Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

baner_spotkanie_w_Olenicy.jpg
Grimmosfera_Baner_poprawiony_2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ ⇒

Na_ulicach_Antologia_Hanus_.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ

Dies_Irae_Baner.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ ⇒

Nowa rozprawa przeciw kobietom, która dowodzi, że nie są one ludźmi

Nowa rozprawa przeciw kobietom, która dowodzi, że nie są one ludźmi

Valens Acidalius

Ta książka wywołała skandal w XVI wieku,
ale także i dziś wzbudza emocje.
Anonimowy autor, odwołując się do całego zespołu
przemyślnie dobranych cytatów biblijnych,
z wielką pasją dowodzi, iż kobiety nie są ludźmi.

WIĘCEJ
CZOCHRALSKI_Baner.jpg

 

 

 

 


 

 

 

SPRAWDŹ

Oficyna Wydawnicza ATUT działa od 1993 roku. Jest rozpoznawalna jako wydawnictwo specjalizujące się w publikacjach naukowych i popularnonaukowych oraz książkach związanych z szeroko rozumianym pograniczem kulturowym Dolnego Śląska. Czytelnik znajdzie w jej ofercie również wydawnictwa niemcoznawcze i czechoznawcze, książki w językach niemieckim, czeskim i angielskim oraz polską i zagraniczną literaturę piękną

Staszek Szelc

Chłop i baba


Sławne dialogi Chłopa i baby, które miały swój żywot na antenie radiowej, zebrane i opracowane przez córki Stanisława Szelca Olgę i Jagodę. Warto powrócić do tych pozornie naiwnych, a w rzeczywistości bardzo mądrych rozmów obnażających nasze narodowe paranoje i wady.

Radiowe dialogi "Chłop i baba" w wykonaniu Agnieszki Matysiak i Stanisława Szelca od niemal dziesięciu lat cieszą się ogromną popularnością. Tym razem słuchacze i czytelnicy mogą zatrzymać na dłużej pełne życia i humoru postacie. Chłop i baba - z pozoru ciemni i prymitywni pilnie obserwują otaczającą ich rzeczywistość i z najbardziej nawet absurdalnych sytuacji wyciągają logiczne wnioski. Można się pośmiać, można i zamyślić... Po lekturze tej książki nigdy już nie dopadnie cię zły humor, a jeśli tak się stanie - czytaj jeszcze raz. Na pewno pomoże! Książeczka "Chłop i baba" autorstwa Stanisława Szelca z przezabawnymi rysunkami Jagody Szelc to wyjątkowa gratka dla wszystkich wielbicieli dobrej i mądrej satyry. Dodatkowego smaku dodaje fakt, że jest to pomysł rodzinny. W wydaniu książki wzięły udział obie córki autora: starsza - Olga i młodsza - Jagoda.

  10.00 PLN

  16.00 PLN

  w tym VAT 5%


  Dostępność: TAK

  ilość

  Recenzje produktu

  Open Access

   

  Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.