Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
7.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI
3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
Baner_Wojtucki1.jpg
6.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI
5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ

Oficyna Wydawnicza ATUT działa od 1993 roku. Jest rozpoznawalna jako wydawnictwo specjalizujące się w publikacjach naukowych i popularnonaukowych oraz książkach związanych z szeroko rozumianym pograniczem kulturowym Dolnego Śląska. Czytelnik znajdzie w jej ofercie również wydawnictwa niemcoznawcze i czechoznawcze, książki w językach niemieckim, czeskim i angielskim oraz polską i zagraniczną literaturę piękną

Hanna Mamzer, Piotr Białas

Jedno zdrowie. Ludzie i inne gatunki


Pandemiczna rzeczywistość wymknęła się analizom dotyczącym eksploatacji gatunków nie-ludzkich, a przecież rozprzestrzenienie się COVID-19, tak jak wielu innych zoonoz, jest bezpośrednim skutkiem tego, jak ludzie globalnie kreują relacje z gatunkami pozaludzkimi.

Powstaje oczywiście w tym kontekście pytanie o to, czy można w ogóle mówić o dbałości o zdrowie różnych aktorów na scenie bioróżnorodności: czy jest możliwa dbałość o zdrowie ludzi i zdrowie zwierząt w intensywnej produkcji zwierzęcej? Czy można zadbać o dobrostan na przykład „bioindykatorów” – małży wykorzystywanych do oceny jakości wody pitnej dla ludzi? Czy możliwe jest utrzymanie zróżnicowanych ekosystemów, kiedy trzeba pozyskiwać nowe obszary pod uprawy? Jak wycinanie lasów wpływa na ocieplenie klimatyczne i jakość życia na Ziemi? Próby odpowiedzi na te i inne pytania rodzące się wokół kwestii zależności zdrowia ludzi i osób nie-ludzkich zostały zaprezentowane w tekstach zebranych w tom oddawany w ręce Czytelniczek i Czytelników. Zebrane teksty prezentują zarówno orientację biocentryczną, jak i antropocentryczną. Niosą różne nasilenie ładunku emocjonalnego. Prowokują do stawiania pytań, ale i niezgody z tezami Autorów. Taka dynamiczna struktura ma jednak za zadanie wygenerować oddźwięk: refleksję nad tym, jak i dlaczego właśnie tak traktujemy gatunki pozaludzkie.

Fragment wstępu

 55.00 PLN

w tym VAT 5%


Dostępność: TAK

ilość

Produkty powiązane

Recenzje produktu

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.