Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

Manfred Seidler, Krystyna Tyszkowska (redakcja)

Woher wir kamen. Erinnerungen von Heimatvertiebenen


Niemiecka edycja książki Skąd my tu? Wspomnienia repatriantów, wydanej w 2008 roku przez naszą Oficynę.

Teksty składające się na książkę są częścią plonu, jaki przyniósł konkurs na wspomnienie o repatriacji ogłoszony w 1991 roku przez Fundację „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego pod patronatem Uniwersytetu Wrocławskiego, Biblioteki Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego i Wrocławskiego Towarzystwa Miłośników Historii. Wspomnienia repatriantów, choć obfitujące w opisy sytuacji nader dramatycznych, wolne są od agresywnych uogólnień, niewolne jednak od ocen. To cecha godna podkreślenia, gdy się zważy, że doświadczenia ludności dawnych Kresów Wschodnich z wyjątkową trafnością potwierdzały prawdę, że wojna budzi w ludziach wszelkiego rodzaju upiory: nacjonalizm, bratobójstwo, nienawiść, chciwość.

 

 

Współwydawca: Neisse Verlag Dresden, ISBN: 978-3-86276-193-7

 

 

  25.00 PLN

  40.00 PLN

  w tym VAT 5%


  Dostępność: TAK

  ilość

  Produkty powiązane

  • Skąd my tu? Wspomnienia repatriantów

   Krystyna Tyszkowska (redakcja)

    Skąd my tu? Wspomnienia repatriantów

    Krystyna Tyszkowska (redakcja)

    Teksty składające się na książkę są częścią plonu, jaki przyniósł konkurs na wspomnienie o repatriacji ogłoszony w 1991 roku przez Fundację „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego pod patronatem Uniwersytetu Wrocławskiego, Biblioteki Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego i Wrocławskiego Towarzystwa Miłośników Historii.

   Open Access

    

   Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.