Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

CZOCHRALSKI_Baner.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

SPRAWDŹ
WITKIEWICZ_Baner_NAGRODA.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 WIĘCEJ INFORMACJI

Bestiarium staropolskie

Bestiarium staropolskie

Publikacja obejmuje partie poświęcone zwierzętom lądowym (zarówno domowym, jak i dzikim) oraz stworzeniom wodnym. Pojawiające się w tych księgach krótkie charakterystyki poszczególnych gatunków, poprzedzające instruktarz dotyczący ich leczniczej użyteczności, należą do najwcześniejszych w piśmiennictwie polskim i jako takie stanowią ważne świadectwo ówczesnej wiedzy zoologicznej.

WIĘCEJ
Requiem_dla_Wroclawia_baner.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
Nowe Ateny. Jadów i czartowskich zdrad matka Thessalia

Nowe Ateny. Jadów i czartowskich zdrad matka Thessalia

Benedykt Chmielowski

Jadów i czartowskich zdrad matka Thessalia to dotyczący magii rozdział z części trzeciej Nowych Aten – sławnej encyklopedii księdza Benedykta Chmielowskiego, wydanej drukiem w połowie XVIII wieku.

WIĘCEJ

Strona w przebudowie. W wypadku problemów z dotarciem do poszukiwanych informacji prosimy o kontakt mailowy: wydawnictwo@atutoficyna.pl

Joanna Skubisz

O Kupidynie na łyżwach i nie tylko


Emblematy niderlandzkiego Złotego Wieku w zbiorach Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu

Emblematyka, gatunek będący połączeniem słowa i obrazu, budzi ciekawość wielu badaczy. Niderlandzka emblematyka powstała w Złotym Wieku nie jest jednak znana szerokiemu gronu odbiorców w Polsce.

Podobnie mało znany jest fakt, że Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu posiada jedną z największych europejskich kolekcji zbiorów emblematycznych pochodzących z Holandii, Brabancji czy Flandrii. Tutaj ta kolekcja jest prezentowana na przykładzie wybranych siedemnastowiecznych dzieł emblematycznych napisanych w języku niderlandzkim. Tytułowy Kupidyn na łyżwach jest zimową stylizacją holenderską autorstwa Daniela Heinsiusa z Lejdy. W monografii przedstawiane są również inne emblematy z kolekcji wrocławskiej: miłosne, moralistyczne czy realistyczne, autorstwa Ottona Vaeniusa, Pietera Corneliszoona Hoofta, Jacoba Catsa, Roemera Visschera czy Jana van der Veena. Oczywiście wraz z ilustracjami oraz tłumaczeniami na język polski. Autorka podjęła się również próby rekonstrukcji losów opisanych tu egzemplarzy niderlandzkich książek emblematycznych znajdujących się we Wrocławiu.

Ten produkt jest niedostępny dla koszyka.

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.