Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
7.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI
3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
Baner_Wojtucki1.jpg
6.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI
5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ

Oficyna Wydawnicza ATUT działa od 1993 roku. Jest rozpoznawalna jako wydawnictwo specjalizujące się w publikacjach naukowych i popularnonaukowych oraz książkach związanych z szeroko rozumianym pograniczem kulturowym Dolnego Śląska. Czytelnik znajdzie w jej ofercie również wydawnictwa niemcoznawcze i czechoznawcze, książki w językach niemieckim, czeskim i angielskim oraz polską i zagraniczną literaturę piękną

Edward Białek, Grzegorz Kowal (redakcja)

Arcydzieła literatury niemieckojęzycznej. Szkice – komentarze – interpretacje. Tom III


Podziw jest pierwszym uczuciem, jakie wywołuje ta monumentalna publikacja. Historia literatury niemieckojęzycznej opowiedziana została na sposób nowatorski i zarazem przyjazny czytelnikowi, nie jako monotonna narracja podręcznikowa, ale jako zestaw esejów, z których każdy poświęcono jednemu dziełu.

Alfabetyczny porządek wszystkich trzech tomów eksponuje artystyczny i merytoryczny walor literatury, przedstawia ją jako sumę pojedynczych osiągnięć oraz istotnych i najbardziej atrakcyjnych tematów. Jest to swego rodzaju antologia odczytań najwybitniejszych i najważniejszych dzieł literackich – wierszy, poematów, dramatów, opowiadań, powieści, esejów filozoficznych, traktatów religijnych – napisanych w języku niemieckim i przetłumaczonych na język polski, od Anioła Ślązaka do Stefana Zweiga, od Pieśni o Nibelungach do Elfriede Jelinek, od Marcina Lutra do Petera Handkego. Razem ponad sto trzydzieści arcydzieł prezentowanych w tyluż monograficznych interpretacjach autorstwa filologów, filozofów, socjologów, psychologów. Imponujące osiągnięcie, wciągająca lektura.

Andrzej Zawada

 

 80.00 PLN

w tym VAT 5%


Dostępność: NIE

Produkty powiązane

Recenzje produktu

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.