Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
7.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI
3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
Baner_Wojtucki1.jpg
6.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI
5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ

Oficyna Wydawnicza ATUT działa od 1993 roku. Jest rozpoznawalna jako wydawnictwo specjalizujące się w publikacjach naukowych i popularnonaukowych oraz książkach związanych z szeroko rozumianym pograniczem kulturowym Dolnego Śląska. Czytelnik znajdzie w jej ofercie również wydawnictwa niemcoznawcze i czechoznawcze, książki w językach niemieckim, czeskim i angielskim oraz polską i zagraniczną literaturę piękną

Paweł E. Tomaszewski

Rozmiarowe przemiany fazowe. Badania rentgenowskie i klasyfikacja


Pierwsze w Polsce tak obszerne opracowanie jednego z nowszych i ciekawszych działów fizyki przemian fazowych.

Monografia pt. Rozmiarowe przemiany fazowe. Badania rentgenowskie i klasyfikacja autorstwa dra Pawła E. Tomaszewskiego, pracownika Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu, stanowi pierwsze w Polsce tak obszerne opracowanie jednego z nowszych i ciekawszych działów fizyki przemian fazowych. Przemiany te obserwuje się przy zmianie wielkości krystalitów w próbce proszkowej nanokryształów.

Omówione zostały aspekty metodologiczne wyznaczania wielkości krystalitów metodami dyfrakcyjnymi ˗ to rodzaj poradnika dla badaczy nanokryształów. Główną częścią monografii jest baza danych obejmująca 563 przemiany rozmiarowe zaobserwowane w 398 kryształach. Uzupełnieniem jest zestawienie 203 przemian fazowych występujących w 124 kryształach pod ciśnieniem zewnętrznym. Dodatkowo opracowany został model wyjaśniający anomalną ściśliwość nanokryształów oraz tzw. diagram wyspowy korygujący kolejność faz w niektórych nanokryształach. 

 

80.00 PLN

w tym VAT 5%


Dostępność: TAK

ilość

Recenzje produktu

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.