Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
7.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI
3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
Baner_Wojtucki1.jpg
6.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI
5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ

Oficyna Wydawnicza ATUT działa od 1993 roku. Jest rozpoznawalna jako wydawnictwo specjalizujące się w publikacjach naukowych i popularnonaukowych oraz książkach związanych z szeroko rozumianym pograniczem kulturowym Dolnego Śląska. Czytelnik znajdzie w jej ofercie również wydawnictwa niemcoznawcze i czechoznawcze, książki w językach niemieckim, czeskim i angielskim oraz polską i zagraniczną literaturę piękną

Michał Maciej Kostecki

Niech się nie gniewa szczęście


Co znaczy zaczynać od nowa, by żyć w obcym kraju? Wiele o tym wie autor niniejszej książki, który od czasów studenckich był emigrantem i podróżnikiem.

Dziś już jako wieloletni profesor (jego kariera związana jest z uniwersytetami w Genewie, Zurychu, Montrealu, Cambridge Mass. (Harvard) i Neuchâtel) zabiera Czytelnika w podróż po własnym życiu i zaprasza do spotkań z nietuzinkowymi ludźmi. Swoje opowieści okrasza ciekawymi przemyśleniami i błyskotliwymi pointami.
Czytelnik znajdzie tu m.in. eseje o lwowianach w powojennym Wrocławiu, szantażach peerelowskiej bezpieki w Genewie, klejnotach księżnej Windsoru, jubilerskiej firmie Cartier, szwajcarskich bankierach, polskich emigrantach w Kanadzie i pracy naukowej na Uniwersytecie Harvarda, a także opowieści o czarnoksiężniku z Saint-Rémy, nieznanym polskim szpiegu w Trzeciej Rzeszy i korupcji w światowym biznesie oraz kilka słów o sprawach nadprzyrodzonych. A wszystko to jest pretekstem, by śledzić nić Ariadny, znaczącą człowieczy los w labiryncie życia.

 

  44.00 PLN

  w tym VAT 5%


  Dostępność: TAK

  ilość

  Recenzje produktu

  Open Access

   

  Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.