Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
7.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI
3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
Baner_Wojtucki1.jpg
6.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI
5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ

Oficyna Wydawnicza ATUT działa od 1993 roku. Jest rozpoznawalna jako wydawnictwo specjalizujące się w publikacjach naukowych i popularnonaukowych oraz książkach związanych z szeroko rozumianym pograniczem kulturowym Dolnego Śląska. Czytelnik znajdzie w jej ofercie również wydawnictwa niemcoznawcze i czechoznawcze, książki w językach niemieckim, czeskim i angielskim oraz polską i zagraniczną literaturę piękną

Izabella Malej, Agnieszka Matusiak, Anna Paszkiewicz (redakcja)

Modernizm(y) słowiański(e) w anturażu czułości


Praca zbiorowa prezentuje wyniki najnowszych badań nad zjawiskiem czułych modernizmów w ujęciu literacko-teoretycznym, historyczno-literackim, kulturoznawczym.

Monografia (…) składa się z tekstów, poświęconych manifestacjom czułości w literaturze polskiej, rosyjskiej, ukraińskiej, chorwackiej XX i XXI w. (…) chodzi tutaj nie tylko o sztukę, którą określa się terminem „modernistyczna”, lecz także o wzorce literatury neomodernizmu i postmodernizmu, w których poetyce odnajdujemy pewnego rodzaju kontynuację i rozwój poetyki modernizmu. Redaktorki zbioru zaproponowały niezwykle interesująca i aktualną perspektywę badania: problem czułości zajmuje zauważalne miejsce w kulturze okresu ponowoczesnego, charakteryzującej się „nowym sentymentalizmem”, „nową szczerością”, poszukiwaniem środków emocjonalnego wpływu na czytelnika. Kwestia „czułego narratora”, której poświęciła swoje noblowskie przemówienie Olga Tokarczuk, stała się dodatkowym impulsem do skupienia uwagi literaturoznawców na tym ważnym temacie.

z recenzji prof. dr hab. Ałły Tatarenko

46.00 PLN

w tym VAT 5%


Dostępność: TAK

ilość

Recenzje produktu

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.