Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

Roman Tuziak

Logika sprzeczności. Uwagi o logice parakonsystentnej / OUTLET


Uwaga: egzemplarz pochodzący ze zwrotów. Sprawdź ⇒

Logika parakonsystentna, czyli logika pozwalająca efektywnie wnioskować ze sprzecznych zbiorów przesłanek, jest dzisiaj mocno rozwiniętą gałęzią nauki. Przy wyraźnej nadprodukcji prac wybitnie technicznych na jej temat brakuje spojrzenia z dystansu, ujęcia będącego twórczą syntezą. Książka Logika sprzeczności. Uwagi o logice parakonsystentnej jest próbą takiej syntezy: z jednej strony powraca do źródeł zagadnienia, z drugiej – poszukuje odpowiedzi na pytanie o kierunki dalszych badań.

Celem książki, oprócz próby nowego spojrzenia na logikę parakonsystentną, jest zwięzłe przedstawienie dość sporej liczby zagadnień dotyczących tej logiki, różnorodnych do niej podejść i idei z nią związanych. Dla czytelnika szukającego w miarę szybkiego wprowadzenia w tę tematykę to opracowanie może stanowić wygodny przewodnik, zawierający zarówno informacje podstawowe, jak i te, które można znaleźć w publikacjach specjalistycznych lub monografiach. Przy okazji prezentacji wyników różnych autorów przeważnie przytaczane są ich oryginalne sformułowania i przykłady, co pozwala lepiej zrozumieć intencje autorów i ułatwia czytelnikowi wybór dalszych lektur.

28.00 PLN

40.00 PLN

w tym VAT 5%


Dostępność: TAK

ilość

Recenzje produktu

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.