Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

Antoninos LIberalis. Przekład i opracowanie: Emilia Żybert

Metamorfozy


Metamorfozy zostały ułożone przez greckiego mitografa Antoninosa Liberalisa w II w. n.e. Zawierają czterdzieści jeden historii o nie­zwykłych przemianach ludzi, bogów i zwierząt, ukazujących szerzej nieznane mity i dających wgląd w rzadkie greckie kulty.

Spisane prozą krótkie opowieści stanowią trawestacje wcześniejszych dzieł literackich, z których najważniejszy jest niezachowany w całości poemat epicki Heteroioumena Nikandra z Kolofonu (II w. p.n.e.), będący inspiracją dla Metamorfoz Owidiusza. Dziełko Antoninosa Liberalisa, które do czasów nowożytnych przetrwało w zaledwie jednej kopii, od editio princeps w roku 1568 do dziś zostało wydane kilkanaście razy. Wskazuje to na jego dużą popularność wśród humanistów i filologów, których praca przyczyniła się do rozpowszechnienia i zakorzenienia w europejskiej kulturze zawartych w nim historii.

 

Recenzja książki / artpapier.com

 

 

  32.00 PLN

  w tym VAT 5%


  Dostępność: TAK

  ilość

  Recenzje produktu

  Open Access

   

  Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.