Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

Bestiarium staropolskie

Bestiarium staropolskie

Publikacja obejmuje partie poświęcone zwierzętom lądowym (zarówno domowym, jak i dzikim) oraz stworzeniom wodnym. Pojawiające się w tych księgach krótkie charakterystyki poszczególnych gatunków, poprzedzające instruktarz dotyczący ich leczniczej użyteczności, należą do najwcześniejszych w piśmiennictwie polskim i jako takie stanowią ważne świadectwo ówczesnej wiedzy zoologicznej.

WIĘCEJ
Requiem_dla_Wroclawia_baner.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
Nowe Ateny. Jadów i czartowskich zdrad matka Thessalia

Nowe Ateny. Jadów i czartowskich zdrad matka Thessalia

Benedykt Chmielowski

Jadów i czartowskich zdrad matka Thessalia to dotyczący magii rozdział z części trzeciej Nowych Aten – sławnej encyklopedii księdza Benedykta Chmielowskiego, wydanej drukiem w połowie XVIII wieku.

WIĘCEJ

Strona w przebudowie. W wypadku problemów z dotarciem do poszukiwanych informacji prosimy o kontakt mailowy: wydawnictwo@atutoficyna.pl

Światła morza. Wiersze

Autor: Bodo Heimann


Tom, który oddajemy do rąk polskiego czytelnika, zawiera tłumaczenia wszystkich wierszy zamieszczonych w opublikowanym w 2006 roku zbiorze Meer Licht. Gedichte.

Zostały one uporządkowane, podobnie jak w wersji niemieckojęzycznej, w trzech częściach: Otwarcia, Wojna i pokój i Doświadczenia z podróży. Przekłady 64 wierszy, sporządzone przez Katarzynę Nowakowską i Edward Białka, prezentują polskiemu odbiorcy kolejny, bo już trzeci wycinek z bogatego dorobku poetyckiego Bodo Heimanna. Jego tytuł – Meer Licht – czyli „Morze światło”, jest żartobliwym nawiązaniem do słów przypisywanych umierającemu Goethemu („mehr Licht” – więcej światła). Wersji polskojęzycznej, nieco przewrotnie, nadano tytuł Światła morza, który winien zachęcić czytelnika do podejmowania własnych prób interpretacji zaangażowanej liryki niemieckiego pisarza.

(fragment posłowia)

20.00 PLN

w tym VAT 5%


Dostępność: TAK

ilość

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.