Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
7.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI
3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
Baner_Wojtucki1.jpg
6.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI
5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ

Oficyna Wydawnicza ATUT działa od 1993 roku. Jest rozpoznawalna jako wydawnictwo specjalizujące się w publikacjach naukowych i popularnonaukowych oraz książkach związanych z szeroko rozumianym pograniczem kulturowym Dolnego Śląska. Czytelnik znajdzie w jej ofercie również wydawnictwa niemcoznawcze i czechoznawcze, książki w językach niemieckim, czeskim i angielskim oraz polską i zagraniczną literaturę piękną

Piotr Wilczkowski, Janusz Wojciech Kowalski

On i Ja. W poszukiwaniu właściwej strony bezgraniczności


Tom z wierszami napisanymi przez dwóch autorów: Janusza Wojciecha Kowalskiego i Piotra Wilczkowskiego. Poznali się rok temu, wsiadając do windy na czwartym piętrze jednego z warszawskich biurowców. Wychodząc z niej na parterze, śpiewali już Okudżawę na dwa głosy.

Czytelnik otrzymuje właściwie dwie książki, bo od jednej strony okładki zaczyna się książka pierwszego autora, a od drugiej strony okładki książka drugiego, kończą się zaś obie w środku tomu. Dlaczego tak? Otóż autorzy, mimo wielkiej wspólnoty ducha, poglądów i przekonań, pragnęli jednak zachować daleko idącą samodzielność. Być razem, ale jednocześnie – osobno. Stąd też wziął się tytuł książki: „On i Ja” i jej podtytuł: „w poszukiwaniu właściwej strony bezgraniczności”.

Owa bezgraniczność Wilczkowskiego wyrażana jest w strofach pełnych często przystrojonej sarkazmem, humorem i żartem lirycznej refleksji, nawet filozofii. U Kowalskiego dominuje satyra, choć jest też w strofach jego wierszy sporo liryki.

Całości dopełniają jedyne w swoim rodzaju ilustracje uznanych artystów plastyków: Jacka Frankowkiego, Andrzeja Ludwika Włoszczyńskiego, Mirosława Andrzejewskiego. Autorką dwóch rysunków jest Asia Kordas, wnuczka Piotra Wilczkowskiego.

 

Kilka słów od Autorów

Piotr Wilczkowski:
Całe życie starasz się robić coś z sensem. Któregoś dnia jednak siadasz nad talerzem źle przyprawionej zupy i myślisz – jakie to wszystko głupie. Oglądasz się za siebie i widzisz nie to, w co wkładałeś tyle wysiłku, ale to, co zdarzyło się mimochodem, przez przypadek, w chwili, kiedy coś wartościowego wypadło ci z rąk. Uśmiechasz się. Może więc nie warto tępo upierać się przy swoim zdaniu? Może zamiast tego warto popatrzeć na ludzi, którzy tak bardzo się starają i są tak zajęci, że nie znajdują czasu dla samych siebie? Zobaczyć ich i pomyśleć o sobie. Ta książka jest właśnie o tym.

Janusz Wojciech Kowalski:
Na początku zwiedzasz świat, naiwnie spodziewając się samych pięknych miejsc. Chcesz wierzyć, że to, co cię otacza, pełne jest wzniosłych idei, niesionych przez wyłącznie szlachetnych ludzi. Jesteś pewien, że twój cel to dążenie do nich. Im dalej w życie, tym więcej w nim prozaicznej rzeczywistości, którą buduje się kosztem marzeń. Co więc począć, by nie popaść w zobojętnienie, by nie zgnuśnieć? Co zrobić, gdy się okaże, że twoje wyobrażenia nijak się mają do realiów? Zwątpienie pokrywać ironią, a westchnienia – śmiechem? Tak. To może być metoda… O tym też jest ta książka.

 

 

  44.00 PLN

  w tym VAT 5%


  Dostępność: TAK

  ilość

  Recenzje produktu

  Open Access

   

  Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.