Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

DRUGIE ŻYCIE. Oblicza recyklingu

DRUGIE ŻYCIE. Oblicza recyklingu

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
szura_szumi_1.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI
szubienice_1.png










        

                                  LINK DO KSIĄŻKI

Samotna siła

Samotna siła

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI
zuchhold_2.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                           LINK DO KSIĄŻKI

gabry_2.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ

Oficyna Wydawnicza ATUT działa od 1993 roku. Jest rozpoznawalna jako wydawnictwo specjalizujące się w publikacjach naukowych i popularnonaukowych oraz książkach związanych z szeroko rozumianym pograniczem kulturowym Dolnego Śląska. Czytelnik znajdzie w jej ofercie również wydawnictwa niemcoznawcze i czechoznawcze, książki w językach niemieckim, czeskim i angielskim oraz polską i zagraniczną literaturę piękną

Adam Chmielewski

Psychopatologia życia politycznego. Podręcznik ilustrowany


Książka jest zbiorem ilustracji dla tezy, zgodnie z którą obecny kształt polskiej przestrzeni politycznej jest rezultatem zjawisk patologicznych o podłożu psychicznym, skutkiem tych psychopatologii jest zaś powolne osuwanie się polskiej polityki w stan degeneracji, która pod wieloma względami wydaje się już nieodwracalna.

Autor argumentuje, że degeneracja ta ma źródło w porażce, jaką poniosły polskie elity polityczne w trafnym odczytywaniu, rozumieniu i adekwatnym zarządzaniu społecznymi emocjami polskiego społeczeństwa. Porażka ta jest kumulatywnym skutkiem nierozumienia roli, jaką odgrywa „emocjonalna zmienna polityczna” w życiu społeczeństw; nieumiejętności w zarządzaniu ludzką subiektywnością; rezultatem patologicznej uległości elit politycznych wobec niej; oraz cynicznego jej podsycania i wykorzystywania we wzajemnej walce politycznej, prowadzonej bez względu na jakkolwiek rozumiane dobro wspólne. Degeneracyjny trend polskiej polityki autor przypisuje zwłaszcza patologicznym formom organizowania emocji społecznych przez postacie niektóre dominujące na polskiej prawicy. Choć książka ta ukazuje się w dwudziestą rocznicę zapoczątkowania przemian politycznych w Polsce, nie ma ona charakteru rocznicowego.

Recenzja I

Recenzja II

 

 

 

24.00 PLN

30.00 PLN

w tym VAT 5%


Dostępność: TAK

ilość

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.