Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

Joanna Skubisz

O Kupidynie na łyżwach i nie tylko


Emblematy niderlandzkiego Złotego Wieku w zbiorach Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu

Emblematyka, gatunek będący połączeniem słowa i obrazu, budzi ciekawość wielu badaczy. Niderlandzka emblematyka powstała w Złotym Wieku nie jest jednak znana szerokiemu gronu odbiorców w Polsce.

Podobnie mało znany jest fakt, że Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu posiada jedną z największych europejskich kolekcji zbiorów emblematycznych pochodzących z Holandii, Brabancji czy Flandrii. Tutaj ta kolekcja jest prezentowana na przykładzie wybranych siedemnastowiecznych dzieł emblematycznych napisanych w języku niderlandzkim. Tytułowy Kupidyn na łyżwach jest zimową stylizacją holenderską autorstwa Daniela Heinsiusa z Lejdy. W monografii przedstawiane są również inne emblematy z kolekcji wrocławskiej: miłosne, moralistyczne czy realistyczne, autorstwa Ottona Vaeniusa, Pietera Corneliszoona Hoofta, Jacoba Catsa, Roemera Visschera czy Jana van der Veena. Oczywiście wraz z ilustracjami oraz tłumaczeniami na język polski. Autorka podjęła się również próby rekonstrukcji losów opisanych tu egzemplarzy niderlandzkich książek emblematycznych znajdujących się we Wrocławiu.

56.00 PLN

w tym VAT 5%


Dostępność: TAK

ilość

Recenzje produktu

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.