Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

Zuzanna Czerwonka-Wajda

Wymowa samogłosek niderlandzkich przez osoby polskojęzyczne. Teoria, praktyka i dydaktyka


Wymowa samogłosek sprawia osobom uczącym się języka niderlandzkiego wiele problemów, a zdiagnozowanie źródła nieprawidłowej artykulacji nie zawsze jest proste.

Czym trudności w wymowie są spowodowane i w jakim zakresie dotyczą niderlandzkich samogłosek? Do jakiego stopnia trudności wynikają z różnic między systemami samogłoskowymi języka niderlandzkiego i języka polskiego? Jakie dane ilościowe i jakościowe przynosi nam systematyczna analiza wymowy i praktyka dydaktyczna? Jakie są najczęstsze przyczyny powstawania błędów? Czy czynniki niezwiązane bezpośrednio z pracą aparatu mowy odgrywają tu rolę? Na te i inne pytania stara się odpowiedzieć autorka pracy, Zuzanna Czerwonka-Wajda, aby zaprezentować problem wymowy samogłosek niderlandzkich przez Polaków w sposób jak najbardziej kompleksowy. Podpowiada też, na jakie aspekty artykulacji samogłoskowej zwrócić uwagę w procesie dydaktycznym.

40.00 PLN

w tym VAT 5%


Dostępność: TAK

ilość

Recenzje produktu

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.