Szukaj produktu:

Wpisanie znaku 'spacji' zainicjuje wczytanie podpowiedzi.

Chcesz skorzystać ze szczegółowej wyszukiwarki?
Kliknij tutaj.


Szukaj w serwisie:

4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
7.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI
3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ
Baner_Wojtucki1.jpg
6.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK DO KSIĄŻKI
5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ

Oficyna Wydawnicza ATUT działa od 1993 roku. Jest rozpoznawalna jako wydawnictwo specjalizujące się w publikacjach naukowych i popularnonaukowych oraz książkach związanych z szeroko rozumianym pograniczem kulturowym Dolnego Śląska. Czytelnik znajdzie w jej ofercie również wydawnictwa niemcoznawcze i czechoznawcze, książki w językach niemieckim, czeskim i angielskim oraz polską i zagraniczną literaturę piękną

Anna Kochan (opracowanie)

Czarownica powołana


W 1639 roku ukazała się drukiem anonimowa Czarownica powołana – pierwsze napisane po polsku dzieło, w którym sprzeciwiono się nadużyciom w sprawach czarownic. Traktat był przeznaczony dla sędziów odgrywających główną rolę w procesie inkwizycyjnym, na których spoczywał ciężar postępowania i od których roztropności zależało życie podsądnych.

Autor wielokrotnie apeluje o rozwagę, skrupulatną ocenę dowodów, zachowanie zasad procesowych i rozsądne stosowanie mąk. Czarownicę powołaną napisał bystry obserwator rzeczywistości, który z pobłażaniem, ale też z pewną fascynacją opisał ludowe praktyki guślarskie. Z rozsianych uwag wynika, że autor jest prawnikiem i uczestnikiem procesów czarownic, prawdopodobnie duchownym katolickim. 

 

 

30.00 PLN

w tym VAT 5%


Dostępność: TAK

ilość

Produkty powiązane

 • Księga monstrów

  Jacek Sokolski (przekład i opracowanie)
  • Cena: 36.00 PLN

   w tym VAT 5%

  Księga monstrów

  Jacek Sokolski (przekład i opracowanie)

  Liber monstrorum de diversis generibus to niewielkie encyklopedyczne dziełko powstałe, jak wszystko na to wskazuje, w VII albo VIII w. Jego autorem był nieznany z imienia (najprawdopodobniej anglosaski) zakonnik, który zebrał tu pochodzące z różnych źródeł przyrodnicze i etnograficzne rewelacje, często wyrażając zresztą przy tej okazji swój sceptycyzm wobec treści przekazanych przez starożytnych pisarzy.

 • O dziwach i ludziach długo żyjących

  Flegon z Tralles
  • Cena: 26.00 PLN

   w tym VAT 5%

  O dziwach i ludziach długo żyjących

  Flegon z Tralles

  Grecki zbiór niezwykłych opowieści „O dziwach i ludziach długo żyjących” powstał w II wieku n.e. Jego autorem był wyzwoleniec cesarza Hadriana, Flegon z Tralles, który zebrał i opracował 35 historii dotyczących antropologicznych fenomenów, do których należały m.in. przypadki zmartwychwstań, hermafrodytyzmu, a także nadludzko wielkie szkielety, monstrualne płody oraz nadzwyczaj mnogie ciąże.

 • Nowe Ateny. Jadów i czartowskich zdrad matka Thessalia

  Benedykt Chmielowski. Opracowanie: Jerzy Kroczak
  • Cena: 32.00 PLN

   w tym VAT 5%

  Nowe Ateny. Jadów i czartowskich zdrad matka Thessalia

  Benedykt Chmielowski. Opracowanie: Jerzy Kroczak

  Jadów i czartowskich zdrad matka Thessalia to dotyczący magii rozdział z części trzeciej Nowych Aten – sławnej encyklopedii księdza Benedykta Chmielowskiego, wydanej drukiem w połowie XVIII wieku. 

 • O bogach i wierzeniach dawnych Żmudzinów, Litwinów i Prusów

  Jan Łasicki, Jan Sandecki-Malecki
  • Cena: 26.00 PLN

   w tym VAT 5%

  O bogach i wierzeniach dawnych Żmudzinów, Litwinów i Prusów

  Jan Łasicki, Jan Sandecki-Malecki

  Wydany w początkach XVII wieku, chociaż powstały w poprzednim stuleciu niewielki utwór O bogach i wierzeniach dawnych Żmudzinów, Litwinów i Prusów znakomicie wpisuje się w nurt bardzo popularnej w dobie renesansu literatury etnograficznej. Znaleźć z nim można zarówno wzmianki dotyczące położenia, klimatu oraz historii, jak i wiadomości związane ze strukturą społeczną oraz szeroko pojętą kulturą omawianych ludów.

 • Nowe Ateny. Nowy Plinijusz

  Benedykt Chmielowski. Opracowanie: Jerzy Kroczak, Eliza Orman
  • Cena: 36.00 PLN

   w tym VAT 5%

  Nowe Ateny. Nowy Plinijusz

  Benedykt Chmielowski. Opracowanie: Jerzy Kroczak, Eliza Orman

  Nowy Plinijusz to poświęcony naturze wywód z części trzeciej Nowych Aten – sławnej encyklopedii księdza Benedykta Chmielowskiego, wydanej drukiem w połowie XVIII wieku.

 • Koło ptastwa powietrznego

  Justyna Ratajczyk (opracowanie)
  • Cena: 26.00 PLN

   w tym VAT 5%

  Koło ptastwa powietrznego

  Justyna Ratajczyk (opracowanie)

  Anonimowa broszurka wydana zapewne w drugiej połowie XVII w. ma charakter satyry politycznej. Akcja toczy się w królestwie ptaków, którego przedstawiciele gromadzą się, aby wybrać spośród siebie nowego władcę. 

Recenzje produktu

Open Access

 

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.