Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

Paweł E. Tomaszewski

Powrót. Rzecz o Janie Czochralskim (wydanie II)


Kim był i czego dokonał Jan Czochralski (1885–1953), że jego nazwisko jest najczęściej w świecie wymienianym w publikacjach naukowych nazwiskiem Polaka? Czy tytuły „praojca elektroniki półprzewodnikowej” i „ojca współczesnej cywilizacji elektronicznej” są uzasadnione? Czy znamy kulisy jego współpracy z polskim wywiadem wojskowym?

Prezentowana książka jest drugim wydaniem, poważnie poszerzonym i uzupełnionym, monografii z 2012 r. wydanej z okazji Roku Jana Czochralskiego. Minione lata pozwoliły na dokonanie wielu nowych odkryć i wyjaśnić niektóre zagadki z życia tego największego współczesnego polskiego uczonego.
Powrót. Rzecz o Janie Czochralskim pokazuje nie tylko życie uczonego i rolę jego najważniejszego odkrycia z 1916 r. (tzw. metody Czochralskiego otrzymywania monokryształów), które stało się podstawą dla dzisiejszej cywilizacji elektronicznej, ale także opowiada o wielokrotnie podejmowanych próbach przywrócenia dobrego imienia prof. Czochralskiemu i o inicjatywach upamiętniających postać tego ciekawego człowieka i badacza przyrody.

 

Współwydawca: Instytut Niskich Temperatur Badań Strukturalnych PAN, ISBN 978-83-939559-4-7

100.00 PLN

w tym VAT 5%


Dostępność: TAK

ilość

Produkty powiązane

Recenzje produktu

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.