Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

Baner_Kuligowski.jpg

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
Baner_Wojtucki1.jpg
Baner_Maliszewski1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Baner_Werszler.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
Sakowski_baner1.jpg
Baner_Diesirae.jpg

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ

Oficyna Wydawnicza ATUT działa od 1993 roku. Jest rozpoznawalna jako wydawnictwo specjalizujące się w publikacjach naukowych i popularnonaukowych oraz książkach związanych z szeroko rozumianym pograniczem kulturowym Dolnego Śląska. Czytelnik znajdzie w jej ofercie również wydawnictwa niemcoznawcze i czechoznawcze, książki w językach niemieckim, czeskim i angielskim oraz polską i zagraniczną literaturę piękną

Sebastian Flizak

Atlas polskich strojów ludowych. Strój Zagórzan


Reprint wydanego w 1956 roku nakładem Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego we Wrocławiu zeszytu prezentującego stroje Zagórzan, grupy górali zamieszkujących doliny położone w północnej stronie Gorców i w części przyległego Beskidu Wyspowego.

Wśród góralskich grup etnicznych, zamieszkujących Karpaty, Zagórzanie stanowią ogniwo środkowe; jedynie na północy sąsiadują z podgórskimi Lachami. Wiele cech wspólnych łączy Zagórzan z mieszkającymi na północnym zachodzie Kliszczakami (na południe od Myślenic). Analogie te zaznaczają się szczególnie w stroju ludowym.

Strój Zagórzan ukazał się w ramach serii Atlas Polskich Strojów Ludowych, prezentującej szczegółowe opracowania strojów ludowych z poszczególnych regionów Polski.

Współwydawca: Polskie Towarzystwo Ludoznawcze, ISBN 978-83-64465-38-3

 

Osoby zainteresowane zakupem publikacji proszone są o kontakt z biblioteką PTL.

    Ten produkt jest niedostępny dla koszyka.

    Recenzje produktu

    Open Access

     

    Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.