Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
7.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI
3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
Baner_Wojtucki1.jpg
6.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI
5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ

Oficyna Wydawnicza ATUT działa od 1993 roku. Jest rozpoznawalna jako wydawnictwo specjalizujące się w publikacjach naukowych i popularnonaukowych oraz książkach związanych z szeroko rozumianym pograniczem kulturowym Dolnego Śląska. Czytelnik znajdzie w jej ofercie również wydawnictwa niemcoznawcze i czechoznawcze, książki w językach niemieckim, czeskim i angielskim oraz polską i zagraniczną literaturę piękną

Antygon z Karystos. Przekład i opracowanie: Emilia Żybert

Opowieści niezwykłe


Autor w swojej pracy gromadzi wiedzę zaczerpniętą z różnych dzieł przyrodniczych, historycznych i geograficznych powstałych w wiekach V i IV.

Opowieści niezwykłe Antygona z Karystos (III w. p.n.e.) to zbiór 173 paradoksów, czyli fenomenów natury i osobliwych zwyczajów. Autor dziełka żył i tworzył w Atenach i Pergamonie, gdzie zajmował się twórczością literacką, ale również rzeźbą. W swojej pracy gromadzi wiedzę zaczerpniętą z różnych dzieł przyrodniczych, historycznych i geograficznych powstałych w wiekach V i IV, wybiera jednak tylko te fakty, które w jego opinii są jednocześnie prawdziwe i zadziwiające. Celem nadrzędnym tego rodzaju kolekcji, ogłaszanych systematycznie od wieku III p.n.e. po III w. n.e., było bowiem wywołanie u czytel­nika zdumienia, które, jak twierdził Platon w dialogu Teajtet, a za nim Arystoteles w Metafizyce, jest prawdziwym początkiem filozofii. Obok zatem ściśle naukowych danych odnaleźć w nich można m.in. odpowiedzi na pytania: kiedy świnie jedzą raki, dlaczego mieszkańcy Heraklei nie wychodzili z domu, nie wypiwszy wcześniej naparu z ruty, co nastąpi, kiedy chwyci się kozę za brodę, dlaczego gekon zawsze zjada swoją wylinkę, jeleń zaś zakopuje prawy róg, a także z jakiego powodu starożytni Grecy na coś niezwykłego mówili niekiedy „wą­troba myszy”.




    26.00 PLN

    w tym VAT 5%


    Dostępność: TAK

    ilość

    Produkty powiązane

    • Abrys doczesnej szczęśliwości

      Stanisław Witwicki. Opracowanie: Ludwika Ślękowa i Aleksandra Oszczęda
      • Cena: 29.00 PLN

        w tym VAT 5%

      Abrys doczesnej szczęśliwości

      Stanisław Witwicki. Opracowanie: Ludwika Ślękowa i Aleksandra Oszczęda

      Abrys doczesnej szczęśliwości biskupa Stanisława Witwickiego, wyda­ny po raz pierwszy w 1685 roku, był w swoich czasach i w stuleciu następnym dziełem popularnym.

    • Księga monstrów

      Jacek Sokolski (przekład i opracowanie)
      • Cena: 36.00 PLN

        w tym VAT 5%

      Księga monstrów

      Jacek Sokolski (przekład i opracowanie)

      Liber monstrorum de diversis generibus to niewielkie encyklopedyczne dziełko powstałe, jak wszystko na to wskazuje, w VII albo VIII w. Jego autorem był nieznany z imienia (najprawdopodobniej anglosaski) zakonnik, który zebrał tu pochodzące z różnych źródeł przyrodnicze i etnograficzne rewelacje, często wyrażając zresztą przy tej okazji swój sceptycyzm wobec treści przekazanych przez starożytnych pisarzy.

    • Aviarium staropolskie

      Justyna Ratajczyk (opracowanie)
      • Cena: 23.00 PLN

        w tym VAT 5%

      Aviarium staropolskie

      Justyna Ratajczyk (opracowanie)

      Edycja poświęconych ptakom ksiąg zawartych w trzech szesnastowiecznych zielnikach polskich: Stefana Falimirza, Hieronima Spiczyńskiego i Marcina Siennika.

    • Czyściec świętego Patryka

      Jacek Sokolski (przekład i opracowanie)
      • Cena: 27.00 PLN

        w tym VAT 5%

      Czyściec świętego Patryka

      Jacek Sokolski (przekład i opracowanie)

      Wśród miejsc uchodzących w średniowieczu za wejścia do podziemnego świata zmarłych największą sławę zyskała sobie położona na małej skalistej wysepce jeziora Lough Derg w północno-zachodniej Irlandii tajemnicza jaskinia.

    • Cudowności miasta Rzymu

      Mistrz Grzegorz. Przekład i opracowanie: Magdalena Wolf
      • w tym VAT zwolniony

      Cudowności miasta Rzymu

      Mistrz Grzegorz. Przekład i opracowanie: Magdalena Wolf

      Cudowności miasta Rzymu to swoisty przewodnik po Wiecznym Mieście napisany przez niejakiego Mistrza Grzegorza. Autor tej nie­zwykle osobistej relacji, wielki miłośnik antyku, odwiedził Rzym pod koniec XII lub w początkach XIII wieku.

    Open Access

     

    Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.