Jan Zbigniew Salamon
Z Załęża do Elwro. Wspomnienia
Wrocławskie Zakłady Elektroniczne „Elwro” istniały w latach 1959–1993 i przez ponad trzydzieści lat produkowano tam urządzenia elektroniczne takie jak: komputery mainframe serii Odra, RIAD i UMC, mikrokomputery Elwro, pierwszy polski kalkulator czy elementy elektroniki do radioodbiorników i telewizorów.
Pod koniec swojej działalności zostały wykupione przez niemiecki koncern Siemens, a fabryki na terenie Polski zostały ostatecznie zlikwidowane.
Jan Zbigniew Salamon urodził się w roku 1933 w Załężu, koło Nowego Sącza w biednej rodzinie jako najstarszy z czwórki rodzeństwa. Ukończył wydział mechaniczny, a potem II stopień informatyki i zarządzania w Politechnice Wrocławskiej. W 1974 roku awansował na stanowisko dyrektora naczelnego we wrocławskim ELWRO. W latach 1983–1988 był przedstawicielem zjednoczenia MERA w Centrum Jednolitego Systemu Maszyn Cyfrowych w Moskwie. Powrócił na stanowisko dyrektora Biura Handlu Zagranicznego w ELWRO, zaś wkrótce po jego likwidacji w 1989 roku odszedł na wcześniejszą emeryturę i kilka lat pracował jeszce w firmie synów Marka i Maćka „Sanitrem”.
80.00 PLN
w tym VAT 5%
Dostępność: TAK
Recenzje produktu
- Śląsk
- Nauki filologiczne
- Nauki o historii, kulturze i religii
- Dziennikarstwo i komunikacja społeczna
- Nauki społeczne i prawne
- Nauki matematyczno-przyrodnicze
- Sztuka i architektura
- Medycyna
- Sport
- Książki w językach obcych
- Literatura piękna
- Książki dla dzieci i młodzieży
- Literatura faktu
- Albumy i katalogi
- Podręczniki
- Poradniki, przewodniki, leksykony
- Serie wydawnicze
- Czasopisma
- E-booki
- OUTLET
- Promocje
- Nowości
- Bestsellery
- Open Access