Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

Nowe Ateny. Jadów i czartowskich zdrad matka Thessalia

Nowe Ateny. Jadów i czartowskich zdrad matka Thessalia

Benedykt Chmielowski

Jadów i czartowskich zdrad matka Thessalia to dotyczący magii rozdział z części trzeciej Nowych Aten – sławnej encyklopedii księdza Benedykta Chmielowskiego, wydanej drukiem w połowie XVIII wieku.

WIĘCEJ
50 lat Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej (1968–2018)

50 lat Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej (1968–2018)

Henryk Kasprzak, Ryszard Poprawski (red.)

50 lat Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej (1968–2018) Księga Jubileuszowa

Drodzy Czytelnicy! W wyniku pandemii czas realizacji zamówień może sie wydłużyć

Strona w przebudowie W przypadku problemów z dotarciem do poszukiwanych informacji, prosimy o kontakt mailowy: wydawnictwo@atutoficyna.pl

Na jeden tylko ruch powieki. Wiersze / Für einen Lidschlag nur. Gedichte

Autor: Monika Taubitz


Monika Taubitz, niemiecka poetka i prozaiczka żyjąca przed II wojną światową na Dolnym Śląsku, obecnie mieszkanka Meersburgu nad Jeziorem Bodeńskim, może być polskiemu czytelnikowi dobrze znana, ponieważ jej książki ukazują się w Polsce od lat.

W prezentowanym tutaj niemieckiemu i polskiemu odbiorcy niewielkim zbiorze wierszy czytelnik znajdzie utwory wykorzystujące ulubione motywy poetki, szczególnie motyw podróży, bycia w drodze. Wiersze potwierdzają intymny stosunek łączący autorkę z naturą, która jest nieocenionym źródłem jej artystycznej inspiracji. Przyroda, a zwłaszcza okolice legendarnego Jeziora Bodeńskiego, była i jest wciąż istotnym tematem jej poezji. Monika Taubitz w tym zbiorze po raz kolejny udaje się także w podróż do krainy dzieciństwa, na ziemię kłodzką, gdzie przeżyła kilka najszczęśliwszych lat swojego życia. Obecnym w wierszach rozmyślaniom o przyszłości, która jest nieznana, nieokreślona, towarzyszy refleksja o przemijalności życia.

 

 

Współwydawca: Neisse Verlag Dresden, ISBN 978-3-86276-311-5

 

 

  20.00 PLN

  w tym VAT 5%


  Dostępność: TAK

  ilość

  Open Access

   

  Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.