowieść o wędrówkach na nartach śladowych po miejscach, które autorowi są milsze ponad wszystkie inne. Karty przypomnień, zdarzeń i obrazów, zapis radości i zmęczenia, czytanie wpisanych w krajobraz górski znaków.

  Cena: 8.00 PLN

  16.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Zofia Gebhard

  Podróże


  Autorka jest z wykształcenia historykiem sztuki, ale zawodowo zajmuje się literaturą i krytyką sztuki. Od wielu lat związana z radiem, w którym przygotowuje słuchowiska i audycje dokumentalne. Pisze teksty piosenek i wiersze. Wydała m.in. tomiki wierszy "List", "Spotkanie", "Piosenki", "Rozmowy z ptakami". Najnowszy tom "Podróże" graficznie opracował Łukasz Kujawski.

  Cena: 7.00 PLN

  21.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Aleksandra Pijanowska-Adamczyk

  Przewiało - spłowiało


  Cena: 7.00 PLN

  19.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Kazimierz Kijan

  Zatrzymane wahadło


  Kolejny tomik K. Kiliana to poszerzony horyzont obserwacji świata penetracja głębi zagadnień zastanej rzeczywistości.

  Cena: 3.00 PLN

  13.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Klaus Bachmann, Piotr Buras (redakcja)

  Niemcy jako państwo cywilne. Studia nad niemiecką polityką zagraniczną


  Autorzy artykułów (naukowcy z renomowanej Katedry Stosunków Międzynarodowych uniwersytetu w Trewirze) próbują odpowiedzieć na pytanie, co zmieniło się w polityce zagranicznej Niemiec piętnaście lat po zjednoczeniu.

  Cena: 5.00 PLN

  29.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Rafał Bubnicki

  Z Wilna do Wrocławia. Rozmowy z kardynałem Henrykiem Gulbinowiczem


  Drugie, rozszerzone i uzupełnione o zdjęcia wydanie książki poświęconej kardynałowi Henrykowi Gulbinowiczowi. Z wywiadów przeprowadzonych z kardynałem i reportaży czytelnik dowie się m.in. jaką Wileńszczyznę kardynał pamięta i nosi w sercu; jak wspominał Jana Pawła II w czasie żałoby po papieżu; pozna historię ukrycia 80 milionów dolnośląskiej „Solidarności”.

  Cena: 12.00 PLN

  30.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Henryk Wolniak-Zbożydarzyc

  Zaurocznia lądecka


  Cena: 5.00 PLN

  20.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Adam Zieliński

  Wiedeńczycy


  Powieść polsko-austriackiego pisarza mieszkającego od 1957 r. w Wiedniu, autora licznych powieści i opowiadań, w których prezentuje swoje widzenie skomplikowanych problemów pogranicza polsko-ukraińskiego, wynikających ze spotkania różnych grup etnicznych i narodowych.

  Cena: 15.00 PLN

  31.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Stanisław Pasternak

  Zdjęcia intymne z jednego sezonu


  Pisarz znów podejmuje kluczowy zarówno dla swojej poezji, jak i prozy, problem relacji człowiek-rzecz. Nie odstępuje również od zainteresowań zabiegami formalnymi, operując skomplikowaną metaforyką oraz różnorodnymi technikami narracji.

  Cena: 5.00 PLN

  23.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Antoni Roszak

  Tylko do użytku wewnętrznego


  Zbiór wierszy wrocławskiego opozycjonisty i drukarza NOW-ej, napisanych na przełomie 1981 i 1982 roku.

  Cena: 7.00 PLN

  15.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Stanisław Pasternak

  Wracam z tym czasem rozgniecionym w zębach. Wiersze wybrane


  Tom wierszy zebranych wydany na 60-lecie pracy twórczej Stanisława Pasternaka. Większość tekstów była już publikowana w innych zbiorach albo prasie literackiej.

  Cena: 19.00 PLN

  35.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Marek Hałub, Anna Mańko-Matysiak (redakcja)

  Śląska Republika Uczonych / Schlesische Gelehrtenrepublik / Slezská vědecká obec, tom III


  Cena: 20.00 PLN

  78.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Marek Hałub, Anna Mańko-Matysiak (redakcja)

  Śląska Republika Uczonych / Schlesische Gelehrtenrepublik / Slezská vědecká obec, tom V


  Cena: 45.00 PLN

  60.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Kazimierz Wóycicki

  Niemiecki rachunek sumienia. Niemcy wobec przeszłości 1933-1945


  Temat książki to stosunek Niemców do przeszłości nazistowskiej. Próba ukazania procesu rozrachunkowego może przyczynić się do lepszego zrozumienia w stosunkach polsko-niemieckich, szczególnie gdy w związku z debatą o Centrum przeciw Wypędzeniom pytania o historię znowu nabierają wagi.

  Cena: 20.00 PLN

  30.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Irene Hahn

  Polen und „Europa“. Europabilder und nationale Identität im Beitrittsprozess zur Europäischen Union


  Praca politologiczna prezentująca próby poszukiwania tzw. polskiej tożsamości narodowej poprzez budowanie stereotypowych obrazów „obcych” i „innych”.

  Cena: 10.00 PLN

  30.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Therese Chromik

  Niebo nade mną


  Chromik Therese, niemiecka poetka, eseistką i malarką, urodziła się w 1943 w Legnicy. Studiowała filozofię, germanistykę, geografię i historię sztuki w Marburgu i Kilonii, mieszka w Husum.

  Cena: 10.00 PLN

  21.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Bodo Heimann

  Nadodrze. Liryczne szkice z dzieciństwa na Śląsku


  Zbiór wierszy układający się w historię dzieciństwa przeżytego przez autora we Wrocławiu, w czasach niepokoju, wojny, która zrazu odległa, narusza w końcu bezpieczny świat zbudowany przez rodzinę i bliskich.

  Cena: 10.00 PLN

  27.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Jochen Hoffbauer

  Zimowe strofy


  Ostatnie wiersze urodzonego we wsi Milęcice nieopodal Lubomierza niemieckiego prozaika, poety i publicysty prowadzą ku pytaniom podstawowym – o sens i istotę przemijania, o znaczenie tego, co nieuchronne.

  Cena: 10.00 PLN

  22.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Dagmar von Mutius

  Za oknem nocny wiatr. Z teki minionych lat


  Tomik Stacje, którego polski przekład oddajemy teraz do rąk czytelników, ukazał się 4 lata przed śmiercią niemieckiego pisarza. Stanowi rodzaj poetyckiej autobiografii, którą otwiera dzieciństwo u stóp Gór Izerskich, a zamyka próba bilansu – z  jednej strony bardzo osobista, z drugiej zaś skłaniająca do ogólniejszej refleksji.

  Cena: 10.00 PLN

  25.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Armin Müller

  Rezonujące drewno. Opowiadania


  Zbiór opowiadań, który jest ostatnią książką w dorobku Müllera i stanowi sumę refleksji niemieckiego pisarza nad człowiekiem.

  Cena: 10.00 PLN

  25.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Monika Taubitz

  Próba nurkowania


  Czytelnika znającego poezję Moniki Taubitz wiersze z tego zbioru mogą zaskoczyć. Pisarka nie przywołuje krainy przerwanego wypędzeniem dzieciństwa, nie dokonuje obrachunku z minionym czasem.

  Cena: 10.00 PLN

  19.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Wolfgang Bittner

  Po przebudzeniu


  Wolfgang Bittner to pisarz niemiecki urodzony w 1941 r. w Gliwicach; mieszka w Kolonii i Getyndze. Ukończył studia prawnicze, po doktoracie poświęcił się pisarstwu. Pisze dla dorosłych, młodzieży i dzieci; jest członkiem Pen Clubu i laureatem licznych nagród literackich. Współpracuje z prasą, radiem i telewizją. Jego książki przetłumaczono na wiele języków

  Cena: 10.00 PLN

  21.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Therese Chromik

  Piękna zasada. Wiersze


  Zbiorek jest pierwszym spotkaniem polskiego czytelnika z poezją Chromik, niemieckiej pisarki i malarki. W zamieszczonych w nim wierszach odnajdujemy to, co charakterystyczne dla twórczości poetki: opisy miejsc, zjawisk, doznań i przeżyć wyrażone prostym, ale pełnym siły wyrazu językiem, fascynację słowem, penetrację codzienności oraz spojrzenie na świat przez pryzmat natury i minionego czasu.

  Cena: 10.00 PLN

  26.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Marcin Miodek

  Niemcy. Publicystyczny obraz w „Pionierze”/„Słowie Polskim” 1945-1989


  Niemcy, stosunki polsko-niemieckie, „straszak niemiecki”, socjotechnika, stereotypy narodowe, propaganda komunistyczna i prasoznawstwo to pojęcia najlepiej charakteryzujące treść tej książki. Ukazuje ona na przykładzie najstarszego, niezwykle popularnego i opiniotwórczego na Dolnym Śląsku dziennika regionalnego „Słowo Polskie” (do X 1946 r. pod nazwą „Pionier”) instrumentalizację szeroko pojętego zagadnienia niemieckiego w polskiej propagandzie lat 1945-1989.

  Cena: 35.00 PLN

  71.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Edward Białek, Czesław Karolak (redakcja)

  „Schuhnummer oder Leben!”


  Beiträge zur Literaturdidaktik und zum kinder- und jugendliterarischen Schrifttum

  Wybór rozpraw i szkiców przybliżających nowoczesne metody pracy z tekstami literackimi na różnych poziomach nauczania. Uzupełnieniem rozważań teoretycznych są przykładowe materiały dydaktyczne dla różnych grup odbiorców oraz wywiady z pisarzami: Peterem Härtlingiem (Niemcy) i Peterem Henischem (Austria).

  Cena: 25.00 PLN

  47.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Tytus Jaskułowski

  Pokojowa rewolucja w Niemieckiej Republice Demokratycznej w latach 1989-1990


  Najnowsza historia wschodniej części Niemiec, a w szczególności proces uwalniania się NRD z okowów totalitarnego systemu rządów i rola w tym kontekście demokratycznej opozycji nie cieszą się szczególnym zainteresowaniem polskich historyków i politologów. Na dobrą sprawę przed tą książką demokratycznemu przełomowi w NRD w latach 1989-1990 została poświęcona zaledwie jedna publikacja. Praca wypełnia więc tę lukę.

  Cena: 22.00 PLN

  38.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Rudolf Urban

  Patron. Życie i dzieło Güntera Särchena dla pojednania niemiecko-polskiego


  Günter Särchen (1927-2004) poświęcił swe życie polsko-niemieckiemu pojednaniu, na rzecz którego pracował w ramach Kościoła katolickiego w NRD. Jego praca nie zawsze spotykała się z aprobatą. Książka opowiada o życiu i dziele Särchena, z uwzględnieniem istniejących wtedy napięć wewnątrz Kościoła katolickiego w NRD, oraz stosunkach między Wschodnimi Niemcami a PRL.

  Cena: 21.00 PLN

  29.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Wolfgang Bittner

  Na południe ode mnie. Wiersze


  W kolejnym tomie wierszy śląskiego poety dostrzegamy „nowego” Wolfganga Bittnera. Jego dawna bezkompromisowość i zapał w głoszeniu prawd o kondycji społeczeństwa zachodnioniemieckiego ustępują nastrojowi melancholii, bezradności i gorzkiego sceptycyzmu.

  Cena: 18.00 PLN

  25.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Dietmar Scholz

  In Kürze. Gedanken und Gedichte / Pokrótce. Myśli i wiersze


  Tomik z krótkimi formami – myślami, aforyzmami – niemieckiego autora, urodzonego w 1933 roku w Kunicach koło Legnicy, który po wojnie zamieszkał w zachodniej części Niemiec, a od 1964 roku mieszka i tworzy w Reutlingen. 

  Cena: 15.00 PLN

  24.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Václav Havel, Pavel Landovský, Pavel Kohout, Jiří Dienstbier

  W roli głównej Ferdynand Waniek. Antologia sztuk czeskich dysydentów


  Zbiór tzw. wańkówek, czyli sztuk związanych z postacią Ferdynanda Wańka – bohatera stworzonego przez Václava Havla w 1975 r. Są tu m.in.: Wernisaż i Protest Havla, AtestSafari Pavla Kohouta, Areszt Pavla Landovskiego i Przyjęcie Jiřego Dienstbiera.

  Cena: 35.00 PLN

  44.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Jürgen Wilbert

  Prawie niewyobrażalne. Prowokacje myśli


  Redakcja: Anna Małgorzewicz, Monika Zaśko-Zielińska

  Niniejszy tomik podobnie jak poprzednie w serii ma na celu dowartościowanie aforyzmu jako gatunku.

  Cena: 15.00 PLN

  25.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Horst A. Bruder

  OdCiski. Współczesne aforyzmy niemieckie


  Pełne inspiracji myślowych sentencje Brudera odnoszą się do klasycznych obszarów tematycznych aforystyki, a więc m.in. do takich par pojęć, jak prawda – kłamstwo; życie – śmierć; myślenie – odczuwanie; wiedza – wiara.

  Cena: 15.00 PLN

  30.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Anna Małgorzewicz (redakcja)

  Myśli w locie. Współczesne aforyzmy niemieckie


  W książce prezentowane są przekłady współczesnych aforyzmów niemieckich prezentowanych na ogólnoniemieckich Spotkaniach Aforystów w Hattingen w 2004, 2006 i 2008 roku.

  Cena: 10.00 PLN

  21.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Anna Olejarczyk, Janusz Jaskóła (redakcja)

  O niebycie. Podstawowe problemy ontologiczne


  Zbiór artykułów, który jest monograficznym szkicem problemu niebytu. Autorzy rozważają problem z perspektywy ontologicznej, epistemologicznej i metafilozoficznej. Czytelnik, obok rekonstrukcji historycznych koncepcji niebytu, znajdzie w tomie analizę roli pojęcia ‘niebyt’ jako narzędzia krytyki filozoficznej.

  Cena: 11.00 PLN

  23.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Die polnischen Literaturnobelpreisträger
  Andreas Orczykowski

  Die polnischen Literaturnobelpreisträger


  Studium poświęcone twórczości i okolicznościom przyznania literackiej Nagrody Nobla czworgu polskich pisarzy. Autor przypomina też historię życia i działalności Alfreda Nobla, oraz ufundowanych przez niego nagród. Autorowi umożliwiono korzystanie z bogatych zasobów archiwum Akademii Szwedzkiej w Sztokholmie, co zapewnia książce oryginalny i odkrywczy charakter.

  Cena: 12.00 PLN

  27.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Monika Wolting

  Motyw studni w literaturze i sztuce niemieckiej. Studium kulturoznawcze


  Rozprawa opiera się na badaniach przeprowadzonych przy współudziale niemieckich regionalnych ośrodków kultury. Materiał badawczy stanowią obiekty studzienne i fontannowe znajdujące się na terenie Niemiec.

  Cena: 12.00 PLN

  26.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Małgorzata Grabowska

  Musik und Musiker im Werk Peter Härtlings


  Rozprawa o twórczości niemieckiego pisarza Petera Härtlinga. Autorka książki analizuje postaci muzyków w powieściach Härtlinga i jego związki z muzyką.

  Cena: 13.00 PLN

  36.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Gabriela Ociepa

  Nach dem Untergang. Narrative Stadtentwürfe: Kasack – Nossack – Jünger


  Studium dotyczące problematyki estetyzacji przestrzeni miejskich na przykładzie twórczości trzech znanych autorów niemieckich: Hermanna Kasacka, Hansa Ericha Nossacka i Ernsta Jüngera.

  Cena: 13.00 PLN

  36.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Anna Jaroszewska

  Nauczanie języka obcego w kształceniu wczesnoszkolnym


  Rozwój świadomości wielokulturowej dziecka

  Autorka książki przeanalizowała możliwości nauczania języka obcego w polskim systemie kształcenia wczesnoszkolnego i podjęła próbę określenia czynników wpływających na uświadomienie dziecka w kontekście wielokulturowym.

  Cena: 22.00 PLN

  42.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Ewa Wieszczeczyńska

  Wczesnoszkolna edukacja językowa a nauczanie czytania


  Program alfabetyzacji w języku niemieckim jako obcym na przykładzie wybranych metod i elementarzy

  Studium z zakresu glottodydaktyki traktujące o roli umiejętności pisania we wczesnoszkolnej edukacji językowej. Badania prowadzone były na obszernym materiale w postaci podręczników i elementarzy.

  Cena: 12.00 PLN

  34.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Magdalena Żelasko

  "Nie przyszedłem pana nawracać..." Szkic o życiu i twórczości ks. Jana Twardowskiego


  Pierwsza naukowa monografia poświęcona liryce zmarłego niedawno księdza poety. Autorka jest wiedeńską slawistką.

  Cena: 15.00 PLN

  37.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Katarzyna Lukas

  Obraz świata i konwencja literacka w przekładzie. O niemieckich tłumaczeniach dzieł Adama Mickiewicza


  Studium translatologiczne o wybranych niemieckich przekładach tekstów Adama Mickiewicza.

  Cena: 13.00 PLN

  34.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Anna Małgorzewicz

  Prozessorientierte Dolmetschdidaktik


  Studium z zakresu dydaktyki tłumaczenia symultanicznego. Autorka przybliża najważniejsze uogólnienia teoretyków i praktyków sztuki tłumaczenia dotyczące pozycji tłumaczenia ustnego we współczesnym świecie. W części głównej rozprawy analizuje wybrane zagadnienia procesu kształcenia tłumaczy.

  Cena: 11.00 PLN

  27.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Edyta Błachut

  Sprachspielerische Modifikationen formelhafter Wendungen


  Studium językoznawcze o charakterze porównawczym przybliżające możliwości kreatywnego wykorzystania frazeologizmów w tworzeniu gier słownych. Na podstawie bogatego materiału językowego autorka analizuje występowanie określonych typów zwrotów w wybranych grupach tekstów.

  Cena: 12.00 PLN

  37.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Daniel Pietrek

  „Szlachcica polskiego pojedynki cieniów”. Recepcja dramatów Witolda Gombrowicza w niemieckim obszarze językowym


  Pierwsze obszerne studium recepcyjne potwierdzające wszechstronną obecność pisarstwa dramatycznego Gombrowicza w krajach języka niemieckiego.

  Cena: 22.00 PLN

  32.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Katarzyna Maniszewska

  Terroryzm a media


  Środki masowego przekazu i literatura a rozwój terroryzmu w Republice Federalnej Niemiec w latach 1968-1998

  Autorka pracy na podstawie przeprowadzonych badań próbuje udowodnić, że do rozwoju terroryzmu przyczynia się zainteresowanie opinii publicznej, która w dużej mierze czerpie informacje i wyobrażenia o badanym zjawisku ze środków masowego przekazu oraz literatury.

   

  Cena: 25.00 PLN

  36.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Waldemar Czachur

  Textmuster im Wandel


  Ein Beitrag zur textlinguistischen Erforschung der Vereinssatzungen im 19. Jahrhundert

  Analiza lingwistyczna dziewiętnastowiecznych statutów niemieckich stowarzyszeń.

  Cena: 15.00 PLN

  32.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Arkadiusz Żychliński

  Unterwegs zu einem Denker


  Eine Studie zur Übersetzbarkeit dichterischer Philosophie am Beispiel der polnischen Übersetzung von Martin Heideggers Sein und Zeit

  Przedmiotem analizy są granice przekładalności poetyckich tekstów filozoficznych. Materiał empiryczny stanowi polskie tłumaczenie dzieła Heideggera Bycie i czas.

  Cena: 13.00 PLN

  36.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Anna Górajek

  Wydarzenia społeczno-polityczne w Polsce w niemieckiej literaturze i publicystyce lat osiemdziesiątych (1980-1989)


  Rozprawa jest próbą krytycznego spojrzenia na postawę reprezentowaną przez pisarzy niemieckich wobec zmian dokonujących się w Polsce w latach 80., próbą wykazania podobieństw i różnic w postrzeganiu wydarzeń przez pisarzy zachodnio- i wschodnioniemieckich, wpływu ich przekonań politycznych oraz przeżyć osobistych na sposób interpretacji ówczesnej rzeczywistości.

  Cena: 19.00 PLN

  40.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Joanna Cymbrykiewicz

  Motyw śmierci we współczesnej poezji duńskiej


  Studium historycznoliterackie o duńskiej poezji epitafijnej na przykładzie twórczości Mortena Nielsena, Ingera Christensena, Henrika Nordbrandta i in.

  Cena: 15.00 PLN

  34.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Józef Jarosz

  Niemieckie ekwiwalenty tłumaczeniowe polskich przyimków we frazach temporalnych


  Praca konfrontatywna, której celem jest ustalenie odpowiedników w języku niemieckim dla polskich fraz przyimkowych o znaczeniu czasowym.

  Cena: 14.00 PLN

  37.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Jacek Kępa

  Sacrum i profanum w twórczości Tomasza Manna


  Autor próbuje zdefiniować światopogląd Tomasza Manna jako „mieszczańską jedność sacrum i profanum”. Przedmiotem analizy są wybrane powieści i eseje (a)polityczne niemieckiego noblisty.

   

  Ten produkt jest niedostępny dla koszyka.

 • Piotr Czajka

  O aksjologicznym wymiarze dyskursu akademickiego na przykładzie podręczników do językoznawstwa


  W tej rozprawie połączenia aksjologii z językoznawstwem nie dokonuje się, jak to często czynią inni badacze, w ramach semantycznych badań nad wyrażaniem ocen. Autor zainspirowany koncepcją Zdzisława Wąsika z zakresu aksjosemiotyki, zagadnienia wartości i języka rozpatruje łącznie na płaszczyźnie celowego ludzkiego działania nakierowanego na zaspokojenie potrzeb.

  Cena: 17.00 PLN

  40.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Agnieszka Dylewska

  Sagen und sagenhafte Erzählungen in deutschen und polnischen Sammlungen der Provinz Posen (1815-1918)


  Książka przybliża interkulturowy charakter prowincji poznańskiej w okresie zaborów. Autorka analizuje podania ludowe i teksty zbliżone do tego gatunku, doszukując się w nich motywów i wątków wspólnych dla kultury niemieckiej i polskiej.

  Cena: 25.00 PLN

  50.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • praca zbiorowa

  Wnętrze – zewnętrze. Przestrzeń wspólna, vol. 1


  Interior. Exterior. Common Space, vol. 1

  Teksty zamieszczone w książce inspirowane są hasłem międzynarodowej konferencji zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Humanistyczną we Wrocławiu „Wnętrze – zewnętrze. Przestrzeń wspólna”.

  Cena: 20.00 PLN

  50.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Jacek Woźny

  Linguistic Categorization Versus Mathematical Set Theories


  Głównym tematem książki jest porównanie kategoryzacji językowej i „kategoryzacji matematycznej”, czyli teorii zbiorów. 

  Cena: 28.00 PLN

  40.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Jolanta Ługowska (redakcja)

  Anioł w literaturze i kulturze. Tom II


  Rozprawy zawarte w prezentowanych tomach potwierdzają tezę o angelomanii przełomu wieków.

  Cena: 37.00 PLN

  47.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Jolanta Ługowska (redakcja)

  Anioł w literaturze i kulturze. Tom III


  Rozprawy zawarte w prezentowanych tomach potwierdzają tezę o angelomanii przełomu wieków.

  Cena: 37.00 PLN

  47.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Kaja Gostkowska, Anna Kuźnik, Daniel Słapek, Edward Białek (redakcja)

  Orbis Linguarum, vol. 49


  W numerze m.in. teksty: Kai Gostkowskiej Złożony świat kolorów w terminologii, czyli o nazwach pigmentów używanych w malarstwie z punktu widzenia semantycznego i pojęciowego, Reginy Solovej O nazywaniu języka władzy. Polsko-francuski rekonesans, Tomasza Małyszka Metafizyczna funkcja literatury w tomie Hartmuta Langego „Über das Poetische” (2017).

  Cena: 45.00 PLN

  95.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Przemysław Wojciech Witkowski

  Autoportret z obciętym uchem


  Autoportret… tak naprawdę nie jest autoportretem w dosłownym znaczeniu. Uwaga czytelnika zostaje bowiem skierowana nie tyle na sylwetkę samego autora, ile na intymne przemyślenia autora o świecie, przyglądającego się zarówno ludzkim nieszczęściom, klęskom, jak i olśnieniom – czyli temu wszystkiemu, co w człowieku jest małe, i temu, co potrafi stać się wielkie.

  Cena: 12.00 PLN

  24.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Edyta Błachut, Adam Gołębiowski (redakcja)

  Kontroversen in der heutigen germanistischen Linguistik: Ansichten, Modelle, Theorien  Cena: 30.00 PLN

  38.00 PLN   w tym VAT 8%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Hanna Buchner

  Burgos 1975/76 – Inowrocław 1989/90


  Życie codzienne w miastach prowincjonalnych po upadku dyktatur

  Przedmiotem analizy są zmiany, jakie zaszły w życiu ludzi w Polsce i Hiszpanii dzięki przejściu do demokracji. Jest to także próba porównania tych dwóch sytuacji.

  Cena: 10.00 PLN

  32.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Aleksander Najda

  Camera obscura


  Aleksander Najda, urodzony w Wałbrzychu (1956), jest synem Polaka i Rosjanki. Po szkole średniej wyemigrował do USA i przez dwadzieścia lat podróżował po świecie, zajmując się, jak sam mówi, życiem samym w sobie. W końcu założył rodzinę i osiadł w Chicago. Poza malarstwem jego wielką pasją są biegi maratońskie, których dotychczas ukończył kilkadziesiąt.

  Cena: 5.00 PLN

  13.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Sylva Fischerová

  Cud


  Dziesięć historii mniej lub bardziej poważnych, które obrazują czeską mentalność. Umieszczone zostały w realiach ostatnich trzydziestu lat. Czytelnik znajdzie tu sytuacje, jakie zna z własnego życia: imprezy przy beczce piwa, nie zawsze pożądane spotkania na dworcu, porządkowanie biblioteki ojca, szpitalne rozmowy na ginekologii, śmierć najbliższych...

  Cena: 18.00 PLN

  24.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Andrzej Coryell

  Niewierność nad wiernościami. Aforyzmy i mała proza


  Brutalnie realistycznymi, surrealistycznymi czy poetyckimi aforyzmami i myślami, pogrupowanymi w książce tematycznie, Andrzej Coryell w sposób przewrotny opowiada historię świata i ludzkości. To książka totalna, którą urzeka lekkością (pomimo trudnych tematów, jakie niejednokrotnie podejmuje) i poczuciem humoru, które nigdy nie jest wymierzone przeciw człowiekowi i dobru. Te celne myśli pobudzają wyobraźnię i prowokują do zastanowienia.

  Cena: 37.00 PLN

  45.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Henryk Stachowiak

  Czas nieutracony. Wspomnienia


  Wspomnienia te obejmują cały okres świadomego życia autora – począwszy od powstania Frontu Ludowego we Francji w 1936 r. (towarzyszył on wtedy matce, która zanosiła jedzenie strajkującemu w kopalni ojcu), aż do katastrofy smoleńskiej 2010 r.

  Cena: 25.00 PLN

  47.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Max Herrmann-Neiße

  Die Zwischenzeit / Czas pośredni


  68 Gedichte und 2 Prosastücke Anlässlich des 70. Todestages / 68 wierszy i 2 fragmenty prozy w 70. rocznicę śmierci

  Niniejsza antologia prezentuje polskiemu czytelnikowi cząstkę bogatego dorobku Maxa Herrmanna-Neißego. Autorzy wyboru starali się zaprezentować twórczość poety na każdym etapie jego pisarskiej działalności, a zatem przedstawić jego artystyczny rozwój – od twórczości czerpiącej swe inspiracje z wielkich europejskich wzorców, takich jak Charles Baudelaire czy Rainer Maria Rilke, po artystyczną emancypację, a także pokazać wielowymiarowość liryki Herrmanna.

  Cena: 30.00 PLN

  47.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Sven Hanuschek (redakcja)

  Der Zukunftsfette. Neue Beiträge zum Werk Elias Canettis


  Zbiór rozpraw poświęconych twórczości laureata Nagrody Nobla.

  Cena: 15.00 PLN

  34.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Norbert Heisig

  Deutsch-Polnische Gesellschaft der Universität Wrocław (Breslau) / Niemiecko-Polskie Towarzystwo Uniwersytetu Wrocławskiego


  Publikacja okolicznościowa wydana w piątą rocznicę ist­nienia Niemiecko-Polskiego Towarzystwa Uniwersytetu Wrocławskiego. Autor, prof. dr nauk med. Norbert Heisig z Hamburga, jest założycielem zasłużonego dla krzewie­nia dialogu niemiecko-polskiego Towarzystwa.

  Cena: 25.00 PLN

  37.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Tadeusz Rybowski

  Długi dzień


  Jeden dzień z życia mieszkańców zapomnianej poniemieckiej willi we Wrocławiu – dwóch studentek, małżeństwa w średnim wieku przechodzącego kryzys i sędziwego, schorowanego majora, który znajduje odrobinę radości w codziennych rytuałach. Autor mówi, że jego powieść jest „o wszystkim i o niczym”, a zaraz potem dodaje, że opisał „drobne radości i wielkie smutki ludzi starszych, blaski i cienie wieku średniego oraz niepokoje studentów”. Wszystko to w atmosferze lat 70.

  Cena: 15.00 PLN

  28.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ
 • Andrzej Olas

  Dom nad jeziorem Ontario


  Polska, Europa, Stany Zjednoczone, Afganistan, przeszłość i teraźniejszość – to tło pełnego tempa zbioru opowiadań Andrzeja Olasa, mieszkańca dwóch kontynentów. Wciągająca fabuła skłoni czytelnika do zadumy nad kondycją ludzką i ludzkimi losami, zaskoczą zaś nieoczekiwane rozwiązania akcji. Ciekawa jest zmienność dystansu, z jakim patrzymy na bohaterów tych historii: raz jest to rozciągłość układu optycznego mikroskopu, kiedy indziej bohaterów oglądamy przez teleskop.

  Cena: 12.00 PLN

  18.00 PLN   w tym VAT 5%

  KUP KSIĄŻKĘ

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.