Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

CZOCHRALSKI_Baner.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

SPRAWDŹ
WITKIEWICZ_Baner_NAGRODA.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 WIĘCEJ INFORMACJI

Bestiarium staropolskie

Bestiarium staropolskie

Publikacja obejmuje partie poświęcone zwierzętom lądowym (zarówno domowym, jak i dzikim) oraz stworzeniom wodnym. Pojawiające się w tych księgach krótkie charakterystyki poszczególnych gatunków, poprzedzające instruktarz dotyczący ich leczniczej użyteczności, należą do najwcześniejszych w piśmiennictwie polskim i jako takie stanowią ważne świadectwo ówczesnej wiedzy zoologicznej.

WIĘCEJ
Requiem_dla_Wroclawia_baner.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
Nowe Ateny. Jadów i czartowskich zdrad matka Thessalia

Nowe Ateny. Jadów i czartowskich zdrad matka Thessalia

Benedykt Chmielowski

Jadów i czartowskich zdrad matka Thessalia to dotyczący magii rozdział z części trzeciej Nowych Aten – sławnej encyklopedii księdza Benedykta Chmielowskiego, wydanej drukiem w połowie XVIII wieku.

WIĘCEJ

Strona w przebudowie. W wypadku problemów z dotarciem do poszukiwanych informacji prosimy o kontakt mailowy: wydawnictwo@atutoficyna.pl

Róža Domašcyna

Samoakcentowanie. Wiersze wybrane / Selbstbetonung. Ausgewählte Gedichte


Róža Domašcyna, ur. w górnołużyckich Sernjanach (Zerna), twarz literatury łużyckiej w kraju i za granicą, poetka, eseistka, dramatopisarka, tłumaczka; należy do PEN-Zentrum Niemcy oraz do Saskiej Akademii Sztuk. Jej twórczość uhonorowano wieloma międzynarodowymi nagrodami i stypendiami (w tym i w Polsce). Żyje na Łużycach i w Niemczech oraz między Łużycami i Niemcami równocześnie, komunikuje się w językach łużyckim i niemieckim oraz między nimi jednocześnie.

Czytelnik polski mógł dotąd zapoznać się z przekładami utworów poetki tylko w czasopismach literackich oraz w antologiach: Bolesława Lubosza Z biegiem Strugi, z biegem lat. Antologia powojennej poezji Serbo-Łużyczan (Śląsk, Katowice 1993), Dietricha Scholze Naszyjnik weselnej druhny. Współczesna proza łużycka (IBiS, Warszawa 1993), Bohdana Urbankowskiego Wiersze przyjaciół. Antologia współczesnej poezji łużyckiej (IBiS, Warszawa 1996), Krzysztofa Śliwki i Marka Śniecińskiego Przewodnik po zaminowanym terenie. HELIKOPTER, antologia tekstów z lat 2011–2015 (Ośrodek Postaw Twórczych, Wrocław 2016) oraz Ryszarda Sławczyńskiego Kiedy Ty mówisz Odra. Wybór tekstów o rzece (Akwedukt, Wrocław 2020). To pierwszy obszerniejszy wybór jej poezji w języku polskim.

 

    Ten produkt jest niedostępny dla koszyka.

    Recenzje produktu

    Open Access

     

    Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.