Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

CZOCHRALSKI_Baner.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

SPRAWDŹ
WITKIEWICZ_Baner_NAGRODA.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 WIĘCEJ INFORMACJI

Bestiarium staropolskie

Bestiarium staropolskie

Publikacja obejmuje partie poświęcone zwierzętom lądowym (zarówno domowym, jak i dzikim) oraz stworzeniom wodnym. Pojawiające się w tych księgach krótkie charakterystyki poszczególnych gatunków, poprzedzające instruktarz dotyczący ich leczniczej użyteczności, należą do najwcześniejszych w piśmiennictwie polskim i jako takie stanowią ważne świadectwo ówczesnej wiedzy zoologicznej.

WIĘCEJ
Requiem_dla_Wroclawia_baner.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
Nowe Ateny. Jadów i czartowskich zdrad matka Thessalia

Nowe Ateny. Jadów i czartowskich zdrad matka Thessalia

Benedykt Chmielowski

Jadów i czartowskich zdrad matka Thessalia to dotyczący magii rozdział z części trzeciej Nowych Aten – sławnej encyklopedii księdza Benedykta Chmielowskiego, wydanej drukiem w połowie XVIII wieku.

WIĘCEJ

Strona w przebudowie. W wypadku problemów z dotarciem do poszukiwanych informacji prosimy o kontakt mailowy: wydawnictwo@atutoficyna.pl

Bożena Kaczmarczyk-Gwóźdź

Wśród lalek, misiów i smartfonów


Książka skupia się na zagadnieniu zabawy i zabawki oraz ich funkcjonowaniu we współczesnym świecie.

Autorka podejmuje m.in. próbę wskazania miejsca lalki, misia i konia w kulturze, pisze o ich licznych transformacjach i modyfikacjach. Omawia proces przemian, jakiemu podlegał zestaw tradycyjnych zabawek ludowych, analizuje zabawki ponowoczesne – zmediatyzowane, elektroniczne, interaktywne i inne gadżety (komputery i smartfony), zastanawiając się, dlaczego taki, a nie inny ich zestaw jest atrakcyjny dla dzieci.

Mogłoby się wydawać, że zabawa to domena aktywności dziecięcej, lektura kolejnych rozdziałów książki przekonuje jednak, że zachowania tego typu występują również w codziennych czynnościach osób dorosłych.

 

 

Osoby zainteresowane zakupem publikacji proszone są o kontakt z biblioteką PTL

    Ten produkt jest niedostępny dla koszyka.

    Open Access

     

    Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.