Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
7.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI
3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
Baner_Wojtucki1.jpg
6.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI
5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ

Oficyna Wydawnicza ATUT działa od 1993 roku. Jest rozpoznawalna jako wydawnictwo specjalizujące się w publikacjach naukowych i popularnonaukowych oraz książkach związanych z szeroko rozumianym pograniczem kulturowym Dolnego Śląska. Czytelnik znajdzie w jej ofercie również wydawnictwa niemcoznawcze i czechoznawcze, książki w językach niemieckim, czeskim i angielskim oraz polską i zagraniczną literaturę piękną

Agnieszka Seidel-Grzesińska, Marcin Wisłocki

Bellum et Artes - Casus Silesiae.


Sztuki piękne i religia na Śląsku podczas wojen w XVII wieku / Fine Arts and Religion in Silesia During the Wars in the 17th Century

Katalog towarzyszący wystawie w Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, prezentującej relacje między sztuką a wojną na nowożytnym Śląsku.

Wojny husyckie, wojna trzydziestoletnia, wojna siedmioletnia i wojny napoleońskie pozostawiły trwałe ślady w materialnym i niematerialnym dziedzictwie kulturowym: budowlach sakralnych i świeckich, rzeźbie, malarstwie, rysunku i grafice, literaturze i muzyce. Ślady te nie były zazwyczaj bezpośrednim następstwem działań wojennych, tylko odzwierciedlały napięcia społeczne i ideowe, które do wojen doprowadziły lub były ich skutkiem. Z tego powodu nie sposób przedstawić relacji między sztuką i wojną na Śląsku bez głębszej refleksji nad kulturową tożsamością regionu, jego przynależnością państwową, wieloetnicznością i wielowyznaniowością. Wystawa planszowa Bellum et artes – casus Silesiae. Sztuki piękne i religia na Śląsku podczas wojen w XVII wieku jest podsumowaniem wieloletnich badań nad kulturą i sztuką epoki nowożytnej prowadzonych w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

50.00 PLN

w tym VAT 5%


Dostępność: TAK

ilość

Produkty powiązane

Recenzje produktu

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.