Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

Requiem_dla_Wroclawia_baner.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
Nowe Ateny. Jadów i czartowskich zdrad matka Thessalia

Nowe Ateny. Jadów i czartowskich zdrad matka Thessalia

Benedykt Chmielowski

Jadów i czartowskich zdrad matka Thessalia to dotyczący magii rozdział z części trzeciej Nowych Aten – sławnej encyklopedii księdza Benedykta Chmielowskiego, wydanej drukiem w połowie XVIII wieku.

WIĘCEJ
50 lat Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej (1968–2018)

50 lat Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej (1968–2018)

Henryk Kasprzak, Ryszard Poprawski (red.)

50 lat Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej (1968–2018) Księga Jubileuszowa

Drodzy Czytelnicy! W wyniku rozpoczęcia się sezonu urlopowego, czas realizacji zamówień może sie wydłużyć

Strona w przebudowie W przypadku problemów z dotarciem do poszukiwanych informacji, prosimy o kontakt mailowy: wydawnictwo@atutoficyna.pl

Samoakcentowanie. Wiersze wybrane / Selbstbetonung. Ausgewählte Gedichte

Autor: Róža Domašcyna


Róža Domašcyna, ur. w górnołużyckich Sernjanach (Zerna), twarz literatury łużyckiej w kraju i za granicą, poetka, eseistka, dramatopisarka, tłumaczka; należy do PEN-Zentrum Niemcy oraz do Saskiej Akademii Sztuk. Jej twórczość uhonorowano wieloma międzynarodowymi nagrodami i stypendiami (w tym i w Polsce). Żyje na Łużycach i w Niemczech oraz między Łużycami i Niemcami równocześnie, komunikuje się w językach łużyckim i niemieckim oraz między nimi jednocześnie.

Czytelnik polski mógł dotąd zapoznać się z przekładami utworów poetki tylko w czasopismach literackich oraz w antologiach: Bolesława Lubosza Z biegiem Strugi, z biegem lat. Antologia powojennej poezji Serbo-Łużyczan (Śląsk, Katowice 1993), Dietricha Scholze Naszyjnik weselnej druhny. Współczesna proza łużycka (IBiS, Warszawa 1993), Bohdana Urbankowskiego Wiersze przyjaciół. Antologia współczesnej poezji łużyckiej (IBiS, Warszawa 1996), Krzysztofa Śliwki i Marka Śniecińskiego Przewodnik po zaminowanym terenie. HELIKOPTER, antologia tekstów z lat 2011–2015 (Ośrodek Postaw Twórczych, Wrocław 2016) oraz Ryszarda Sławczyńskiego Kiedy Ty mówisz Odra. Wybór tekstów o rzece (Akwedukt, Wrocław 2020). To pierwszy obszerniejszy wybór jej poezji w języku polskim.

 

  25.00 PLN

  w tym VAT 5%


  Dostępność: TAK

  ilość

  Open Access

   

  Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.