Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
7.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI
3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
Baner_Wojtucki1.jpg
6.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI
5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ

Oficyna Wydawnicza ATUT działa od 1993 roku. Jest rozpoznawalna jako wydawnictwo specjalizujące się w publikacjach naukowych i popularnonaukowych oraz książkach związanych z szeroko rozumianym pograniczem kulturowym Dolnego Śląska. Czytelnik znajdzie w jej ofercie również wydawnictwa niemcoznawcze i czechoznawcze, książki w językach niemieckim, czeskim i angielskim oraz polską i zagraniczną literaturę piękną

Katarzyna Gelles

Róża Luksemburg


W czasach, kiedy o sprawach ważnych decydowali mężczyźni, a za powołanie kobiet uważano rolę żony i matki, ona – żyjąc po swojemu – dowiodła, że nie musi tak być. Biografia Róży Luksemburg to niezwykła opowieść o jednej z najsłynniejszych socjalistek.

Kiedy w obawie przed carską policją opuszczała rodzinne strony, nikt nie przypuszczał, że ta osiemnastoletnia dziewczyna rozpoczyna właśnie jedną z najbardziej spektakularnych karier w dziejach ówczesnej Europy. Na emigracji w Szwajcarii z wyróżnieniem ukończyła studia prawnicze i jako jedna z pierwszych w historii Polek obroniła doktorat. Potem zamieszkała w Niemczech, gdzie zaczęła udzielać się na wielu polach politycznej aktywności, z biegiem lat zdobywając międzynarodową renomę jako „błyskotliwa i porywająca mówczyni, rasowy polityk i równocześnie oryginalna myślicielka”. (…) Wielbiona przez jednych, znienawidzona przez innych, nikogo nie pozostawia obojętnym. Mimo upływu czasu idee Róży Luksemburg nie odeszły całkiem w zapomnienie, wciąż dają impuls do dyskusji na ważne tematy i poszukiwania odpowiedzi na wyzwania dzisiejszego świata.

Fragment noty na okładce książki

 

 

 

48.00 PLN

w tym VAT 5%


Dostępność: TAK

ilość

Recenzje produktu

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.