Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

Relacje

Romuald M. Łuczyński - spotkanie autorskie w trakcie Wrocławskich Targów Dobrej Książki

Romuald M. Łuczyński spotkał się z miłośnikami swojej twórczości w trakcie Wrocławskich Targów Dobrej Książki

WIĘCEJ INFORMACJI
29. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

29. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

Oficyna Wydawnicza ATUT na 29. Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek

Plan spotkań autorskich:
CZWARTEK, 2 grudnia
godz. 16.50–17.50: Krzysztof Czaja podpisuje powieść "Jeszcze wyrosną skrzydła aniołom z Nadodrza…" (przy stoliku w wyznaczonej strefie).
godz. 18.10–19.00, Sala Czerwona: Oficyna Wydawnicza ATUT zaprasza na promocję powieści "Jeszcze wyrosną skrzydła aniołom z Nadodrza…" z udziałem autora, Krzysztofa Czai. Spotkanie poprowadzi Joanna Tomaszek.
PIĄTEK, 3 grudnia
godz. 16.00–17.00: Szymon Koprowski podpisuje powieść "Requiem dla Wrocławia" (przy stoliku w wyznaczonej strefie).
godz. 16.00–16.50, Sala Czerwona: Sportowa rewolucja z perspektywy dolnośląskiego miasta – wykład-prezentacja Tomasza Przerwy i Bartłomieja Perlaka, autorów książki "Reichenbach / Dzierżoniów. Historia sportowych pasji i polityki".
godz. 17.15–18.15: Tomasz Przerwa i Bartłomiej Perlak podpisują książkę "Reichenbach / Dzierżoniów. Historia sportowych pasji i polityki" (przy stoliku w wyznaczonej strefie).
godz. 17.00–17.50, Sala Czerwona: Oficyna Wydawnicza ATUT zaprasza na spotkanie z Szymonem Koprowskim, autorem powieści "Requiem dla Wrocławia". Moderacja: Andrzej Walter.
SOBOTA, 4 grudnia
godz. 12.00–13.00: Piotr Załuski podpisuje powieść "Osaczenie" (przy stoliku w wyznaczonej strefie).
godz. 13.30–14.20, Sala Czerwona: Gastronomia wrocławska w czasach siermiężnego socjalizmu – wykład-prezentacja Romualda M. Łuczyńskiego, autora książki "Gastronomia wrocławska w czasach małej stabilizacji (1957–1970)".
godz. 14.45–15.45: Romuald M. Łuczyński podpisuje książkę "Gastronomia wrocławska w czasach małej stabilizacji (1957–1970)" (przy stoliku w wyznaczonej strefie).
godz. 16.00–17.00: Stefan Skąpski podpisuje książkę "Gdy byłem prezydentem Wrocławia i później". Wspomnienia (przy stoliku w wyznaczonej strefie).
NIEDZIELA, 5 grudnia
godz. 12.00-13.00: Stanisław Bereś podpisuje książkę "Niepamięć. O literaturze polskiej XX wieku" (przy stoliku w wyznaczonej strefie).
godz. 13.30–14.20, Sala Czerwona: Jak rodziło się kino w Japonii? – wykład-prezentacja Dawida Głowni związany z jego książką pt. "Początki kina w Japonii na tle przemian społeczno-politycznych kraju".
godz. 14.45–15.45: Dawid Głownia podpisuje książkę "Początki kina w Japonii na tle przemian społeczno-politycznych kraju" (przy stoliku w wyznaczonej strefie).

Krzysztof Czaja gościem wrocławskich „Faktów”.

Krzysztof Czaja był gościem wrocławskich „Faktów”. Opowiadał o swojej powieści Jeszcze wyrosną skrzydła aniołom z Nadodrza..., w której wrócił do czasów swojego dzieciństwa przeżytego we Wrocławiu na Nadodrzu, w dzielnicy trudnej, ale szczęśliwej.

Zapis spotkania

Stanisław Bereś gościem Klubu Muzyki i Literatury

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zorganizował spotkanie ze Stanisławem Beresiem połączone z prezentacją książki Niepamięć. O literaturze polskiej XX wieku. Prowadzenie spotkania Karol Maliszewski.

 

Kilka słów o książce Niepamięć. O literaturze polskiej XX wieku. Na ogół lubimy wyprawy, bo pozwalają odkrywać rzeczy nieznane. Szczególnie intrygujące są wyprawy pod prąd czasu. Niekiedy wracamy z nich z cennymi zdobyczami, innym razem z zastanawiającymi ułomkami albo z przekonaniem, że ujrzeliśmy zarys czegoś ważnego, co nas przerasta, jeszcze kiedy indziej napotykamy cmentarzysko, którego lepiej nie dotykać, tylko oglądać z daleka. Dlatego przetrząsanie ludzkiej pamięci i buszowanie w starych papierzyskach – w archiwach lub na strychach – w poszukiwaniu dawno umarłych spraw, węszenie za tropami, które dawno się zatarły lub zostały umyślnie zatarte, to przyjemność dwuznaczna. To książka, która opowiada o kilku tego typu wyprawach w poszukiwaniu spraw przez kogoś zapomnianych albo ukrytych – przed sobą lub innymi. Czasem dlatego, że za bardzo bolały, a czasem dlatego, że dotyczyły kwestii wstydliwych lub hańbiących. Zwłaszcza gdy stał za nimi interes państwa. Nie ma tu osądów ludzkich sumień, bo nie od tego jest historyk literatury. Jego rolą jest wyjaśnianie mechanizmów, zwłaszcza spraw i tekstów, które nie zostawiły po sobie śladów albo zostawiły, ale ktoś zadał sobie trud ich zasypania. Tom ten przypomina, że wciąż żyją ludzie pamiętający rzeczy, które powinny być utrwalone, bo pozwalają zrozumieć, czym naprawdę jest człowiek i jak okropnych rzeczy dokonywał, i że są archiwa, w których spoczywają dokumenty zdradzające drugą – ponurą i przykrą – twarz historii literatury, o której nie chcemy pamiętać.

ZAPIS SPOTKANIA
Spotkanie z Krzysztofem Czają

Spotkanie z Krzysztofem Czają

6 października w Klubie Muzyki i Literatury odbyło się spotkanie z Krzysztofem Czają.
Autor zaprezentował swoją powieść Jeszcze wyrosną skrzydła aniołom z Nadodrza.
Spotkanie poprowadził Gabriel Leonard Kamiński.

Spotkanie z Krzysztofem Czają, autorem książki „Jeszcze wyrosną skrzydła aniołom z Nadodrza...”

Spotkanie z Krzysztofem Czają, autorem książki „Jeszcze wyrosną skrzydła aniołom z Nadodrza...”

25 września w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu odbyło się spotkanie z Krzysztofem Czają, autorem książki „Jeszcze wyrosną skrzydła aniołom z Nadodrza...”.  Poprowadziła je Olga Szelc.


Jeszcze wyrosną skrzydła aniołom z Nadodrza… – to powieść o dzieciach Wrocławia urodzonych po wojnie, w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych oraz ich rodzicach przybyłych ze Lwowa, Wileńszczyzny, z Kresów i Małopolski. To historia rodzinna Marianny, jej przedwcześnie zmarłego męża Jana, ich dzieci, a także kolegów z tej samej „parafii”, sąsiadów z kamienicy, krewnych i przyjaciół, robotników pobliskiej ciepłowni, gazowni, zajezdni tramwajowej, ojców i matek, a także ludzi z tzw. marginesu społecznego. Opowieść wpisana w koloryt poniemieckich kamienic oraz starych podwórek z nieodłącznym trzepakiem, która rozgrywa się w jednej z najbardziej niebezpiecznych podówczas dzielnic miasta, zwanej drugim „trójkątem bermudzkim”. To wreszcie historia trudnego życia nowych mieszkańców miasta, ich nadziei i rozczarowań, ale także barwnego dzieciństwa, okresu dojrzewania i wchodzenia w dorosłość kumpli z boiska, „muszkieterów”, uczniów pobliskiej podstawówki z łobuzerską fantazją i skłonnością do draki.
Jednym słowem – literacka próba rewitalizacji pamięci o świecie, którego już nie ma…

Prezentacja książki "Osaczenie". Spotkanie z Piotrem Załuskim

1 września (środa) 2021 r. w Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu odbyło się spotkanie z Piotrem Załuskim, który promował swoją najnowszą powieść o pierwszych latach powojennych w Polsce pt. Osaczenie. Rozmowę z autorem poprowadził Marcin Bradke, fragmenty czytał Tomasz Orlicz.

Zapis spotkania

Promocja książki pt. ''Działalność kulturalna hrabiny Friederike von Reden (1774–1854)''

23 sierpnia (poniedziałek) 2021 r. w Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu odbyła się prelekcja Urszuli Bończuk-Dawidziuk pt. ''Pobożna wdowa i skuteczna lobbystka. Hrabina Friederike von Reden w centrum wydarzeń w Prusach w I połowie XIX wieku''. W ramach spotkania autorka promowała swoją książkę pt. Działalność kulturalna hrabiny Friederike von Reden (1774–1854).

Zapis spotkania

"Requiem dla Wrocławia" - Portal Księgarski prezentuje wywiad z autorem Szymonem Koprowskim

Redakcja Portalu Księgarskiego prezentuje rozmowę z autorem powieści Requiem dla Wrocławia Szymonem Koprowskim.

CZYTAJ WIĘCEJ

Rozmowa z Szymonem Koprowskim w Tygodniku ANGORA

Przedstawiamy rozmowę z Szymonem Koprowskim, rysownikiem i malarzem, autorem książki Requiem dla Wrocławia

WIĘCEJ

Rozmowa z Piotrem Stanisławem Załuskim, autorem tomu "Osaczenie"

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl oraz Oficyna Wydawnicza ATUT przedstawiają rozmowę z dziennikarzem, scenarzystą, reżyserem i realizatorem filmowym  Piotrem Stanisławem Załuskim, auorem tomu Osaczenie, pierwszej części pięcioksięgu Na wolności.

CZYTAJ WIĘCEJ
Wywiad z Maciejem Bieszczadem, autorem zbioru opowiadań pt.

Wywiad z Maciejem Bieszczadem, autorem zbioru opowiadań pt. "Ulewa".

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl przedstawia rozmowę z Maciejem Bieszczadem, autorem głośnego zbioru opowiadań pt. Ulewa. Książkę opublikowały: Oficyna Wydawnicza ATUT z Wrocławia i Instytut Literatury z Krakowa.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Gastronomia Wrocławska..." - Romuald Łuczyński gościem Polskiego Radia Wrocław

Legendarne lokale, działalność rozrywkowa, życie towarzyskie, jadłospisy i wiele innych tematów można odnaleźć w wydanym właśnie opracowaniu Gastronomia wrocławska w czasach malej stabilizacji (1957-70).
Jego autor Romuald Łuczyński ukazuje to wszystko na tle ówczesnych przemian społeczno-politycznych i kulturalnych zachodzących w kraju z uwzględnieniem lokalnej specyfiki wrocławskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.