Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

Therese Chromik

Niebieski jest mój kapelusz. Wiersze


W swoich nowych wierszach, których wybór prezentujemy polskiej publiczności czytelniczej, autorka zabiera czytelnika w liryczną podróż w czasie i przestrzeni do jakże intymnego świata wspomnień, marzeń i przeżyć.

Nie brak tu utworów poświęconych pisarzom i artystom plastykom; tworzą one swoistą galerię portretów twórców kultury, którzy mogli odegrać istotną rolę w kształtowaniu się osobowości artystycznej urodzonej w Legnicy niemieckiej poetki. Ważne miejsce w tomie zajmują poezje, w których Therese Chromik powraca do swoich ulubionych motywów z mitologii.
Wiersze, podobnie jak te z poprzednich trzech zbiorów poetki dostępnych w języku polskim, mają charakter minimalistyczny i są przykładem liryki refleksyjnej, która zrodziła się z przemyśleń, zadumy i kontemplacji. Therese Chromik szuka odpowiedzi na fundamentalne pytania: skąd pochodzę, kim jestem, dokąd zmierzam, co jest dobre, a co złe.

 

  20.00 PLN

  w tym VAT 5%


  Dostępność: TAK

  ilość

  Recenzje produktu

  Open Access

   

  Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.