Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

CZOCHRALSKI_Baner.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

SPRAWDŹ
WITKIEWICZ_Baner_NAGRODA.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 WIĘCEJ INFORMACJI

Bestiarium staropolskie

Bestiarium staropolskie

Publikacja obejmuje partie poświęcone zwierzętom lądowym (zarówno domowym, jak i dzikim) oraz stworzeniom wodnym. Pojawiające się w tych księgach krótkie charakterystyki poszczególnych gatunków, poprzedzające instruktarz dotyczący ich leczniczej użyteczności, należą do najwcześniejszych w piśmiennictwie polskim i jako takie stanowią ważne świadectwo ówczesnej wiedzy zoologicznej.

WIĘCEJ
Requiem_dla_Wroclawia_baner.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
Nowe Ateny. Jadów i czartowskich zdrad matka Thessalia

Nowe Ateny. Jadów i czartowskich zdrad matka Thessalia

Benedykt Chmielowski

Jadów i czartowskich zdrad matka Thessalia to dotyczący magii rozdział z części trzeciej Nowych Aten – sławnej encyklopedii księdza Benedykta Chmielowskiego, wydanej drukiem w połowie XVIII wieku.

WIĘCEJ

Strona w przebudowie. W wypadku problemów z dotarciem do poszukiwanych informacji prosimy o kontakt mailowy: wydawnictwo@atutoficyna.pl

Ewa Komisaruk

Blokada Leningradu w doświadczeniu i diarystycznych narracjach kobiet


(Olga Bergholc, Lubow Szaporina, Sofia Ostrowska)

Blokada Leningradu jest bodaj jednym z najważniejszych wydarzeń, które stanowią źródło nieprzepracowanej traumy w historii Związku Radzieckiego. […] Ostatnie lata przyniosły wiele świadectw autentycznych i liczne opracowania uczciwie dokumentujące tamte wydarzenia.

Książka Ewy Komisaruk znakomicie wpisuje się w ten nurt badań. W tej rozprawie dominuje kobiecy punkt widzenia – Autorka dobrała bowiem swój materiał w taki sposób, by pokazać to, co nawet w nowych opracowaniach znalazło się na marginesie uwagi badaczy. To oczywiście nie jest decyzja przypadkowa, wynika ona z trwałych zainteresowań badaczki, związanej z optyką feministyczną (czy szerzej: genderową) od dawna. Taka optyka pozwala zarówno głębiej wniknąć w  psychologiczne aspekty tekstu blokady, jak i  podjąć zagadnienia umykające „męskiej” wizji świata. Rezultat takiej postawy badawczej jest prawdziwie imponujący.

Fragment recenzji prof. dr. hab. Piotra Fasta

40.00 PLN

w tym VAT 5%


Dostępność: TAK

ilość

Recenzje produktu

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.