Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
7.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI
3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
Baner_Wojtucki1.jpg
6.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI
5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ

Oficyna Wydawnicza ATUT działa od 1993 roku. Jest rozpoznawalna jako wydawnictwo specjalizujące się w publikacjach naukowych i popularnonaukowych oraz książkach związanych z szeroko rozumianym pograniczem kulturowym Dolnego Śląska. Czytelnik znajdzie w jej ofercie również wydawnictwa niemcoznawcze i czechoznawcze, książki w językach niemieckim, czeskim i angielskim oraz polską i zagraniczną literaturę piękną

Maciej Małachowicz

900 lat dachówki ceramicznej w Polsce


Celem tej publikacji jest przedstawienie reprezentatywnego zbioru kilkuset zabytkowych dachówek i  próba całościowego ujęcia wiedzy o historycznych dachówkach na terenie Polski. 

W katalogu pokazano rodzaje dachówek, usystematyzowano ich nazewnictwo oraz opisy istotnych, powtarzalnych lub indywidualnych, form i elementów składowych. Analiza niektórych, zmieniających się w czasie, powtarzalnych cech technologicznych pozwoliła na sformułowanie autorskiej metody względnego datowania ceramiki dachowej.
Zabytkowymi dachówkami zajmuję się prawie trzydzieści lat, z których prace nad tym wydawnictwem zajęły trzy lata.  Chciałbym, aby niniejsza książka służyła badaczom architektury, archeologom, konserwatorom oraz właścicielom i użytkownikom zabytkowych budowli a także wszystkim zainteresowanym tą problematyką.                                                               

Liczę na wnikliwe oceny i uzupełniające informacje  oraz ewentualne korekty.
Istotną częścią tej publikacji są przykłady zrealizowanych prac rewaloryzacyjnych i konserwatorskich.

Maciej Małachowicz

160.00 PLN

w tym VAT 5%


Dostępność: TAK

ilość

Recenzje produktu

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.