Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

Nowe Ateny. Jadów i czartowskich zdrad matka Thessalia

Nowe Ateny. Jadów i czartowskich zdrad matka Thessalia

Benedykt Chmielowski

Jadów i czartowskich zdrad matka Thessalia to dotyczący magii rozdział z części trzeciej Nowych Aten – sławnej encyklopedii księdza Benedykta Chmielowskiego, wydanej drukiem w połowie XVIII wieku.

WIĘCEJ
50 lat Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej (1968–2018)

50 lat Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej (1968–2018)

Henryk Kasprzak, Ryszard Poprawski (red.)

50 lat Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej (1968–2018) Księga Jubileuszowa

Strona w przebudowie
W przypadku problemów z dotarciem do poszukiwanych informacji, prosimy o kontakt mailowy:
wydawnictwo@atutoficyna.pl

Inny w świecie innego

Autor: Patrycja Rozbicka


Książka prezentuje wyniki badań terenowych przeprowadzonych przez autorkę, rekonstruujących wzory adaptacji i komunikacji międzykulturowej uchodźców w Polsce.

Materiał do analizy został zgromadzony w 2013 i 2018 roku podczas wielogodzinnych rozmów i obserwacji imigrantów/uchodźców w Ośrodku dla Cudzoziemców Czerwony Bór na Podlasiu, w siedzibie Fundacji Ocalenie, w prywatnych mieszkaniach imigrantów w Łomży oraz w Ośrodku dla Cudzoziemców Linin koło Warszawy. Rozmówcy biorący udział w badaniu pochodzą z obszaru Kaukazu, są przedstawicielami Republiki Czeczeńskiej, Republiki Armenii oraz Gruzji. Większość z nich stanowili Czeczeni.

Monografia wpisuje się w żywy w dyskursie naukowym wątek tożsamości oraz inności kulturowej, transferów i adaptacji kulturowych we współczesnym świecie. Autorka przedstawiła w niej m.in. koncepcję budowania własnego Ja w odniesieniu do globalizacji, nacjonalizmu, fundamentalizmu, a także rasy, etniczności i stereotypizacji, opisała tożsamość będącą dla jednostki „szatą, a nie skórą”, jednak nie w całkowicie pejoratywnym ujęciu (jak u Zygmunta Baumana), ale dostrzegając korzystne strony Ja ponowoczesnego, scharakteryzowała funkcjonowanie społeczności Innego poza granicami swojego kraju, takich jak diaspora i transnarodowość.

39.00 PLN

w tym VAT 5%


Dostępność: TAK

ilość

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.