Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

Norbert Morciniec

Gramatyka kontrastywna. Wprowadzenie do niemiecko-polskiej gramatyki kontrastywnej


Inspiracją dla tego podręcznika były wykłady z gramatyki kontrastywnej prowadzone od lat przez prof. Norberta Morcińca dla studentów germanistyki.

Opracowanie może być pomocą naukową towarzyszącą zajęciom dydaktycznym z tego przedmiotu, mogą także po nie sięgnąć nauczyciele i autorzy podręczników do nauki języka niemieckiego zainteresowani różnicami językowymi i wynikającymi z nich konsekwencjami dla nauki języka.

W książce omówiono przedmiot gramatyki kontrastywnej, jej cele badawcze i metody opisowe. Zasadniczą część publikacji stanowią wybrane zagadnienia niemiecko-polskich kontrastów w zakresie fonologii, morfologii, składni i słownictwa, a także różnice w zakresie językowego obrazu świata. Szczególną uwagę zwrócono na zagadnienia interferencji językowej i możliwości prognozowania błędów, jakie powstać mogą w procesie nauczania języka niemieckiego.

52.00 PLN

w tym VAT 5%


Dostępność: TAK

ilość

Produkty powiązane

Recenzje produktu

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.