Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

Bestiarium staropolskie

Bestiarium staropolskie

Publikacja obejmuje partie poświęcone zwierzętom lądowym (zarówno domowym, jak i dzikim) oraz stworzeniom wodnym. Pojawiające się w tych księgach krótkie charakterystyki poszczególnych gatunków, poprzedzające instruktarz dotyczący ich leczniczej użyteczności, należą do najwcześniejszych w piśmiennictwie polskim i jako takie stanowią ważne świadectwo ówczesnej wiedzy zoologicznej.

WIĘCEJ
Requiem_dla_Wroclawia_baner.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
Nowe Ateny. Jadów i czartowskich zdrad matka Thessalia

Nowe Ateny. Jadów i czartowskich zdrad matka Thessalia

Benedykt Chmielowski

Jadów i czartowskich zdrad matka Thessalia to dotyczący magii rozdział z części trzeciej Nowych Aten – sławnej encyklopedii księdza Benedykta Chmielowskiego, wydanej drukiem w połowie XVIII wieku.

WIĘCEJ

Strona w przebudowie. W wypadku problemów z dotarciem do poszukiwanych informacji prosimy o kontakt mailowy: wydawnictwo@atutoficyna.pl

Zbigniew Herbert. Poeta między kulturami / Ein Dichter zwischen den Kulturen

Autor: praca zbiorowa


Niniejszy tom jest rezultatem trzydniowych dyskusji o znaczeniu i wpływie Herberta oraz jego poezji na współczesnych odbiorców.

Swoimi refleksjami i obserwacjami podzielili się badacze z wielu europejskich krajów, Polski, Niemiec, Austrii, Chorwacji, Szwecji i Hiszpanii. Byli wśród nich literaturoznawcy, językoznawcy, historycy oraz kulturoznawcy. Czytelnik z książki może się dowiedzieć m.in. o ogólnej recepcji Herberta poza granicami Polski, o warsztacie tłumacza/tłumaczki i wyzwaniach, jakie stawia przed translatorem twórczość poety, o skomplikowanym związku Herberta z jego niemieckim tłumaczem, a przy tym przyjacielem Karlem Dedeciusem, o związkach między literackimi wspomnieniami z podróży Zbigniewa Herberta i niemieckiego pisarza Ernsta Jüngera.

 

 

Współwydawca: Neisse Verlag Dresden, ISBN: 978-3-86276-313-9

 

 

60.00 PLN

w tym VAT 5%


Dostępność: TAK

ilość

Recenzje produktu

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.