Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
7.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI
3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
Baner_Wojtucki1.jpg
6.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI
5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ

Oficyna Wydawnicza ATUT działa od 1993 roku. Jest rozpoznawalna jako wydawnictwo specjalizujące się w publikacjach naukowych i popularnonaukowych oraz książkach związanych z szeroko rozumianym pograniczem kulturowym Dolnego Śląska. Czytelnik znajdzie w jej ofercie również wydawnictwa niemcoznawcze i czechoznawcze, książki w językach niemieckim, czeskim i angielskim oraz polską i zagraniczną literaturę piękną

Benedykt Chmielowski. Opracowanie: Jerzy Kroczak

Nowe Ateny. Atomy za całe góry


Atomy za całe góry to część Nowych Aten – encyklopedii Benedykta Chmielowskiego, wydanej w połowie XVIII wieku.

Poświęcone zostały matematyce, do której należą: arytmetyka, geometria, astronomia, astrologia, chronologia (z uwagami o podziałach czasu), geografia, hydrografia, horografia (opisująca zegary) i statica (dotycząca machin), optyka, architektura (cywilna i militarna), taktyka oraz muzyka. Towarzyszą temu budzące ciekawość dodatkowe tematy: fizjognomia, chiromancja i teoria snów, kwestia istnienia wielu równoległych światów, sposoby wydobywania z dna morskiego zatopionych statków, informacje o mówiących statuach, o wozach jeżdżących bez koni, o armatach itp. Chmielowski dobył tę wiedzę z dawnych dzieł encyklopedycznych, wśród których szczególnie ważna okazała się praca Caspara Schotta, niemieckiego jezuity, współpracownika Athanasiusa Kirchera.

40.00 PLN

w tym VAT 5%


Dostępność: TAK

ilość

Recenzje produktu

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.