Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
7.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI
3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
Baner_Wojtucki1.jpg
6.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI
5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ

Oficyna Wydawnicza ATUT działa od 1993 roku. Jest rozpoznawalna jako wydawnictwo specjalizujące się w publikacjach naukowych i popularnonaukowych oraz książkach związanych z szeroko rozumianym pograniczem kulturowym Dolnego Śląska. Czytelnik znajdzie w jej ofercie również wydawnictwa niemcoznawcze i czechoznawcze, książki w językach niemieckim, czeskim i angielskim oraz polską i zagraniczną literaturę piękną

Hanna Mamzer (redakcja)

Zwierzęta. Ludzie. Pomoc


Tom prezentuje wieloaspektowe podejście do zagadnienia pomagania zwierzętom. W książce krzyżują się perspektywy różnych dziedzin, co daje możliwość wielostronnego spojrzenia na omawiany temat. Ważną cechą tej monografii jest próba łączenia podejść humanistycznych ze ścisłymi.

Dlatego na temat problematyki pomagania zwierzętom wypowiadają się osoby reprezentujące m.in. językoznawstwo, filozofię, psychologię, socjologię, prawo, biologię i zootechnikę.

Pomaganie jest specyficznym rodzajem relacji, w ramach której podmiot silniejszy przyczynia się do wzmocnienia podmiotu słabszego poprzez wsparcie go swoimi zasobami: mentalnymi, psychicznymi, emocjonalnymi czy też merkantylno-instrumentalnymi. Zasoby te stanowią rodzaj bogactwa, które jednak ulega wyczerpaniu, i w tym kontekście ważna jest także troska o osoby pomagające. Ludzie pomagający zwierzętom są skuteczniejsi wtedy, kiedy myślą też o sobie i uzupełniają swoje zasoby.

Autorka ma nadzieje, że książka przyczyni się do pogłębiania rozumienia relacji ludzko-nie-ludzkich, a ostatecznie pomoże poprawić dobrostan nie-ludzkich podmiotów.

 

RECENZJA KSIĄŻKI / artpapier.com

 

55.00 PLN

w tym VAT 5%


Dostępność: TAK

ilość

Produkty powiązane

Recenzje produktu

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.