Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

CZOCHRALSKI_Baner.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

SPRAWDŹ
WITKIEWICZ_Baner_NAGRODA.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 WIĘCEJ INFORMACJI

Bestiarium staropolskie

Bestiarium staropolskie

Publikacja obejmuje partie poświęcone zwierzętom lądowym (zarówno domowym, jak i dzikim) oraz stworzeniom wodnym. Pojawiające się w tych księgach krótkie charakterystyki poszczególnych gatunków, poprzedzające instruktarz dotyczący ich leczniczej użyteczności, należą do najwcześniejszych w piśmiennictwie polskim i jako takie stanowią ważne świadectwo ówczesnej wiedzy zoologicznej.

WIĘCEJ
Requiem_dla_Wroclawia_baner.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
Nowe Ateny. Jadów i czartowskich zdrad matka Thessalia

Nowe Ateny. Jadów i czartowskich zdrad matka Thessalia

Benedykt Chmielowski

Jadów i czartowskich zdrad matka Thessalia to dotyczący magii rozdział z części trzeciej Nowych Aten – sławnej encyklopedii księdza Benedykta Chmielowskiego, wydanej drukiem w połowie XVIII wieku.

WIĘCEJ

Strona w przebudowie. W wypadku problemów z dotarciem do poszukiwanych informacji prosimy o kontakt mailowy: wydawnictwo@atutoficyna.pl

Juliusz Jakubaszko, Tomasz Nowicki, Mateusz Paplicki (redakcja)

Misja zawodów medycznych w kształtowaniu bezpieczeństwa zdrowotnego obywateli / EBOOK


Świat medycyny poddany jest ogromnej presji w konfrontacji z trwającą od dwóch lat pandemią. Postawiła ona szczególne wyzwania tym strukturom ochrony zdrowia, które odpowiadają za ratowanie ludzkiego zdrowia i życia w stanach nagłych zagrożeń. To właśnie medycyna ratunkowa i system ratownictwa medycznego stoją na pierwszej linii frontu walki z pandemią, tworząc swoisty łańcuch przeżycia złożony ze specjalistów szczególnych  poziomów kompetencji.

Zagrożony pacjent przechodzi kolejno przez ręce dyspozytora medycznego, ratownika medycznego, pielęgniarki triage’owej, pielęgniarki ratunkowej, aż do lekarza medycyny ratunkowej w oddziale ratunkowym. Tylko sprawne  współdziałanie i integracja tych profesjonalistów daje szansę na przetrwanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, późniejszego leczenia specjalistycznego i sukcesu wyzdrowienia. Zawody te szczególnie cenią sobie pracę ponad podziałami oraz  integrację i rozumienie zadań zespołowych. Muszą one być realizowane  pomimo licznych utrudnień  wynikających m.in. z niedociągnięć organizacyjnych, niedostatków finansowych i braków kadrowych.
Niniejsza monografia przybliża te zagadnienia widziane oczami specjalistów o wieloletnim doświadczeniu praktycznym w tych obszarach.                         

Prof. dr hab. Juliusz Jakubaszko

Ten produkt jest niedostępny dla koszyka.

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.