Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

Gaczyski..._baner.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI
NYSA

NYSA

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI
Hommage..._baner.png

 

 

 

 

 

Poeta_jako_krytyk_baner.png

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI
Zybura_baner_2.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI

Z_Zaa_do_ELWRO_baner.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI
Rzeczy_mwi_baner.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI
fotografowie_z_wro_baner.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI
czwarta_wadza_baner.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI

Oficyna Wydawnicza ATUT działa od 1993 roku. Jest rozpoznawalna jako wydawnictwo specjalizujące się w publikacjach naukowych i popularnonaukowych oraz książkach związanych z szeroko rozumianym pograniczem kulturowym Dolnego Śląska. Czytelnik znajdzie w jej ofercie również wydawnictwa niemcoznawcze i czechoznawcze, książki w językach niemieckim, czeskim i angielskim oraz polską i zagraniczną literaturę piękną

Ewa Kochanowska

Romantyczna literatura wobec nauki


Praca stara się pokazać, w jaki sposób poezja romantyczna próbowała wykorzystać osiągnięcia nauk matematyczno-przyrodniczych do ujawnienia prawdziwego, duchowego sensu świata.

 

Novalis i Słowacki, obaj należący do głównych przedstawicieli romantyzmu w literaturze niemieckiej i polskiej, uczynili z danych naukowych istotny składnik swych dzieł, tworzący oryginalne podłoże poetyckich dokonań. Wpływ nauki na poezję romantyczną był wieloraki, dwaj poeci to przykład dwóch różnych sposobów odczytywania za pomocą wiedzy naukowej symboliki świata.

 

15.00 PLN

37.00 PLN

w tym VAT 5%


Dostępność: TAK

ilość

Open Access