Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

CZOCHRALSKI_Baner.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

SPRAWDŹ
WITKIEWICZ_Baner_NAGRODA.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 WIĘCEJ INFORMACJI

Bestiarium staropolskie

Bestiarium staropolskie

Publikacja obejmuje partie poświęcone zwierzętom lądowym (zarówno domowym, jak i dzikim) oraz stworzeniom wodnym. Pojawiające się w tych księgach krótkie charakterystyki poszczególnych gatunków, poprzedzające instruktarz dotyczący ich leczniczej użyteczności, należą do najwcześniejszych w piśmiennictwie polskim i jako takie stanowią ważne świadectwo ówczesnej wiedzy zoologicznej.

WIĘCEJ
Requiem_dla_Wroclawia_baner.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
Nowe Ateny. Jadów i czartowskich zdrad matka Thessalia

Nowe Ateny. Jadów i czartowskich zdrad matka Thessalia

Benedykt Chmielowski

Jadów i czartowskich zdrad matka Thessalia to dotyczący magii rozdział z części trzeciej Nowych Aten – sławnej encyklopedii księdza Benedykta Chmielowskiego, wydanej drukiem w połowie XVIII wieku.

WIĘCEJ

Strona w przebudowie. W wypadku problemów z dotarciem do poszukiwanych informacji prosimy o kontakt mailowy: wydawnictwo@atutoficyna.pl

Izabella Malej, Agnieszka Matusiak, Anna Paszkiewicz (redakcja)

Modernizm(y) słowiański(e) w anturażu czułości


Praca zbiorowa prezentuje wyniki najnowszych badań nad zjawiskiem czułych modernizmów w ujęciu literacko-teoretycznym, historyczno-literackim, kulturoznawczym.

Monografia (…) składa się z tekstów, poświęconych manifestacjom czułości w literaturze polskiej, rosyjskiej, ukraińskiej, chorwackiej XX i XXI w. (…) chodzi tutaj nie tylko o sztukę, którą określa się terminem „modernistyczna”, lecz także o wzorce literatury neomodernizmu i postmodernizmu, w których poetyce odnajdujemy pewnego rodzaju kontynuację i rozwój poetyki modernizmu. Redaktorki zbioru zaproponowały niezwykle interesująca i aktualną perspektywę badania: problem czułości zajmuje zauważalne miejsce w kulturze okresu ponowoczesnego, charakteryzującej się „nowym sentymentalizmem”, „nową szczerością”, poszukiwaniem środków emocjonalnego wpływu na czytelnika. Kwestia „czułego narratora”, której poświęciła swoje noblowskie przemówienie Olga Tokarczuk, stała się dodatkowym impulsem do skupienia uwagi literaturoznawców na tym ważnym temacie.

z recenzji prof. dr hab. Ałły Tatarenko

46.00 PLN

w tym VAT 5%


Dostępność: TAK

ilość

Recenzje produktu

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.