Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
7.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI
3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
Baner_Wojtucki1.jpg
6.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI
5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ

Oficyna Wydawnicza ATUT działa od 1993 roku. Jest rozpoznawalna jako wydawnictwo specjalizujące się w publikacjach naukowych i popularnonaukowych oraz książkach związanych z szeroko rozumianym pograniczem kulturowym Dolnego Śląska. Czytelnik znajdzie w jej ofercie również wydawnictwa niemcoznawcze i czechoznawcze, książki w językach niemieckim, czeskim i angielskim oraz polską i zagraniczną literaturę piękną

Maria Berny

Pamiętnik dla Alicji. Świat w moich oczach


Na kartach tej książki czytelnik znajdzie wspomnienia autorki, obejmujące siedem pokoleń, które można potraktować jako odbicie losów przeciętnej wrocławskiej rodziny.

Od czasów sprzed pierwszej wojny światowej na podkrakowskiej wsi poprzez dwudziestolecie międzywojenne i lata okupacji do powojennego Wrocławia. Najdawniejsze obrazki z życia miasta pochodzą z lipca 1945. Zapiski są niechronologiczne, przyjmują też formę rozmowy autorki z adresatką książki, tytułową Alicją, która jest przedstawicielką siódmego pokolenia rodziny. Wiele w tej opowieści też komentarzy do współczesności, wydarzeń politycznych i medialnych.

 

 

  30.00 PLN

  44.00 PLN

  w tym VAT 5%


  Dostępność: TAK

  ilość

  Produkty powiązane

  • Wołynianka

   Maria Berny
   • Cena: 25.00 PLN

    w tym VAT 5%

   Wołynianka

   Maria Berny

   Maria Berny – Wołynianka z Dolnego Śląska – napisała książkę wspomnieniową, która jest świadectwem trudnej historii i przestrogą przed nacjonalizmem. 

  Open Access

   

  Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.